Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1656 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 sty 2019 19:08 

yennefer23
Małopolski OA działa... Ale w Nowym Sączu. W Krakowie już go nie ma.
Mało kto też pamięta, że w Tarnowie też działał oddzielny ośrodek ale został przejęty przez TPD.

Co do OA TPD na Lenartowicza w Krk to... W kadrze znalazłbym i porządnych ludzi ale sam ośrodek oceniam jako maszynkę do przetwarzania dotacji.
Może jest to brutalne ale taka jest moja opinia o tym OA.

A jak ktoś chce wiedzieć skąd u mnie taka opinia to niech przeczyta poniższy wpis:
http://przysposobienie.blogspot.com/2017/06/osrodek-adopcyjny-obraz-nedzy-i-rozpaczy.html

Natomiast gdy już rozpoczęliśmy starania poza Krakowem to ciągle słyszałem pytania: Co tam... w tym Krakowie się dzieje?

Pozdr
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 mar 2019 10:46 

Dzień dobry,

Jestem tutaj nowa. Rozważamy z mężem temat adopcji. Byliśmy już na rozmowie w jednym OA na Lenartowicza. Zaczęłam powoli kompletować dokumenty. Mam pytanie czy któraś z Pań może wie jak działa ten ośrodek?jak długi tam jest okres oczekiwania? Będę wdzięczna za informacje. Każda informacja będzie dla mnie cenną wskazówką.
Pozdrawiam
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 mar 2019 11:32 

Witam
Cześć wszystkim chciałam zapytać jak wyglądają szkolenia grupowe, my jak adoptowaliśmy pierwszą córeczkę to nie mieliśmy takich szkoleń tylko indywidualne a teraz zdecydowaliśmy się na drugą adopcję i wiem że będziemy mieć właśnie grupowe.
Na pewno jest wiele osób które maja to już za sobą więc bardzo proszę o informację

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 mar 2019 22:48 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

ToJestemJa, ika - trudno mi cos doradzic, od czasu naszych szkolen zapewne wiele sie zmienilo. my szkolilismy sie w TPD na Lenartowicza, tam tez dostalismy kwalifikacje, oraz po 2 latach znalazly sie nasze corki. przy czym bylo to wiele lat temu. czasy sie podobno zmienily, jest 500 + oraz dobra zmiana, ktora zaleca sadom rodzinnnym niepozbawianie praw rodzicow biologicznych. dzieci wolnych prawnie jest obecnie malo, w niektorych osrodkach prawie w ogole. z tego co slysze nalezy nastawic sie na dlugie oczekiwanie - najpierw na kurs, potem na dziecko.
my finalnie przygode z TPD zakonczylismy w dniu uprawomocnienia sie wyroku, po prostu wtedy w tamtym osrodku wiele sie popsulo (naszym zdaniem) i stracilismy zaufanie do pracownikow TPD. natomiast bylo to wiele lat temu ... zapewne od tego czasu wiele zmian nastalo. m
obecnie jestesmy pod opieka Profamilii od paru lat, i na serio robia wg mnie dobra robote.
jedno co moge doradzic, dzwonic, umawiac sie na wizyty, pytac o wszystko w trakcie spotkan. spotkania do niczego nie zobowiazuja a dadza Wam nieco bardziej aktualny obraz sytuacji

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 maja 2019 07:58 

Witaj Yennefer 23,
Powiedz mi dlaczego masz takie niemiłe doświadczenia z kadrą na TPD ? dlaczego straciliście zaufanie?..... My jesteśmy w trakcie rozmów w TPD dlatego chciałabym wiedzieć, przed nami jeszcze warsztaty. jeżeli wolisz na priv podam Ci swój adres e-mail

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 maja 2019 10:45 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

Straciliśmy zaufanie już w trakcie samej adopcji, po tym jak poznaliśmy nasze córki. W trakcie czekania OA kluczył i jak sie finalnie okazało nie powiedziano nam całej prawdy o tym co sie dzieje w naszej sprawie i jakie są prawdziwe powody tego ze sprawa adopcyjna tak bardzo sie przeciąga. Same szkolenia wspominam bardzo dobrze. Podobnie jak panią psycholog nas prowadząca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1656 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]