• Cześć - jestem nowa / nowy
  Bezskutecznie starasz się o dziecko? Coraz gorzej radzisz sobie z kolejnymi porażkami? Masz wrażenie osamotnienia, nie wiesz gdzie szukać informacji i wsparcia? Rozważasz adopcję, leczenie? A może myślisz o świadomej bezdzietności? Forum Naszego Bociana to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje, wsparcie, poznasz ludzi zmagających się z podobnymi problemami. Zapraszamy!
  Moderator: Moderatorzy cześć - jestem nowa / nowy
  17 Tematy
  99 Posty
  Ostatni post Witajcie ;)
  autor: Loretta Wyświetl najnowszy post
 • Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku
  dr n. med. Jan Domitrz
  Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

  Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
  Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność
  28112 Tematy
  81844 Posty
  Ostatni post Wada genetyczna
  autor: Jan Domitrz Wyświetl najnowszy post
 • Poronienia - pytania do eksperta
  dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

  Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia
  822 Tematy
  2410 Posty
  Ostatni post Hipoglikemia reaktywna a poro…
  autor: misiulek35 Wyświetl najnowszy post
 • Niepłodność męska - pytania do eksperta
  Dr Jan Karol Wolski
  Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska
  3068 Tematy
  13522 Posty
  Ostatni post Prośba o interpretację wyniku…
  autor: mishaoreo Wyświetl najnowszy post
 • Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta
  dr n.med. Tomasz Zbroch
  Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).
  Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu
  894 Tematy
  2518 Posty
  Ostatni post WYNIKI PAPP-A
  autor: klaudia1903@op.pl Wyświetl najnowszy post
 • Embriologia - pytania do eksperta
  Na pytania odpowiadają:
  mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
  Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
  mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
  Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.
  Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog
  86 Tematy
  265 Posty
  Ostatni post Mała ilość mrożonych plemnikó…
  autor: userrr Wyświetl najnowszy post
 • Adopcja - Pytania do eksperta
  Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
  Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja
  980 Tematy
  5328 Posty
  Ostatni post Czy mamy szansę
  autor: ewit Wyświetl najnowszy post
 • Po adopcji - pytania do eksperta
  Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji
  77 Tematy
  376 Posty
  Ostatni post Szukanie biologicznego rodzeń…
  autor: Magdalena Kruk Wyświetl najnowszy post
 • Opieka okołoporodowa nad matką i dzieckiem
  Paulina Bocheńska-Sacha - położna, wolontariuszka w warszawskim Szpitalu Św. Zofii oraz w Fundacji Rodzić po Ludzku. Praktykę zdobywała między innymi w Domu Narodzin w Belgii. W listopadzie '2015 wystąpiła na TEDx Gdynia, gdzie odczarowywała lęk przed porodem.
  https://youtu.be/8KokZl-R9BY
  Moderator: Osoby zatwierdzające - opieka okołoporodowa
  12 Tematy
  34 Posty
  Ostatni post Re: HIPOTONIA MACICY
  autor: evve Wyświetl najnowszy post
 • Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży
  Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2
  13 Tematy
  40 Posty
  Ostatni post Zioła na arytmię w ciąży
  autor: bari18 Wyświetl najnowszy post
 • Pytania do psychologa
  Na Wasze pytania z zakresu psychologicznych aspektów niepłodności odpowiadają członkinie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności:
  Aleksandra Gozdek-Piekarska - psycholog kliniczny
  Dorota Gawlikowska - psycholog kliniczny
  Tatiana Ostaszewska-Mosak - psycholog kliniczny
  Daria Terlikowska- psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka seksuologii klinicznej
  PSPN zrzesza psychologów zajmujących się zagadnieniem niepłodności oraz wspieraniem osób doświadczających sytuacji przedłużających się niepowodzeń prokreacyjnych.
  Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog2
  21 Tematy
  66 Posty
  Ostatni post Co dalej...
  autor: Dorota Gawlikowska Wyświetl najnowszy post