Darka28 - blog

Czy można być niepłodnym, mając już dziecko?

Długo zbierałam się żeby wkoncu coś napisać. Cały czas mi nie daje spokoju, pytanie dlaczego nie mogę mieć dzieci tak ,, normalnie". Dlaczego żaden lekarz nie znalazł naszej przyczyny niepłodności? Dlaczego udało się tylko raz? Przy trzeciej próbie in vitro? Mamy zdrowa, pełna życia prawie 4 letnia córeczkę. Teoretycznie możemy mieć dzieci, bo ona jest na to dowodem. Jak to możliwe ze przy wszystkich prawidłowych wynikach, przez 8 lat nigdy nie doszło do naturalnej ciąży? Zbliżam się do 35 lat. Dokładnie za rok tyle będę miała.

Tęsknota...

Czasami sobie myśle, ze czas opuścić tematykę niepłodności. Niestety nie daje rady. Czasami otwieram Naszego Bociana, aby się pożegnać, ale nagle stwierdzam ze jeszcze nie nadszedł czas. Nie mogę sobie z tym poradzić. Jakby ktoś zapytał czy jestem szczęśliwa, odpowiedziałabym , ze ,,tak". Mam w miarę udane małżeństwo, córeczkę -niesamowite stworzonko, dla mnie to ideał dziecka, lepszego nie mogłabym sobie wymarzyć. Ale gdzieś moja dusza nie może znaleźć spokoju. Coś w rodzaju uzależnienia. Czytam nowinki o niepłodności, oglądam fora, pamiętniki.

Dlaczego w tym strajku kobiet..nie słychać o in vitro

Dlaczego tak cicha jest sprawa in vitro? Dlaczego my niepłodni nie krzyczymy jak ci pseudokatolicy nazywają nas mordercami? Do kobiet protestujacych powinnismy my sie dołączyć z hasłem ,, chcemy w Polsce in vitro i to refundowanego" . A tu cisza. Cisza ludzi, którzy tak bardzo chcą aby ich dzieci przyszły na świat. Inne kraje sie rozwijają w tej kwestii. Mam wrażenie, ze Polska sie zaczyna we wszystkim cofać. Jest to tez wina lekarzy, już widzę jak ceny w klinikach pójdą do góry jak in biuro będzie zabronione.

Niepłodność idiopatyczna

Tak naprawdę nie daje mi to spokoju. Nie mogę rozwikłać tej cholernej zagadki. Czterem lekarzom tez się nie udało. Co może być przyczyna niepłodności u nas. Jedyne to PCos bez praktycznie cech. Brałam leki i tez się nie udało zajść w ciąże naturalnie. Przez prawie 8 lat. To niemożliwe zeby to wszystko siedziało w głowie. Mamy córeczkę po 3 pełnej procedurze in vitro. Po tej procedurze pozostał nam zarodek, jeden jedyny. Ciąża z córeczka przebiegała prawidłowo i ona tez jest zdrowa. Czyli teoretycznie dzieci możemy mieć. Tylko dlaczego nie możemy mieć naturalnie?

Nie mogę sie z tym pogodzić...

Moja coreczka jest cudowna, lepszej nie mogłam sobie wymarzyć. Nie mogę sie z tym pogodzić ze nie bedzie miała prawdopodobnie rodzeństwa. Zapewnie jej wszystko co będę mogła. Zycie jest tak niesprawiedliwe. Czuje ze nic juz w tym temacie nie będę mogla zrobic. Nigdy sie z tym nie pogodzę. Nigdy. Kocham ja nad zycie, dziękuje losowi ze ja mam. Chciałam mieć zawsze duża rodzine. Kocham dzieci i zwierzęta. Nawet myślałam o adopcji. Ale ze wzgledu na moja sytuacje finansowa, niestety nie byłoby to możliwe. Zreszta maz i rodzina nie akceptują tego rozwiązania, a ja jestem sama za słaba.

Jak nie warto ufać testom z moczu, beta <0,5, śmierć 3 zarodków

13 zawsze był dla mnie dniem szczęśliwym tym razem nie. Wyniki miały być po 16, ale parzę już są. Beta nie daje cienia wątpliwości. Nie udało się. W głębi duszy chce mi się płakać. Na zewnątrz nie mogę, bo siedzi przy mnie moja niespełna trzy latka. Mój skarb. Moja wygrana. Może jak się już raz wygrało, to rzadko wygrywa się po raz drugi. Czuję, że czas odpocząć. Czas wysłać pocztówkę do Pani premier. Czas pozbierać się finansowo i psychicznie. Pozostał jeden zarodek. Jeden jedyny, niby dwudniowy i jeden z lepszych. Co zrobić? Nie wiem. Muszę przemyśleć.

To już choroba psychiczna...7 dzień po transferze

W zeszłym tygodniu kupiłam test ciążowy. Powiedziałam sobie, że go nie zrobię.Ale głupia ni stąd ni z owąd go zrobiłam. I to jeszcze nie z porannego moczu tylko z południowego. Po prostu go zrobiłam. Ja już chora psychicznie kobieta. Bete mam zrobić w poniedziałek.Po 10 minutach widzę cień drugiej kreski. Teraz też widzę dosłownie cień. Minęły 2 godziny. Czy często testy pokazują już po jakimś czasie drugą kreskę? Jak to leczenie będzie dużej trwało, to chyba zwariuję.

Juz po...

10 rano dzwoni do mnie pani dr i mówi z 2 zarodków trzydniowych przetrwał tylko jeden. jeden obumarł :(. Pytanie czy rozmrażamy 3? Opowiedziałam, ze tak. Po przybyciu do kliniki napotkaliśmy na rożne zmiany. Długa papierologia. To juz nie ta klinika co pamietam.Podano mi dwa zarodki, jeden słabiutki, drugi dosyć dobry. Tak wiec z 4 zarodków jeden obumarł, dwa mam w brzuszku, a jeden czeka na nas juz samotny. Jakoś dzisiaj zamiast sie cieszyć jest mi smutno. Odczułam stratę tego jednego. 13 go beta. Błagam jeszcze tylko o jedno dziecko, czy to aż tak wiele?

To juz w czwartek

Czasami czuje sie jakbym grała w jakimś filmie. Jakby moje zycie było rola do odegrania. Jestem matka. Matka najcudowniejszej na świecie dziewczynki. Czy ten film mój jest horrorem? Myśle, ze nie, ale jest mi psychicznie strasznie cieżko. Mam dwie role- bycia matka i osoba niepłodna. Maz pracuje od rana do wieczora. Ja tez dorabiam, trochę pomaga mi w opiece nad coreczka moja mama. Nie wyobrażam sobie bez mojej kruszynki życia, ale mam jeszcze 4 zarodki którym obiecalalam ze po nie wrócę. Wracam po 2 w czwartek. Właściwie jedziemy na transfer w trójkę.

Criotransfer na cyklu sztucznym

Zgłupiałam totalnie. Nie ma to jak przeprowadzanie transferu w dwóch oddzielnych oddziałach tej samej kliniki. Moze ktoś mi pomoże zrozumieć. W poniedziałek spotykam sie w 11 dniu cyklu z lekarzem miejscowym z oddziału kliniki w moim miescie. Bedzie to 11 dzien cyklu na Estrofemie. Transfer bedzie wtedy kiedy śluzówka osiągnie odpowiednia grubość. A ktoś wie kiedy rozmraża sie 3 dniowe zarodki na cyklu sztucznym? W tym samym dniu co transfer? Bo przecież owulacji nie ma.

Subskrybuje zawartość