kolejna proba in vitro po zawarciu nowego kontraktu

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
Kalam
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2013 18:36

kolejna proba in vitro po zawarciu nowego kontraktu

Post autor: Kalam »

Witam

Jestem po nieudanej próbie in vitro w klinice, która otrzymała teraz kontrakt na kolejne lata (ale mniejszej wartości). Czy w związku z tym, że zaczęłam u nich leczenie w ramach Programu w styczniu (pierwsza próba) mam także zagwarantowane kolejne 2 próby w ramach nowego kontraktu ? Czy może się jednak zdarzyć taka sytuacja, że klinika nie rezerwuje dla każdej swojej pacjentki środków na 3 próby i będę musiała czekać w kolejce w innej klinice ?

Ekspert MZ
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 31
Rejestracja: 24 mar 2014 21:07

Re: kolejna proba in vitro po zawarciu nowego kontraktu

Post autor: Ekspert MZ »

Prawo do skorzystania z trzech zindywidualizowanych cykli rozrodu wspomaganego odnosi się do świadczeń w ramach Programu, nie zaś do świadczeń u konkretnego realizatora. Ponadto mają Państwo jako para możliwość zmiany realizatora.
Środki przyznane realizatorom, są przyznane na konkretną liczbę cykli, nie zaś na liczbę par. Jeżeli dany realizator źle oszacuje swoje możliwości zapewnienia wszystkim zakwalifikowanym parom skorzystania z trzech cykli, może zaistnieć sytuacja, że będą musieli Państwo zmienić realizatora, na takiego, który będzie tymi środkami finansowymi dysponował.

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”