Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 sty 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Dzień dobry, mam pytanie czy kurczak miejscami surowy może przenosić toksoplazmozę?
Jestem na wyjeździe w Hiszpanii i staram się jeść w knajpach bezpieczne rzeczy. Niestety wczoraj dostałam kurczaka polanego sosem barbecue, który w jednej części był niedogotowany a w całości chyba robiony metodą sous vide (był bardzo delikatny)... Jak zobaczylam kawalek surowego, odrazu przestalam jesc, ale strach pozostal. Tak więc surowych części nie jadłam, chyba że czegoś nie zauważyłam... Nie przechodziłam toksoplazmozy.
W internecie są sprzeczne informacje, niektórzy piszą że drób jest bezpieczny... Co Pani sadzi na ten temat? Czy moglam sie zarazić?

Hormony, histero i kariotypy ok
03.2017 - decyzja o IVF
I ICSI start 26.05.2017: ET 3bb 12.06.2017 :( CT 3bb 14.08.2017 :(
II IMSI start 2.10.2017: ET 4aa i 4bb 18.10.2017 :love: 9dpt 276, 12dpt 812, 16 dpt 3356, 26 dpt ❤❤

Mamy jeszcze 2 zamrożone blastocysty 3ba.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lut 2018 00:57 
Ekspert Bociana

Dzień dobry,
Jeśli chodzi o zagrożenia związane z jedzeniem niedogotowanego kurczaka, to raczej chodzi o salmonelozę i kampylobakteriozę.
Oczywiście, dobrze, że przestała Pani jeść, bo zatrucia bakteryjne moga być w ciąży niebezpieczne, ale też nie należy się zamartwiać, jeśli nie ma Pani objawów zatrucia.
Tak jak Pani pisze, najlepsze, co można zrobić to wybierać 'bezpieczne' potrawy przez tych kilka miesięcy, a także miejsca, które wzbudzają zaufanie poziomem higieny.
Pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]