Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 kwie 2018 18:44 

Dzień dobry,
Mam 30 lat, od 2-óch lat staramy się z mężem o dziecko. Oboje prowadzimy zdrowy tryb życia, moje BMI 19, a męża 25. Mąż nie choruje na choroby przewlekłe, ja od dzieciństwa zmagam się z AZS i alergią wziewną, a od kilku lat astmą. Seminogram męża w normie - 150 mln plemników, morfologia 5% jedynie ruch postępowy trochę poniżej normy - 31%. Ja miesiączkuję regularnie, niezbyt boleśnie. Badanie drożności jajowodów sono-HSG - wynik dobry, rezerwa jajnikowa prawidłowa: OR prawy jajnik - 14, OR lewy jajnik - 11, badania hormonalne prawidłowe (w fazie folikularnej FSH 7,45 mIU/ml, LH 10,57 mIU/ml, estradiol 188,5 pmol/l, testosteron 26 ng/dl, tsh 1,65 (przyjmuję Letrox 37,5), prolaktyna unormowana przy przyjmowaniu Dostinexu). Na 5 monitoringów cyklu, owulację potwierdzono tylko raz, przy czym progesteron badany w 23 dc zawsze na poziomie ok 45 nmol/l - w normie. Podczas monitoringów endometrium odpowiednio przyrastało, zawsze był pęcherzyk dominujący, który pękł lub zamieniał się w torbiel.Domowe testy owulacyjne wskazują pik LH. Dwukrotnie nie potwierdzono owulacji przy podaniu zastrzyku Ovitrele - podejrzenie zespołu LUF (o ile taki istnieje). Dodatkowo oczekuję na zabieg laparoskopii w celu ponownego sprawdzenia drożności jajowodów oraz ewentualnego nakłuwania jajników. Laparoskopię będę miała w lipcu i chciałabym się dowiedzieć czy mogę zastosować dodatkowe kroki w celu leczenie niepłodności? Czy w moim wypadku stymulacja + inseminacja ma sens? Czy w takiej sytuacji szansą jest jedynie in-vitro? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 maja 2018 17:02 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Jednak myślę ,że czas już na in vitro trzeba zobaczyć jakie komórki są w tych pęcherzykach
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 maja 2018 15:17 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]