PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: kai »

Iwona2402
masz tak nietypowe objawy, że naprawdę najlepiej do lekarza lub badania z krwi - beta HCG, ale lekarz może zlecić też inne badania z krwi
Majcia28
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2016 18:15

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Majcia28 »

Byłam, przepisała mi lekarka duphaston 2x1 dziennie. W środę na wizycie prywatnej i na usg było widać pusty pęcherzyk. Powiedziała lekarka, że to musi być wczesna ciąża skoro 3 tygodnie temu było tylko zgrubienie a teraz był pęcherzyk. Mam pójść za 2 tygodnie na kolejną wizytę. Dziś przy podcieraniu zobaczyłam jasnoczerwoną krew, bez śluzu jak było wcześniej. Może to być oznaka zagnieżdżania się zarodka?
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: kai »

Majcia28
ale pusty pęcherzyk jako prawidłowy?
na tym etapie to już nie zagnieżdżanie, odpoczywaj jak najwięcej kochana i musisz czekać, jesteś w ciąży, ale pytanie, czemu są krwawienia pozostaje... oby w pęcherzyku zabiło pięknie serduszko
Majcia28
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2016 18:15

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Majcia28 »

No właśnie nic mi nie powiedziała Pani doktor czy prawidłowy czy nie, jakie ma wymiary. Jedyni tylko tyle, że jak byłam 3 tygodnie temu to jeszcze nic nie było tylko zgrubienie i za 2 tygodnie zobaczymy. Powiedziała, że to jeszcze może być wczesna ciąża i do zapłodnienia doszło przed samym okresem :/ To fakt miałam miałam równo co 32 dni, a czasem 38. Hm jeszcze czytałam, że możliwe od nadżerki, a ja mam II stopnia.
Teraz jest brązowe plamieni, a z krwią raz na jakiś czas, jak jest więcej rzadkiego (galaretowatego) śluzu.
Bardzo tego pragniemy :)
Majcia28
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2016 18:15

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Majcia28 »

Witajcie kochane!
Nie było mnie trochę czasu, chyba dla mniej najgorszego... Dostałam krwawienia, przez tydzień leżałam w szpitalu co niestety zakończyło się poronieniem. Pęcherzyk miał 9 mm.
Wszystkim ciężarnym życzę szczęśliwego rozwiązania, pozdrawiam :)
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: kai »

Majcia28
przykro mi bardzo
Majcia28
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2016 18:15

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Majcia28 »

No niestety, jedyne pocieszenie, że lepiej teraz niż gdyby było już serduszko.
Pomyślimy o maleństwie jak unormuje się TSH i jak dojdzie organizm do siebie po poronieniu i łyżeczkowaniu.
Awatar użytkownika
monius666
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2016 19:55

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: monius666 »

Witam, może tu mi coś doradzicie... jestem w 14tyg ciąży i mieszkam za granicą. Wczoraj gdy wstałam do pracy zobaczyłam że mam brązowe plamienia. Pojechałam natychmiast do szpitala ale tu to tak nie działa i skierowali mnie do położnej. Ona zrobiła tylko badanie serduszka i powiedziała że to normalne i nic sie nie dzieje... Ja jednak sie martwie bo te plamienia są cały czas... Wykonuje prace fizyczną dlatego wziełam tydzień wolnego i leże... Ale nie bardzo wiem co dalej robić...Od czego to może być?
Awatar użytkownika
SugarFree
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2016 22:35

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: SugarFree »

Miałam krwawienia które później przeszło w plamienie które trwało 10 dni w 14tc. Dzień wcześniej byłam na saunie(przez 2x6 min na najniższym piętrze i wchodziłam do lodowatej wody). Pojechałam na pogotowie, nic nie wykryli, ale Pani przepisała mi duphaston + nospa 3x dziennie.
Aż się boję to tu napisać ale zdecydowałam, że nie będę tego brała ...
Moja gin wykryła krwiaka i uszanowała decyzję. Stwierdziła, że jej zdaniem nie mam niedoborów progesteronu. Zleciła przyjmować magnez 3x dziennie+omega3+vitC 3g + leżenie, żeby się nic nie naderwało.
Wiem zaryzykowałam, ale bałam się sytuacji, że z dzieckiem coś będzie poważnie nie tak, a ja zamiast dać mu odejść będę je podtrzymywać co tylko może przedłużyć cierpienie...

Dzisiaj 17tc byłam na dokładnym usg i po krwiaku nie ma śladu, tak więc dziewczyny nie bójcie się krwiaków skoro u mnie bez duphastonu i nospy wszystko wróciło do normy, u Was tym bardziej będzie ok. myślę, że najważniejsze jest leżenie.

-- 19 kwie 2016 21:52 --
monius666 pisze:Witam, może tu mi coś doradzicie... jestem w 14tyg ciąży i mieszkam za granicą. Wczoraj gdy wstałam do pracy zobaczyłam że mam brązowe plamienia. Pojechałam natychmiast do szpitala ale tu to tak nie działa i skierowali mnie do położnej. Ona zrobiła tylko badanie serduszka i powiedziała że to normalne i nic sie nie dzieje... Ja jednak się martwię bo te plamienia są cały czas... Wykonuje prace fizyczną dlatego wzięłam tydzień wolnego i leże... Ale nie bardzo wiem co dalej robić...Od czego to może być?
magnezu z b6 [wymoderowano na podstawie pkt 15 Regulaminu forum] działa rozkurczowo, kup sobie tran + dużo leż, na pewno będzie dobrze, ja też nie brałam progesteronu i nospy ani żadnych innych leków. Podobno w UK duphaston jest zakazany. Gdzie mieszkasz?
Awatar użytkownika
andrew84
Posty: 1470
Rejestracja: 21 lut 2010 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: andrew84 »

Witajcie. Mam pytanko: mieliśmy criotransfer w dniu 5 kwietnia. I w końcu się udało. Wczoraj pojawiło się brązowe plamienie, pierwsze obfite, a kolejne mniej. Ponadto nudności. Bólu brzucha żonka nie ma. Czy mamy powód do obaw?
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: kai »

andrew84
najlepiej skontaktujcie się z lekarzem, wszyscy mówią, ze groźne są plamienia czystą krwią, ale to lekarz wam odpowie :-D
Awatar użytkownika
andrew84
Posty: 1470
Rejestracja: 21 lut 2010 01:00

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: andrew84 »

Lekarz już powiedział żeby się nie przejmować
Tututka
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2016 14:20

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Tututka »

Równiez uważam,zę jeśli pojawiają się plamienia czy tez krwawienie nie ma na co czekać tylko do lekarza ewentualnie do szpitala.
Awatar użytkownika
Iwona2402
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2015 12:07

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: Iwona2402 »

Witam jestem w 9 tyg ciąży ostatnio jak rano wstałam do łazienki to na papierze zauważyłam brązowe upławy i to bardzo skąpe. Na wieczór już było czysto.Następnego dnia sytuacja się powtórzyła i też były te upławy bardzo skąpe. Zaniepokojona zadzwoniłam do swojego gin i kazał zwiększyć dawkę luteiny dopochwowo jak brałam 2 razy dziennie to mam teraz brać 3 razy dziennie i dużo leżeć . Dzisiaj już nie ma tych upławów.Czy któraś miała podobna sytuację do mojej bo bardzo się boje bo jest to moja 6 ciąża po 4 poronieniach i jednej pozamacicznej :cry2: :( :(
neta001
Posty: 111
Rejestracja: 19 mar 2014 20:35

Re: PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: neta001 »

Hej. Jestem w 10 tc wczoraj dostałam plamien widocznych tylko podczas wizyty w toalecie na papierze bardxo się wystraszyłam przelezalam cały dzień. Dziś spokój nie mam plamien brzuch lekko pobolewa i to czasem tylko, wizytę mam jutro bardxo się boje proszę powiedzcie mi czy to normalne są takie plamienią ?
Walka od 2013 roku. 8 transferów

2 ciąże biochemiczne :(

luty 2016 transfer udany beta wysoka niestety nie usłyszałam bicia serduszka :(

kwiecień 2016 transfer udany :) jest serduszko Bąbel rośnie :)

Cudzie trwaj... :)

Nasz cud urodził się 28.12.201
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”