Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Którą opcje zmian w regulaminie NB wybierasz?
Czas głosowania minął 04 cze 2012 03:45
Opcja nr 1 16%  16%  [ 52 ]
Opcja nr 2 59%  59%  [ 196 ]
Opcja nr 3 26%  26%  [ 86 ]
Liczba głosów : 334
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 maja 2012 03:45 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Drodzy Bocianowicze,
będąc w różnych miejscach na forum, wielokrotnie spotykamy się z uwagami i komentarzami dotyczącymi rożnych zapisów regulaminu. Cześć z nich jest w pełni akceptowana, cześć jednak rodzi wiele emocji i nieporozumień. Jedną z zasad, która budzi szereg kontrowersji, jest całkowity zakaz używania na naszym forum wulgaryzmów w jakiejkolwiek formie. Dotyczy to zarówno naszych rodzimych jak i obcych przekleństw.
Jako że system daje nam możliwość automatycznego usuwania z treści postów i prywatnych wiadomości słów, które uznamy u nas za niedopuszczalne, chcemy Was zaprosić do dyskusji na temat możliwych rozwiązań regulaminowych. Opcja wybrana przez Was, stanie się obowiązującym na forum prawem, które z kolei - po odpowiednim przygotowaniu systemu - będzie w większości przypadków egzekwowane automatycznie. Chcemy poznać Wasze opinie w tej sprawie, ciekawi jesteśmy Waszej argumentacji. Dlatego nie ograniczajcie się proszę jedynie do zaznaczenia którejś z dostępnych opcji w naszej ankiecie.

Aby umożliwić oddanie głosu, przygotowaliśmy trzy propozycje rozwiązań:

1. Z forum usuwane są wszelkie wulgaryzmy rodzime i obce bez względu na formę zapisu, co oznacza, iż wszelkie słowa częściowo wykropkowane, takie, w których część liter została zastąpiona gwiazdkami czy tez jakimikolwiek innymi znakami, napisane z błędem lub fonetycznie nie maja racji bytu;

2. Z forum usuwane są polskie wulgaryzmy zapisane w całości, co oznacza, iż dopuszczalne są te częściowo wykropkowane, takie w których cześć liter została zastąpiona gwiazdkami itp. oraz obce wulgaryzmy bez względu na formę zapisu, co oznacza, iż te zapisane z błędem lub fonetycznie są również niedopuszczalne;

3. Z forum usuwane są jedynie te wulgaryzmy (polskie i obce), które zostały zapisane w całości, bez żadnych zmian w pisowni.

Niezależnie od wybranej opcji, kierowanie wulgaryzmu w jakiejkolwiek formie do kogokolwiek na forum personalnie, uznajemy za niedopuszczalne i niepodlegające dyskusji.

Kochani, zastanówcie się nad podanymi propozycjami, zagłosujcie, podzielcie się refleksjami na ich temat. O jedno Was proszę: przy podejmowaniu decyzji nie zapominajcie, ze nasze forum gromadzi wiele rożnych osób, na rożnym etapie drogi, o rożnej wrażliwości generalnie oraz na skutek okoliczności, w jakich obecnie się znalazły. Miejmy to wszystko na uwadze i dbajmy o siebie nawzajem.

P.S. Chciałabym zwrócić Wasza uwagę na fakt, ze automatyczne usuwanie wulgaryzmów wprowadzonych wcześniej do systemu, oznacza, iż system jest "nieczuły" na słowa, które nie zostały jeszcze zdefiniowane jako niedopuszczalne, oraz na fakt, iż te niedopuszczalne usuwane są również z prywatnych wiadomości, ale nie oznacza to, ze ktokolwiek poza adresatem i autorem ma do nich wgląd.

Czas trwania ankiety wynosi 10 dni

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 07:41 
Awatar użytkownika

Monek pisze:
Niezależnie od wybranej opcji, kierowanie wulgaryzmu w jakiejkolwiek formie do kogokolwiek na forum personalnie, uznajemy za niedopuszczalne i niepodlegające dyskusji.

Czas trwania ankiety wynosi 10 dni

Myślę, że to najważniejszy punkt. Wybrałam opcję 2, choć mam na myśli słowa raczej "lekkie" bo innych w zasadzie nie używam. A co sądzicie o tym (bo tego zapisu zdarza mi się używać często)?
"Dzień do (_|_)"

8 cykl-udało się!!!
7.10.12 synek
4.11.14 nasz aniołek żył 13 godzin
Kocham Was Dzieci

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 08:23 
Awatar użytkownika
Moderator

Może jestem konserwatywna, ale najbardziej odpowiada mi opcja nr 1. Moim zdaniem człowiek inteligentny poradzi sobie z wyrażeniem emocji bez wulgaryzmów, wykropkowanych lub nie. Zasób słów do wyboru jest naprawdę spory :)

Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 08:48 
Awatar użytkownika

uwazam ze opcja 2 daje mozliwosc wyrazenia emocji i zlosci w sprawach otaczajacej nas rzeczywistosci leczenia nieplodnosci (najczesciej w tej sprawie pojawiaja sie wykopkowane slowa na forum na ktorym pisze), nie wyobrazam sobie natomiast jakichkolwiek wulgaryzmow kierowanych pod adresem innych osob- takie zachowanie jako karygodne nalezy z cala stanowczoscia eliminowac i karac (sama jednak nigdy z podobna sytuacja na forum sie nie zetknelam i wierze ze piszace tu osoby nie uzywaja przemocy slownej wobec siebie)

Polka for you -1976
nowy początek SALVE
7.02 crio 2 blastusiów :)
Marcelek -nasz maleńki Cud

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 08:55 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

chce_byc_mama pisze:
"Dzień do (_|_)"

Chodzi o dzien do doopy? "Dupa" nawet obecnie nie jest usuwana jako kolokwializm a nie wulgaryzm.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 09:12 
Awatar użytkownika

no prosze to sie zdziwilam...bylam przekonan ze wszystkie " d " zostaja usuniete bez pardonu...czyli np. " cholera" to tez jest kolokwializm a nie wulgaryzm ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 09:17 
Awatar użytkownika
Moderator

pattka pisze:
no prosze to sie zdziwilam...bylam przekonan ze wszystkie " d " zostaja usuniete bez pardonu...czyli np. " cholera" to tez jest kolokwializm a nie wulgaryzm ?
zgadza sie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 09:46 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Monek pisze:
chce_byc_mama pisze:
"Dzień do (_|_)"

Chodzi o dzien do doopy? "Dupa" nawet obecnie nie jest usuwana jako kolokwializm a nie wulgaryzm.
dokładnie, ja też głosuję za "2", człowiek może się czasami wkurzyć, ale wykropkuje lub zagwiazdkuje :mrgreen:

Nadia ur. 22.01.2011 :)
Nathan ur. 28.09.2012 :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 09:56 
Awatar użytkownika
truskaaweczka pisze:
uwazam ze opcja 2 daje mozliwosc wyrazenia emocji i zlosci w sprawach otaczajacej nas rzeczywistosci leczenia nieplodnosci (najczesciej w tej sprawie pojawiaja sie wykopkowane slowa na forum na ktorym pisze), nie wyobrazam sobie natomiast jakichkolwiek wulgaryzmow kierowanych pod adresem innych osob- takie zachowanie jako karygodne nalezy z cala stanowczoscia eliminowac i karac (sama jednak nigdy z podobna sytuacja na forum sie nie zetknelam i wierze ze piszace tu osoby nie uzywaja przemocy slownej wobec siebie)

zgadzam się w całej rozciągłości

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 10:08 
Awatar użytkownika

wybrałam opcje nr 2 . Niektórzy wiedzą dlaczego :wink:
Tez uważam , że upuszczenie czasem emocji w postaci jakiegoś słowa , które idealnie odzwierciedla cała sytuację - nie jest jakimś smiertlenym przewinieniem .

Chyba tyle ..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 10:39 
Awatar użytkownika
Zapewne będę w mniejszości :wink: ale jestem za opcją nr 1. Zdecydowanie! Jeśli ktoś musi wyrazić swoje emocje poprzez użycie wulgaryzmów to jest do tego specjalna ikonka. :wink: Generalnie jestem za utrzymywaniem, a nawet podwyższaniem standardów językowych, kultury języka a nie ich wiecznym obniżaniem. Mam na myśli słowo pisane, mówione, debaty publiczne itd., itp.
Myślę, że skoro radziłyśmy sobie bez wulgaryzmów do tej pory, to…
Choć ja sama zostałam raz za wulgaryzm wymoderowana. Pamiętam, że trochę mnie to zdziwiło (sama nie pomyślałam, że to może być za wulgaryzm uznane) ale więcej się nie powtórzyło. :wink:
Bocian jest wyjątkowy pod wieloma względami, więc może niech i pod tym względem taki pozostanie. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 11:00 
Awatar użytkownika

jestem zdecydowanie za opcją nr. 2. ja jestem osobą bardzo ale to bardzo przeklinającą w domu, zaznaczam w domu lub z wybraną grupą znajomych, pomaga mi to wyładować złe emocje które jak wiemy nie dobrze wpływają na nas. tak więc jeśłi czasem coś sobie wykropkujemy to nie będzie chyba dla nikogo obraźliwe.mówię tu o wulgaryzmie np. na nasz piękny-dziki kraj. z zastrzeżeniem że nigdy ale to nigdy nie powinno się zezwolić na wulgaryzm nawet wykropkowany w stosunku do innej osoby.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 11:54 
Awatar użytkownika

czarno_ruda pisze:
pattka pisze:
zgadza sie

ooo .... to po co kropkuję? mam chyba przestarzałe poglądy co do wulgaryzmów ;)
a można zapoznać się z listą słów uznanych przez system jako wulgarne?
Bo jeśli lista kolokwializmów jest tak szeroka, to zdecydowanie wybieram opcję 1

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 12:27 
Awatar użytkownika

Też jestem ciekawa tej listy kolokwializmów, bo lista wulgaryzmów to chyba zbyt radykalny pomysł :wink:
Wybieram opcję 1, choć zdarza mi się czasem coś zmielić pod nosem. Podoba mi się to, że Bocian to miejsce o wysokiej kulturze w necie. I niech tak będzie dalej.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 maja 2012 12:37 
Awatar użytkownika

ASKAB_1979 pisze:
Jeśli ktoś musi wyrazić swoje emocje poprzez użycie wulgaryzmów to jest do tego specjalna ikonka.
no własnie 2 ikonki zostały usuniete :lol:

Maks 16tc(*) 2010
5tc(*)2012
03.09.2012-Synus
:bdent:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]