Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 sty 2003 19:01 
Awatar użytkownika

Witam
Mam pytania dotyczące obumarcia mojej poprzedniej ciąży.
Będąc w 36 tyg. ciąży przestałam czuć ruchy dzidziusia więc pojechałam do szpitala gdzie stwierdzono obumarcie, w badaniu histopatologicznym według mojego lekarza napisane jest że przyczyną mogło być
"przewlekłe odklejanie się łożyska" dowiedziałam się od lekarza że nie można było tego zauważyć gdyż łożysko odkleja się bardzo nieznacznie i w badaniu USG niemożna takich zman dostrzec.
Chciałabym też zaznaczyć że podczas ciąży leczyłam się na nadczynność tarczycy, brałam Metrizol 3 * 2 tab. czy mogło to mieć związek właśnie z tym lekiem?
Chciałabym się dowiedzieć jaka była przyczyna że łożysko się odklejało, czy można to stwierdzić?
Niebardzo też rozumiem dlaczego odklejanie się łożyska spowodowało śmierć mojego dziecka, jaki to ma ze sobą związek?
Czy można było jednak zapobiec takiemu zdażeniu?

Proszę mi równiesz powiedzieć co z moją obecną ciążą(bliźniaczą)?
Chcę zaznaczyć że jestem w tej chwili po operacji tarczycy, biore Eltroxin.
Czy słuszna jest moja obawa że w obecnej ciąży może się to powtórzyć?
czy jest coś co mogłabym zrobić w obecnej ciąży by temu zapobiec?
Proszę odpowiedzieć na moje wątpliwości.

PostZamieszczono: 01 lut 2003 12:40 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

lidia0 pisze:
Witam
Mam pytania dotyczące obumarcia mojej poprzedniej ciąży.
Będąc w 36 tyg. ciąży przestałam czuć ruchy dzidziusia więc pojechałam do szpitala gdzie stwierdzono obumarcie, w badaniu histopatologicznym według mojego lekarza napisane jest że przyczyną mogło być
"przewlekłe odklejanie się łożyska" dowiedziałam się od lekarza że nie można było tego zauważyć gdyż łożysko odkleja się bardzo nieznacznie i w badaniu USG niemożna takich zman dostrzec.
Chciałabym też zaznaczyć że podczas ciąży leczyłam się na nadczynność tarczycy, brałam Metrizol 3 * 2 tab. czy mogło to mieć związek właśnie z tym lekiem?
Chciałabym się dowiedzieć jaka była przyczyna że łożysko się odklejało, czy można to stwierdzić?
Niebardzo też rozumiem dlaczego odklejanie się łożyska spowodowało śmierć mojego dziecka, jaki to ma ze sobą związek?
Czy można było jednak zapobiec takiemu zdażeniu?

Proszę mi równiesz powiedzieć co z moją obecną ciążą(bliźniaczą)?
Chcę zaznaczyć że jestem w tej chwili po operacji tarczycy, biore Eltroxin.
Czy słuszna jest moja obawa że w obecnej ciąży może się to powtórzyć?
czy jest coś co mogłabym zrobić w obecnej ciąży by temu zapobiec?
Proszę odpowiedzieć na moje wątpliwości.
Odklejenie łożyska powoduję obuwamrcie płodu z powodu niedotlenienia płodu i ewentualnej utraty krwi. Pzryczyny odklejenia łożyska to zmainy naczyniowe w edometrium gwałtowne zminiejszenie objetości macicy, nadmiernie krotka pępopwina nadcisnienie u matki gestoza etc . Choć prawdę mowiac sa to wszystko czynniki hipotetyczne tak ze traktuje się to jako zjawisko losowe trudne do przewidzenia. Nie ma związku nawet teoretycznego z przyjmowanymi przez panią lekami a odklejeniem łożyska. Brak jest mzoliwosci działania profilaktycznego ale dla uspokojenia nalezy powiedzieć że występuje to stosunkowo rzadko a powtórzenie się tego zjawiska występuej jeszce rzadziej Z poważaniem Jan Domitrz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]