Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 maja 2016 20:25 
Awatar użytkownika
1% dla bociana

Witam,

Mój mąż ma azoospermie, czekamy na wyniki badań genetycznych (powinny być lada dzień, bo miesiąc już minął) i będziemy działać dalej. Coraz częściej myślę o inseminacji nasieniem dawcy, na razie jako tej drugiej ewentualności (jeśli mąż nie będzie mógł być ojcem genetycznym). Trochę dziwne jest posiadanie dziecka z kimś kogo nawet nie znam. Czy na człowieka większy wpływ mają geny czy wychowanie? Czy są jakieś badania na taki temat? Wiem, że w pewnym sensie dzieci upodabniają się do osób które je wychowują (humor, ruchy, zachowanie). Jednak jaki wpływ na osobowość człowieka mają geny? Czym się kierować przy wyborze dawcy? Czy szukać dawcy o podobnych cechach wyglądu do męża? Czy informacje odnośnie dawcy zostawić tylko dla siebie, czy zwierzyć się komuś z rodziny?

Mój mąż zawsze był osobą małomówną, ale uważam że szczególnie teraz potrzebujemy rozmowy. Czy można kogoś nauczyć wyrażania swoich uczuć, poglądów i opinii? Jak mogę pomóc mężowi by się bardziej przede mną otworzył? Czy są jakieś warsztaty małżeńskie w tym pomagające (jesteśmy z Poznania)?

Pozdrawiam serdecznie

- u mnie AMH 1,72 , hormony świrują w granicach normy, jajowody drożne...
- IV AID i pierwsze w Poznańskiej klinice Ivita
- Jestem w ciąży bliźniaczej :-D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lip 2016 15:16 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Witam, geny są bardzo istotne i sporo cech dziedziczymy.Wychowanie jest równie istotne dlatego dziecko zachowuje się podobnie jak rodzice. Dziecko zdecydowanie powinno wiedzieć o swoim pochodzeniu podobnie jak adoptowane. Kiedy o tym powiedzieć i komu to już decyzja rodziców. pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]