Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1953 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131

Czy moje adoptowane dziecko potrzebuje/potrzebowało terapii?
A - TAK (jednej) 11%  11%  [ 4 ]
B - TAK (dwóch) 11%  11%  [ 4 ]
C - TAK (trzech i więcej) 31%  31%  [ 11 ]
D - NIE (jestem rodzicem krócej niż rok i jestem rodzicem dziecka poniżej 4 roku życia) 14%  14%  [ 5 ]
E - NIE (jestem rodzicem krócej niż rok i jestem rodzicem dziecka powyżej 4 roku życia) 6%  6%  [ 2 ]
F - NIE (jestem rodzicem ponad rok i jestem rodzicem dziecka poniżej 4 roku życia) 6%  6%  [ 2 ]
G - NIE (jestem rodzicem ponad rok i jestem rodzicem dziecka powyżej 4 roku życia) 22%  22%  [ 8 ]
Liczba głosów : 36
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 lis 2018 22:36 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

karpatka badanie zaburzenia przetwarzania słuchu centralnego w moim odczuciu najbardziej profesjonalnie prowadzi Medincus - mają filie w Polsce. Zaczynają do badania słuchu fizycznego, a od niego przechodzą do przetwarzanie. Tylko wydaje mi się, że oni przyjmują od 7 roku życia. Dopiero po tym badaniu przystąpiłabym do treningu.

:telefon: :domek: 01.2005

W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2018 14:12 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

U nas postępy. E. coraz częściej zaczyna odrabiać samodzielnie prace domowe, załatwia coraz więcej rzeczy zupełnie sam - chociaż czasami widać, że walczy z lękami w sobie, z obawą, iż ktoś nie zrozumie jego wypowiedzi. Jednak serce się raduje, gdy widać jego dumę z siebie po doprowadzenie sprawy zupełnie samodzielnie do końca.
Ponadto włączył mu się tryb szwendacza. Lubi po szkole jeździć różnymi autobusami (nauczył się trasy wszystkich linii) i poznawać miasto. Zdarza się, że wraca pieszo. Ma super orientację w terenie i chce zacząć podróżować po kraju ... . Z każdym z dniem widać wyraźniej, iż to już nie dziecko, że to młody wyrywający się ku samodzielności mężczyzna. Nieznane osoby zwracają się do mojego "małego chłopca": Pan.
Oczywiście nadal jest w terapii i nadal pracujemy w domu, jednak zaczynam luzować w tym temacie mocno. Zrezygnowaliśmy z części zajęć. Częściowo wymusiła to ilość zajęć szkolnych obowiązkowych oraz prac domowych. Teraz zależy mi bardzo, by mógł odpocząć, odreagować, pobyć zwyczajnym nastolatkiem.
Czasami oczywiście mam lęk o przyszłość E., jednak staram się z nim walczyć i uwierzyć. Jak na niego patrzę i na drogę, którą przeszedł wiem, iż da radę.
Pozdrawiamy wiernych czytelników wątku o niedojrzałym OUN.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 kwie 2019 19:05 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim jeszcze tu zaglądającym życzę radości, spokoju, ciepła i takich cudownych dzieci jak mój syn :flowers:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1953 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]