Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 16 cze 2013 19:45 
Offline
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Rejestracja: 15 lip 2004 00:00
Posty: 16118
Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017.

1. Głównym tematem naszego portalu jest problematyka związana z trudnościami w posiadaniu potomstwa.

2. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź dział najbardziej odpowiadający temu tematowi. Wątki nie odpowiadające tematowi działu będą zamykane a następnie usuwane przez moderatorów.

3. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już kiedyś w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki. Nie pytaj ponownie o to samo.

4. Pisząc posty na forum miej na uwadze, że czytają cię osoby na różnych etapach drogi, o różnej wrażliwości – pamiętaj abyś ich nie krzywdził.

5. Fora merytoryczne są skarbnicą wiedzy – nie zaśmiecaj jej nic nie wnoszącymi postami "Popieram", "Też tak myślę", "To zabawne" itp.

6. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości a jedynie fragmenty do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów.

7. Trzymaj się tematu wątku (nie dotyczy działów Pogadajmy i Hydepark).

8. W działach merytorycznych nie składaj życzeń urodzinowych/imieninowych, nie prowadź luźnych rozmów itp. Zrób to w dziale Pogadajmy, Hydepark lub użyj prywatnej wiadomości. Jeśli chcesz komuś pogratulować, wesprzeć, podtrzymać na duchu, życzyć powodzenia itp. ogranicz się do minimum. Takie wyrazy empatii mogą stanowić tylko dodatek do merytorycznej treści. Posty zawierające wyłącznie wyrazy empatii będą usuwane. Pamiętaj, ze idea wątków merytorycznych jest wymiana informacji, wiedzy i doświadczeń.

9. Pisząc posty pamiętaj o tym, ze forum powstało głownie po to, by służyć wymianie informacji, a nie ilustracji. Jeśli chcesz coś wyrazić, użyj pojedynczej emotki. Większe ilości będą usuwane. Ograniczenie nie dotyczy pierwszych postów wątków przy zachowaniu wymogu czytelności.
Używanie grafik oraz emotek pochodzących spoza portalu Nasz Bocian, zarówno w treści postów, jak i podpisach jest zabronione.

10. Na forum zabronione jest używanie wszelkiego rodzaju grafik - "suwaczków" obrazujących zaawansowanie ciąży lub wiek dziecka. Jeśli koniecznie chcesz taką informację zamieścić - możesz to zrobić tylko i wyłącznie umieszczając w podpisie link do strony z suwaczkiem .

11. Na stronach forum zabronione jest umieszczanie reklam lub treści o charakterze reklamowym oraz linków do wszelkiego rodzaju konkursów. Dotyczy to treści postów, podpisów oraz wiadomości prywatnych.

12. Na stronach forum zabroniony jest obrót lekami oraz suplementami diety.

13. Niektóre działy mogą mieć swoje własne, dodatkowe zasady. Regulamin jest zapisany zwykle w jednym z pierwszych wątków w danym dziale. Twoim obowiązkiem jest zapoznanie się z regulaminem działu, w którym piszesz i stosowanie się do jego postanowień.

14. Zakładając nowy wątek jasno sformułuj w temacie czego on dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Zamiast tego napisz np. "Stosunek LH do FSH" albo "Adopcja przez osobę samotną", co pozwoli innym łatwo zorientować się czego wątek dotyczy.

15. Nie udzielaj porad medycznych, nie diagnozuj. Na forum nie jesteś lekarzem i nie masz do tego uprawnień. To, co pomogło Tobie, nie zawsze tak samo pomoże innym. Pamiętaj o odpowiedzialności jaka na Tobie spoczywa. Dziel się wiedzą i doświadczeniem, nie używaj ich jako wytycznych do postępowania w każdym innym przypadku. Nasze historie i przypadki są różne. Pamiętaj o tym. Wyjątkiem są nasi lekarze eksperci.

16. Treści mające charakter spamu będą usuwane przez moderatorów forum. Niedopuszczalne jest również spamowanie za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Administratorzy i moderatorzy forum mogą umieszczać na wątkach posty tej samej treści w przypadkach, które tego wymagają (ogłoszenia, ważne informacje itp.)

17. Nasz portal jest prowadzony za pieniądze składkowe, każdy post kosztuje - wybierz jakość a nie ilość.

18. Każdy jest inny i ma różne doświadczenia. Nie stosuj przemocy słownej w dyskusjach. Szanuj pozostałych uczestników i ich poglądy. Nie oceniaj ich. NIGDY nie używaj słów niecenzuralnych. Słowa niecenzuralne będą podlegały moderacji. Część z nich moderowana jest automatycznie, przez system (dotyczy to również wulgaryzmów użytych w pw).

19. Odpowiedzialność za treść postu spoczywa na jego autorze. Nie pisz nigdy tego, czego nie odważył(a)byś się powiedzieć rozmówcy twarzą w twarz. Pamiętaj też, że podając pewne informacje na swój temat możesz zostać łatwo zidentyfikowany/zidentyfikowana. Forum jest miejscem ogólnodostępnym.

20. Przemyśl swój post zanim go wyślesz, zmiana jego treści nie będzie możliwa po upływie 24h od umieszczenia go na forum(z wyjątkiem pogadajmy). W wyjątkowych sprawach zwróć się o pomoc do moderatora.

21. Gdy nie jesteś pewien(a) jak coś zrobić zapytaj o to w dziale Portal Nasz Bocian. Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.

22. Każdy użytkownik forum może posiadać wyłącznie jedno konto. Kolejne będą usuwane. Jeśli masz problem z logowaniem nie twórz nowego konta - skontaktuj się z administratorem forum (admin@nasz-bocian.pl) lub moderatorami (moderatorzy@nasz-bocian.pl), opisz swój problem. Podwójne konto mogą posiadać określeni użytkownicy w szczególnych przypadkach, wyłącznie za wiedzą i zgodą administratora forum.

23. Osoby mające jakiekolwiek afiliacje z ośrodkami leczenia niepłodności, które są zainteresowane posiadaniem konta na forum Nasz Bocian, mają obowiązek zastosowania nazwy użytkownika, która jednoznacznie i bez wątpliwości będzie wskazywała na afiliacje z konkretnym ośrodkiem. Założenie konta wymaga zgody ośrodka, którą należy przesłać na adres stowarzyszenie@nasz-bocian.pl. Konto nie może służyć celom promocyjnym ani reklamowym.

24. Jeśli chcesz umieścić ankietę na stronach stowarzyszenia, musisz uzyskać na to zgodę. Napisz: moderatorzy@nasz-bocian.pl Posty na temat ankietowania umieszczone bez zgody administratora będą usuwane przez moderatorów forum. Zgody wymaga również rozsyłanie ankiet za pośrednictwem prywatnych wiadomości.

25. Osoby poszukujące bohaterów artykułów, programów telewizyjnych, radiowych itp. a także wsparcia merytorycznego dla przygotowywanych materiałów, proszone są o kontakt z zarządem stowarzyszenia. Adres kontaktowy: stowarzyszenie@nasz-bocian.pl

26. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować fragmenty postów, pojedyncze posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do administratora (admin@nasz-bocian.pl ) lub moderatorów (moderatorzy@nasz-bocian.pl) z prośbą o wyjaśnienie.

27. Wraz z rozwojem forum zapisy regulaminu mogą ulegać zmianie. Za śledzenie zmian regulaminowych odpowiedzialny jest każdy forumowicz. Użytkowanie konta równoznaczne jest z akceptacją aktualnej wersji regulaminu, w przypadku braku akceptacji zmian użytkownik zobowiązany jest do rezygnacji z uczestnictwa na forum.

28. Przypadki łamania regulaminu mogą skutkować:
- wezwaniem użytkownika do podjęcia określonych działań naprawczych w wyznaczonym czasie,
- zwróceniem uwagi (w przypadku niewielkich potknięć użytkowników)
- upomnieniem,
- tymczasową lub stałą blokadą dostępu do forum (po dwóch nieskutecznych upomnieniach).
W szczególnych przypadkach administrator, na wniosek moderatora lub użytkowników forum, może pominąć stopniowanie konsekwencji i ukarać użytkownika forum natychmiastową blokadą dostępu do forum. Blokadę dostępu otrzymają wszyscy użytkownicy rozsyłający spam (w treści wątków i/lub za pomocą pw - prywatnych wiadomości).

29. Powyższe zasady stosuje się do wszelkich treści umieszczanych przez użytkowników na stronach portalu Stowarzyszenia Nasz Bocian.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group