Leeleeth - blog

Gdy spada gwiazdka z nieba

Dawno nie pisalam, brak czasu, weny, i chyba jakaś wewnętrzna potrzeba wyciszenia się. Poukładania trudnych emocji, nie ma dnia abym nie myślała o Ostrydze. Czuję się winna, że nie stanęłam na wysokości zadania! Tak mi przykro z tego powodu!
Od tamtego czasu mamy kolejnego synka biologicznego oraz upragnioną córcię!
Tym razem adopcja córeczki przebiegała inaczej wszystko samo się układało, i nasza Gwiazda ma juz 15 miesięcy!
Jest dzieckiem niepełnosprawnym lecz tak bardzo moja, że nie potrafię sobie wyobrazić jak mogłoby Jej nie być!

Lata Swietlne..

Długie piec lat minelo odkad po raz pierwszy zawitalam na bociana. Niespokojna o proces adopcyjny zaczelam pisać ten pamietnik jako swoista studnie smutkow. Przygotowywania do adopcji to byl ciezki okres, trudno mi było uwierzyc, ze jestem na tyle dobra matka by dostać dziecko. myślałam o sobie, ze nie nadaje sie do tego. Jednak pozytywnie przeszliśmy szkolenie, otrzymalismy kwalifikacje. Oraz wymarzone dziecko. Malpiszonka. Ci, ktorzy czytali moj pamietnik, wiedza, jak bardzo bylam przejęta rola rodzica adopcyjnego!

Małpka i Jego osiągnięcia

Długo mnie tu nie było! Poprzedni rok był długi i trudny. Skupiłam sie na swoich złych przeżyciach, oddalając sie od chłopców. Dużo czasu zajęło nam powrócenie do stanu sprzed poznania Ostrygi. Dziś mogę napisać, że zakończyłam żałobę. Po córce, której pragnęłam za wszelka cenę. Nasza rodzina znowu cieszy się sobą i chłopaki rosną pięknie!

To już jest koniec... nie ma już nic...

Dawno mnie nie było, i chyba jest to mój ostatni wpis.
Nasza adopcja córki sie nie powiodła, zostałam ze złamanym sercem, rozbitą rodziną i padającymi oskarżeniami. Trudno opisać wszystko co sie działo u nas i jakie przechodziliśmy chwile.

przestój...

Od sierpnia ciągnie się nasza sprawa, wciąż jeździmy do Ostrygi. Cieszy się nareszcie na nasz widok, i nawet zaczyna z mężem się kontaktować, mówi o nim tata, i próbuje się z nim bawić.
Coraz fajniejsza jest, coraz bardziej pokazuje jaka naprawdę jest. Charakterna, zadziorna, dzika. Ale przy tym wesoła, skłonna do żartów.

ruszyła maszyna...

Od rana dzwoniłam do sądu, ciężko było się dodzwonić. Ale wreszcie po godzinach, udało się! Mamy nadaną sygnaturę, a termin wyznaczą w przyszłym tygodniu. Cosik się ruszyło, ale ile jeszcze to potrwa?
Smutno mi ostatnio, mam dołka, jakoś ciężko mi uwierzyć, że Ostryga naprawdę do nas trafi.
Nie umiem się cieszyć, nie wierzę, że się uda. Gdzieś we mnie jest lęk, że nie wyjdzie.

syzyfowa praca...

Jesteśmy w zawieszeniu, nasza sprawa utknęła pomiędzy dwoma sądami, jeden się nie zajmie lecz trzeba odczekać trzy tygodnie, aby przesłać dokumenty do drugiego sądu. Trzy tygodnie, gdzie Ostryga mogłaby być z nami. Pogodziłam się z tym, jeździmy do córeczki tak często jak możemy. Przynosi to efekt, Ostryga zaczyna się cieszyć z naszych odwiedzin, wie, że przyjedziemy, czeka na nas. Przeżywa rozstania. Coraz trudniej tak jeździć, coraz trudniej wracać bez Niej. Dziś dowiedziałam się, że Ostryga została zapisana na turnus rehabilitacyjny. Prawie 200km od nas, ręce mi opadły.

jak zadra na sercu

Nie jest lekko, u nas wszystko rodzi się w bólach. Dwa tygodnie temu złożyliśmy wniosek do sądu, miało być szybko, jak zapewniała nas pani z sekretariatu, no i było.. dwa dni później zapadł wyrok... bardzo dla nas nieprzychylny!

znów malujemy ściany...

Ostatni mój wpis był dawno temu, liczyłam, że po tamtej akcji będzie lepiej, jednak nie było. Kolejna wizyta i szok, Mała na nasz widok nie chciała wstać z łóżka, udawała, że śpi. Staraliśmy się jak mogliśmy ale nic nie pomagało!

To jest moja mama!

Ostatnia wizyta u Małej była pełna emocji. Tych trudnych, złych jak i bardziej pozytywnych.

Subskrybuje zawartość