Odpowiedź PTMR na list w/s wypowiedzi księdza de Berier

Temat: 
InVitro

Ks. prof. F. Longchamp de BerierPublikujemy kolejne nasze pismo w sprawie wypowiedzi księdza Franciszka Longchamps de Berier, a dotyczące tym razem kondycji zdrowotnej dzieci poczętych dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu. O wyjaśnienia poprosiliśmy Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu oraz Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.

List Stowarzyszenia  Kliknij, żeby przeczytać list online

Odpowiedź Prezesa PTMR prof. dr hab. Wołczyńskiego  Kliknij, żeby przeczytać list online

Sformułowaliśmy cztery pytania o następującej treści:

  • O ile wzrasta bezwzględne ryzyko wystąpienia zespołu Pradera-Williego, zespołu Silvera-Russela, zespołu Angelmana oraz zespołu Wiedemanna u dzieci poczętych in vitro? Ile metaaanaliz opartych o badania zrecenzowane potwierdziło istnienie zależności między tym zespołem i poczęciem pozaustrojowym?
  • Ile zabiegów redukcji ciąży po in vitro (tzw. aborcji selektywnej, do której odnosi się ksiądz Franciszek Longchamps de Berier) wykonano w Polsce w ostatnich pięciu latach?
  • Czy dzieci poczęte in vitro można rozpoznać po występowaniu określonych cech fenotypowych, których nie posiadają dzieci poczęte in vivo? Jakie zrecenzowane badania naukowe potwierdzają tę różnicę?
  • Czy dzieci poczęte in vitro rodzą się zniekształcone genetycznie oraz – jeśli tak – jakie metaanalizy oparte o badania zrecenzowane potwierdzają tę tezę?
  • W jaki sposób naukowo definiowana jest „gorszość” poczęcia in vitro wobec poczęcia in vivo z punktu widzenia genetyki?

Na wszystkie udzielono nam odpowiedzi (pismo jest sygnowane przez prof. dr hab. Sławomira Wołczyńskiego, ale otrzymaliśmy dziś w nocy oficjalną informację od przewodniczącego Sekcji Płodności i Niepłodności przy Polskim Towarzystwie Ginekologicznym, prof. Rafała Kurzawy, iż powyższe pismo wyraża również stanowisko SPiN PTG).

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.

List Stowarzyszenia  Kliknij, żeby przeczytać list online

Odpowiedź Prezesa PTMR prof. dr hab. Sławomira Wołczyńskiego  Kliknij, żeby przeczytać list online

Zespół Stowarzyszenia NASZ BOCIAN

0
Twoja ocena: Brak

Odpowiedzi

Portret użytkownika katolik

INVITRO = ABORCJA = MORDERSTWO

ks. Profesor jest wyrzutem sumienia dla wszystkich invitrowców, który okupili zakup jednego dziecka śmiercią kilku jego braci i sióstr.

zawsze INVITRO = ABORCJA = MORDERSTWO

ludzie opamiętajcie się. nawróćcie. nawołujcie innych do zaniechania.

STOP INVITRO w POLSCE!!

INVITRO to niegodziwość nie mniejsza niż ABORCJA

Portret użytkownika claudia.iwona

uogólnienie

cóż dla mnie katolik=zakompleksiony chory na fobie sexualne człowieczek, i co na to rzece cudny katolik? mam prawo tak mówić? tak mam prawo, tym bardziej, że czuję się zaszczuta na każdym kroku i w każdej dziedzinie przez zacietrzewionych katolików.

a może by tak się troszkę w historii powszechnej dokształcić? np. jak szerzono chrześcijaństwo burząc bezpardonowo cywilizację trwające od tysięcy lat? może coś o domach publicznych dla księży, jakie stanowiły żeńskie zakony? coś o odgrzebanych szczątkach uśmiercanych niemowlaków, będących "pobocznym" owocem takich związków? a może o grzebaniu paluszkami w pierścieniach w majteczkach nieletnich?

a może szanowny pan katolik wie, że katolikiem nazywa się śledzia o wymiarach niepredysponujących do bycia daniem?

smutne oszołomstwo.

Portret użytkownika katolik

Droga Claudio.Iwono, Polska

Droga Claudio.Iwono,

Polska będzie katolicka albo nie będzie jej wcale.
kard. Stefan Wyszyński

Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Panu.
św. Augustyn

Portret użytkownika claudia.iwona

hohoho

sprawię katolikowi przykrość - nie załapałam się na pranie mózgu w żłobku, przedszkolu, szkole i na studiach, dlatego też nie należę do sekty, do której katolik należy. i dlatego też nie interesują mnie i nie dotyczą wypowiedzi panów, (m.in.), wyszyńskiego, wojtyły i rydzyka, o ile nie wchodzą z butami w moje majtki, łóżko i życie.
i smutna informacja dla katolika: jezus nie był polakiem tylko bogobojnym żydem i urodził na terenie dzisiejszego izraela a nie w watykanie czy polszy, mało tego, było to około 2 tys. lat temu a nie równocześnie z powstaniem planety ziemia.
panie katolik, do szkoły, do szkoły, na naukę nigdy nie jest za późno, (ponoć), może uda się w końcu ulepić maturę, czego z ukłonami życzę.

Portret użytkownika katolik

ad Claudia.Iwona czy jest

ad Claudia.Iwona

czy jest Pani wyznawcą tolerancji z wyjątkiem tolerancji dla myślących inaczej niż Pani?

Portret użytkownika claudia.iwona

tolerancja

jasne, przecież toleruję niepoparte niczym sensownym wypowiedzi faszysty sekciarza, choć z urzędu winno zostać znalezione IP autora i zostać złożone doniesienie do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa p.t. nawoływanie do nienawiści. (o co proszę administratorów portalu)
panie katolik, ciesz się pan, (pani?), że polska jest czarna, w cywilizowanym kraju musiałbyś się długo tłumaczyć i na pewno za swoje pieniądze.

Portret użytkownika zamiast

out

Drogie Panie, dajcie spokój.
To sfrustrowany zakompleksiony dzieciak.
Proszę adminów o usuniecie jego wpisów.

Franecki, IVV

Portret użytkownika zamiast

out

Drogie Panie, dajcie spokój.
To sfrustrowany zakompleksiony dzieciak.
Proszę adminów o usuniecie jego wpisów.

Franecki, IVV

Portret użytkownika BEA153

DYSKUSJA

Zapraszam Pana/Panią "by katolik" na fora katolickie. Tu nie ma czego szukać. To nie miejsce do nawoływania i nawracania - tu rozmawiamy o konkretach. Poza tym się powtarza -już gdzieś to pisał/a.
W treści list Stowarzyszenia dotyczący zdrowia dzieci i odpowiedź od prof.dr hab. Wołczyńskiego czyli medyczne konkrety do przeanalizowania a "by katolik" nam tu "d..ę" zawraca. Proszę się wyładować gdzie indziej :-)

p.s. Możesz uznać, że po Twojej wypowiedzi czuję się "nawrócona" : Odstawię widły, przewietrzę z zapachu siarki, założę skrzydła z piórami, aureolę i się za Ciebie pomodlę. Obiecuję :-)

i stał się cud - mamy córeczkę

Portret użytkownika claudia.iwona

"katolik"

zauważcie, że państwo katolik vel lub senco założyli konto(a) na NB parę dni temu, chyba tylko po to, by móc wesprzec swą "wiarą" człeka ohydnego de bruzdę.

Portret użytkownika BEA153

PRZEANALIZUJMY

"Do końca nie określono rzeczywistego ryzyka wystąpienia ani siły związku z przyczynami niepłodności, z metodami leczenia ani częstości wystąpienia tych zespołów.... mniej niż 1 na 12 000 urodzeń...liczby prezentowanych przypadków są małe... Obecnie brak jest dowodów związku obniżonej płodności, leczenia metodami ART i pozostałymi 6 zespołami..."

No cóż jakieś ryzyko na pewno jest ale przecież w przypadku ciąż naturalnych również występuje. Każdy z nas chce aby nasze dzieci urodziły się zdrowe a co jest zapisane w genach, które otrzymujemy po przodkach nie wiadomo.
A teraz zastanówmy się kto jest większym autorytetem w dziedzinie medycyny: prof. dr hab.n med. Sławomir Wołczyński czy ks.prof. Franciszek Longchamps de Berier? To zostawiam już do oceny każdego z Was...

i stał się cud - mamy córeczkę

Portret użytkownika BEA153

REFUNDACJA IN VITRO

Wiem, że może nie jest to odpowiednie miejsce do tego wpisu ale...
W dzisiejszej DGP ukazał się artykuł dotyczący losów programu rządowego dotyczącego refundacji zabiegu in vitro w Polsce. Piszą, że najprawdopodobniej nie wejdzie w życie od 1 lipca tak jak obiecywali, mówi się o przesunięciu jego startu na 1 października. Czyli jak zwykle polska rzeczywistość: nie mogą się dogadać co do ceny, problemem jest budowa elektronicznego rejestru par leczonych w ramach programu, padają zarzuty czy jest zgodny z konstytucją.... i pewnie pojawią się jeszcze inne problemy. A może przed październikem zwolnią ministra zdrowia albo prtemiera i projekt znowu trafi do kosza . Albo wydarzy się coś równie zaskakującego, coś co skutecznie odwróci uwagę albo zniechęci opinię publiczną - eh a prawie im uwierzyłam, że wreszcie rząd stanie na wysokości zadania. Tak sobie myślę , że zaczynają znowu nas zwodzić: w perspektywie październik a potem będzie rok 2014. Przecież tylu nas czeka na możliwość dalszego leczenia. Dlaczego inne Państwa mogą pomóc i finansują te zabiegi a w Polsce jak zwykle jest pod górę, nie wierzę, że kler może mieć aż taki wpływ na decyzje w naszym kraju, przecież mówi się, że coraz więcej ludzi odchodzi od Kościoła, że jest coraz więcej zwolenników in vitro. Więc dlaczego? No chyba nie z powodu braku kasy - przecież politycy przyznają sobie horrendalne nagrody więc kasa musi być w budżecie... Wiem trochę zadrwiłam ale ręce mi opadają :-(
OBYM SIĘ MYLIŁA I ŻYCZĘ NAM WSZYSTKIM ABY WRESZCIE KLEPNĘLI TĘ REFUNDACJĘ.

i stał się cud - mamy córeczkę

Portret użytkownika senco

do Pani claudia.iwona

Szanowna Pani claudia.iwona. Nie dubluję kont. To prawda że założyłem konto niedawno ale pod wpływem faktów o których pisałem w poprzednim poście.
Szanowna Pani swoimi wypowiedziami obniża poziom dyskusji szafując stwierdzeniami "faszysta", "ohydnego de bruzdę", "sekciarz","pranie mózgu w żłobku" i wiele innych.

Uważam, że poziom Pani wypowiedzi jest żenujący i zasmuca. Zastanawia mnie, ile w sobie trzeba mieć nienawiści do ludzi by formułować takie zdania. Wie Pani że zło wraca do tego kto je czyni?

A może tak wyglądająca Pani sygnaturka jest właśnie tego wynikiem?

A propos programu rządowego dotyczącego refundacji zabiegu in vitro. Nie sądzę że kiedykolwiek będzie IV refundowane przez NFZ. Z powodów finansowych i marketingowych. Po pierwsze zabieg IV mocno wydrenował by kasę NFZ bo kosztuje sporo. W drugim przypadku zysk dla partii rządzącej w postaci zjednania sobie niewielkiej garstki wyborców bez zaplecza jest niewielki i mało medialny. Chyba tylko by wywołać wojnę. Ale jak na razie udaje siędość skutecznie podsycać wojnę w sprawie par homoseksualnych więc dla rządzących to wystarczy. Zresztą tam w opozycji do konserwatystów stoi dość mocne medialnie środowisko LGBT
Proszę sobie prześledzić historię projektów uregulowania dziedziny i projektów m.in. Pana Gowina. To jak się to skończyło utwierdza mnie w przekonaniu o tym że nie opłaca się nikomu wspierać IV.

Z poważaniem.

Portret użytkownika claudia.iwona

miłosierdzie "made by christians"

za to ja zdubluję/parafrazuję pana/pani pytanie "ile trzeba mieć nienawiści, by życzyć wszystkim myślącym inaczej niż członkowie sekty kk żle i za ich własne pieniądze?" proszę zauważyć, iż jak każdy uczciwy podatnik opłacam NFZ, mając "nic" w zamian.
niestety, poprzez stwierdzenie "A może tak wyglądająca Pani sygnaturka jest właśnie tego wynikiem?" potwierdza pan/pani jedynie swoją wielką nienawiść do wszystkiego, co żywe, (psy są, jak rozumiem ucieleśnieniem wszelkiego zła, pewnie czarne koty i kobiety również, "na stos, na stos"), cóż dla instytucji kk sytuacja normalna, czemu daje liczne dowody swoimi poczynaniami od 2 tys. lat - "kochajmy samych siebie na koszt innych"
gratuluję dobrego samopoczucia - może za pana/pani kadencji ivf nie będzie refundowane, ale kiedyś czarne zszarzeje, możliwe też, że zamieni się w tęczę, choć tego się pan/pani, jak widać obawia najbardziej. szkoda tylko, że moich podatków i opłat na zus nie mogę ukierunkować - daleko od takich osób jak pan/pani, życzących mi w "miłosierdziu chrześcijańskim" bardzo źle.
skromna rada - zapoznać się z historią powszechną oraz biologią bez tłumaczenia "na czarno" w kościele, może horyzonty się poszerzą, a życzliwość do innych istot również się pojawi.

Portret użytkownika Michal

Informuje że konta katolik i

Informuje że konta katolik i senco zostały zablokowane.

--
Pozdrawiam
Michał

[p2p][/p2p]