PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiMa
Posty: 251
Rejestracja: 19 mar 2005 01:00

Post autor: PiMa »

witam,
jestem w 8 tyg i plamie, byly to rozowo brazowe plamienia, dzisiaj rano strasznie sie zdenerwowalam i milam plamienia o kolorze jasnej krwi, biore duphaston 3 razy dziennie, , leze plackiem
czy te plamienia u was laczyly sie z bolami brzucha ?
jutro usg i wizyta, wzielam nospe no i oczywiscie sie martwie, jedna ciaze stracilam, druga przelezalam w szpitalu
Awatar użytkownika
shera
Posty: 435
Rejestracja: 21 wrz 2005 00:00

Post autor: shera »

Witam! Choc widze ze dawno temu tu ktos zagladal to jednak poprosze o pomoc i opinie.... w czerwcu tego roku poronilam pierwsza ciaze z niewiadomych niby przyczyn ale czepiaja sie mojego psa ktorego mialam od kilku miesiecy.... w tej chwili udalo mi sie znow zajsc w ciaze i jestem w 6 tygodniu... wczoraj wieczorkiem byl seksik z mezulem i mimo to ze bardzo delikatny i ostrozny to jednak w chwile po dostalam jakiegos dziwnego plamienia, wygladalo to tak ze sluz byl bialawy a w nim cienkie niteczki krwi! Nadmieniam iz w poniedzialek kilka dni temu usg wykrylo 2 mm krwiaczka i zastanawiam sie czy to czasem on nie pekl, badz nie peklo jakies naczynko w szyjce macicy... dzwonilam zaraz z rana do mojej gin i powiedziala ze faktycznie to moze byc naczynko skoro nie odczuwam zadnych boli i skurczow i mam siebie dzis obserwowac a jesli sytuacja sie powtorzy to zaraz dac jej znac! Biore od 3 miesiecy luteine 2 razy dziennie dopochwowo i jak na razie jest ok... w 4 tygodniu ciazy rowiez mialam plamienie ale trwalo 4 dni i bylo bardzo skapawe... czy ktos moze mi cos wiecej na ten temat powiedziec??
Awatar użytkownika
lablak
Posty: 1229
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: lablak »

shera moze cos sie lekko obtarlo i tyle. ale wiem ze jak ja mialam plamienia na pocztaku ciazy to mialam na seksik zakaz az do 5-go m-ca. wiec moze lepiej sie powstrzymajcie i szklanke zimnej wody :wink: wiem ze to nie jest takie latwe :D
[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/ac2a5]wykresik i suwaczek żabolów[/url]

kijaneczka urodzona 30.12.2005r
Awatar użytkownika
shera
Posty: 435
Rejestracja: 21 wrz 2005 00:00

Post autor: shera »

No bylam wczoraj u lekarza bo wieczorkiem znow zaczely sie takie jakies brudzenia koloru ciemno-brazowego :( i przepisala mi zastrzyki Kaprogest i no-spa forte.... czytalam o tym kaprogescie ze nie zalecany w ciazy i teraz nie wiem czy mam zwrocic mojej gin uwage :( czy ktos wie cos o tym leku??
Awatar użytkownika
riba
Posty: 1396
Rejestracja: 07 gru 2004 01:00

Post autor: riba »

Shera - z tego co wiem to Kaprogest jest bardzo czesto zalecany we wczesnej ciazy, wlasnie przy roznego rodzaju plamieniach, ktore czesto wynikaja ze zbyt niskiego poziomu progesteronu. Znam wiele dziewczyn, ktore go braly, ja sama mialam 10 zastrzykow (co 2gi dzien) wlasnie przy plamieniach ktore pojawily sie w 9tc. Jak na razie u mnie wszystko OK, Groszek rosnie prawidlowo - mam nadzieje ze u Ciebie tez wszystko skonvzy sie dobrze. Pozdrawiam ! :)
[url=http://b2.lilypie.com/Y2Ccp2/.png[/img]Groch czyli Patryk[/url]
Awatar użytkownika
kika1975
Posty: 35
Rejestracja: 30 mar 2005 00:00

Post autor: kika1975 »

plamiłam w 7 tyg.-PRZERAŻONA , oczywiście;zwiększono mi dawkę duphastonu, cały czas brałąm wit. E [ podtrzymuje] i za dwa-trzy dni urodzę [treść wymoderowano]
Awatar użytkownika
s-g
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2005 00:00

Post autor: s-g »

Witam,
proszę was o pomoc ponieważ od 3 tygodni mam plamienie ciąża według USG rozwija się prawidłowo, lekarz też nie stwierdza żadnych nieprawidłowości. Nie wiem co mam jeszcze zrobić i gdzie z tym pójść przyjmuję duphaston 2 razy dziennie. Plamienie nie jest ciągłe raz jest raz go nie ma i nie zależnie od tego czy chodzę czy leżę. Na wkładce nie są widoczne te brązowe plamienie tylko kiedy idę do toalety i się podcieram to wtedy to wychodzi. Proszę o pomoc bo bardzo się boję o moje maleństwo.
Awatar użytkownika
lablak
Posty: 1229
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: lablak »

s-g ważne że wszystko z ciążą jest dobrze. ja też mialam takie plamienia. jeżeli lekarz nie mówi że coś jest nie tak tzn że musisz by dzielna i mysleć pozytywnie. może bierzesz jakieś leki dopochwowo. ja miałam takie sprawy po luteinie. bądź dzielna.
[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/ac2a5]wykresik i suwaczek żabolów[/url]

kijaneczka urodzona 30.12.2005r
anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

hej kochane,ja też z tych plamiących-to 6 tydz ciąży.Plamiłam 2 dni na brązowo jak fusy od kawy a teraz leci wodnista ciecz jak kolor żurku :wink: .Biorę luteine i nospę i leżę cały czas.I boje się okrutnie.USG wykazało 2 pęcherzyki ciążowe i krwiak.Mam nadzieje że się wchłonie ma 8mm
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
Awatar użytkownika
s-g
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2005 00:00

Post autor: s-g »

lablak niestety nie przyjmuję, żadnych leków dopochwowo. Wczoraj byłam nawet z tymi plamieniami w szpitalu, ponieważ pojawiło się ich więcej. Lekarz powiedział mi, że również nie wie skąd one mogą być ponieważ ciąża rozwija się prawidłowo. Bardzo się boję.
Awatar użytkownika
lablak
Posty: 1229
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: lablak »

s-g ja nie tylko plamilam ale nawet krwawilam na poczatku. moj lekarz tez nie wiedzial czemu. musialam to przetrzymac. jestem teraz w 8 m-cu ciąży i wszystko jest dobrze. dziewczyny badzcie dzielne i czujne. bardzo czesto sie zdarzaja plamienia. czytalam o dziewczynach które miały krwotoki a teraz maja dzidzie. [treść wymoderowano]
[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/ac2a5]wykresik i suwaczek żabolów[/url]

kijaneczka urodzona 30.12.2005r
Awatar użytkownika
Sid
Posty: 184
Rejestracja: 14 sty 2003 01:00

Post autor: Sid »

Dziewczyny,
co lekarze zalecaja jesli odkleja sie lozysko? Czy wiecie?
anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

sid moja kumpela leżała,ale skontaktuj się z lekarzem koniecznie
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
Awatar użytkownika
Sid
Posty: 184
Rejestracja: 14 sty 2003 01:00

Post autor: Sid »

Annetko,
napisz mi wiecej o tej kolezance. Jak rozlegle bylo odklejenie i czy wszystko dobrze sie skonczylo.
Dzieki.
Sid
Awatar użytkownika
emiete
Posty: 73
Rejestracja: 24 cze 2004 00:00

Post autor: emiete »

Witam ja też z tych co niewiem czy mozna to nazwać plamią ,bo to nie jest krew tylko jakiś taki śluz lekko różowawy albo lekko brązowy.Jestem w 8 tc na usg wszystko wyszło dobrze serduszko bije ale niepokoją mnie ten śluz ja to widzę dopiero jak się podcieram i to zazwyczaj jest jednorazowe powiedziałam o tym pani dok. zbadała mnie i powiedziała że wszystko jest w porządku przepisała mi 3 razy dzinnie Duphaston.[treść wymoderowano]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”