zmiana realizatora z powodu braku środków

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
katipati
Posty: 355
Rejestracja: 14 lip 2014 19:19

zmiana realizatora z powodu braku środków

Post autor: katipati »

Witam,
pod koniec roku 2014 zostaliśmy z mężem zakwalifikowani do Programu, w jednej z katowickich klinik leczenia niepłodności.
Ponieważ przed ivf konieczne było wykonanie histeroskopii, w marcu mieliśmy rozpocząć stymulację. Niestety, dzień przed zaplanowaną wizytą otrzymaliśmy telefon z kliniki, że wszystkie procedury są wstrzymane, ponieważ wyczerpane zostały środki i realizowane są tylko te procedury, gdzie już rozpoczęte były stymulacje. My niestety nie doszliśmy do tego etapu. Poinformowano nas, że możliwe, iż jakieś pieniądze będą mieli w lipcu i wtedy będzie "szansa", żeby podejść.
Ponieważ, jak nas poinformowano, takich par jak my jest bardzo dużo, a klinika ewidentnie ma problemy z dostępnością środków, zastanawiamy się, czy wogóle uda się nam w tej klinice skorzystać z Programu. Nie mamy też pewności, że pieniądze do kliniki rzeczywiście wpłyną w lipcu.

Mam świadomość, że przystępując do programu można tylko jeden raz zmienić realizatora. Jednak, czy w takiej sytuacji jak opisywana, kiedy tak naprawdę nie pozostawiono nam innego wyboru i możliwe, że jedyny wybór to będzie zmiana kliniki albo wogóle utrata szansy na udział w Programie, istnieje możliwość zmiany realizatora więcej niż jeden raz? czy jeśli zmienimy teraz klinikę, to już nie będziemy mogli skorzystać z finansowania MZ w żadnej innej klinice?

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”