sok z marchewki w ciąży

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
hope28
1% dla bociana
Posty: 871
Rejestracja: 04 lut 2013 17:55

sok z marchewki w ciąży

Post autor: hope28 »

Witam. Mam pytanie może troche głupie ale czy można w ciąży (całą ciąże?) pic codziennie a czasami co drugi dzień szklankę świeżo wyciskanego soku z kilku marchewek?Słyszałam że nadmiar witaminy A może być szkodliwy dla dziecka , ale czy również w takiej formie w jakiej jest w marchwi?Pozdrawiam
Leczenie od 2011
4 x Histeroskopia operacyjna
2 x IUI:(
I ICSI 08.2014:( Crio 11.2014 poronienie 7tc:(
II ICSI 05.2015:( Crio 09.2015:(
III ICSI 04.2016:( Crio 09.2016 :)
7tc są dwa serduszka,9tc biję już tylko jedne serduszko.
Błagam już zostań na zawsze...
05.06.2017 jest kochana i wymarzona coreczka:)
Boże czy za dużo chciałam?!
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Re: sok z marchewki w ciąży

Post autor: Anita Fincham »

Dzień dobry,
rzeczywiście z witamina A należy zachować rozwage w ciąży. Zapotrzebowanie na tę witaminę wynosi mniej więcej tyle, ile jej jest w szklance soku z marchwi, tak więc można pić śmiało.
Prosze tylko pamiętać o dokładnym myciu marchwi ze wzgledu na jej kontakt z glebą i o tym, że sok należy wypijac jak najszybciej po wyciśnięciu.
Dodałabym jednak, że najważniejszą cechą zdrowej diety jest różnorodność i że szkoda byłoby z diety wyrzucać inne wartościowe źródła witaminy A: czerwoną i żółta paprykę, jajka, masło, więc może jednak niepełna szklanka soku codziennie albo pełna co drugi dzień.
Pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”