Recepty

Dagmara Korbasińska, Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
Departament Matki i Dziecka zajmuje się realizacją programu zdrowotnego „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016”

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016 MZ

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aga i Kubuś
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2012 14:28

Recepty

Post autor: Aga i Kubuś »

Dzień dobry
Jesteśmy po pierwszej niestety nieudanej próbie in vitro z programu rządowego.
W Klinice w której jesteśmy zakwalifikowani był i wiem że jest problem z uzyskaniem recepty na zakup leków potrzebnych do stymulacji jajeczkowania.

Klinika posiada własną aptekę do której pacjenci są odsyłani i muszą po wyższej marży wykupywać leki.( odbiór leków po nazwisku pacjenta )

Bardzo proszę o informację czy pacjent ma prawo wykupić sobie leki w jakiej bądź aptece po korzystniejszych dla niego cenach ?
Leki do stymulacji jajeczkowania są bardzo drogie a dla nas każdy grosz jest na wagę złota.

Dagmara Korbasińska
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2014 21:06

Re: Recepty

Post autor: Dagmara Korbasińska »

Obrót produktami leczniczymi może się odbywać tylko na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Obrót detaliczny produktami leczniczymi prowadzony jest w aptekach ogólnodostępnych (art. 68 ust. 1 ustawy).
Lekarz z ośrodka realizującego Program powinien wystawić receptę, na podstawie której para może dokonać zakupu produktu leczniczego w dowolnie wybranej przez siebie aptece.

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia”