Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lut 2010 21:18 

multimarta witam i zapraszam na pogaduchy tu na pewno dziewczyny udzielą informacji :D

a oto link klikaj i wchodź :wink:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... ic&t=70161

Dodane po: 4 minutach:

multimarta pisze:
Jesteśmy już trochę znicierpliwieni ponieważ nadal w naszym domku nie pojawił się nikt NOWY.

zapewniam cię że nie jesteś sama na tym wątku w oczekujących na dzieciątko :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 lut 2010 22:54 
Awatar użytkownika

multimartawitaj zapraszamy

To, co robię,to nie jest tylko zawód ,ale sposób na życie.

Niektórzy szczycą się tym, że mówią to, co myślą nie wiedząc o tym, że... nie myślą

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lut 2010 13:10 
Awatar użytkownika

Witam, prowadzę pogotowie rodzinne od 5 lat...czyli robię to , o czym zawsze marzyłam :) i nie zamienię się na inna żadna pracę :) Wiele moich małych dzieci trafiło do adopcji, to moja ulubiona działka, lubię przygotowywać przyszłych rodziców do swej roli tak, by rozłąka z dzieckiem nie była dla niego czyś bardzo ciężkim a rodzice by poznali i umieli tak zaopiekować się dzieckiem, by jak najmniej stresu przeżywali...Gdybym mogła decydować o większości spraw, nie byłoby takiego długiego oczekiwania na upragnione dziecko...Uważam ,ze wiele małych dzieci trafia do rodzin zastępczych zamiast do adopcji,nikt się tym nie interesuje.U nas na szczęście tak nie jest. Witam wszystkich serdecznie.:)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lut 2010 15:43 

witam nowe koleżanki :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lut 2010 17:23 
Awatar użytkownika

Witajcie!
Ja też prowadzę pogotowie rodzinne i , tak jak Saga, najbardziej "lubię" adopcje. Chyba dlatego, że daję dzieciaczki w pewne i stęsknione ręce. Bo szczęśliwe powroty do biologicznej rodziny są, niestety, bardzo rzadkie, chociaż dla dzieci są one najlepsze. Przez cztery lata pracy miałam tylko jeden taki przypadek - dziewczynki wróciły do mamy i starszego brata, i z tego co wiem, wszystko jest u nich w porządku. Do adopcji jest mało dzieci, bo sądy, przynajmniej u nas, najczęściej orzekają ograniczenie władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dziecka w placówce i wtedy tylko trzeba się modlić, żeby znalazła się rodzina zastępcza, która te dzieciaczki przyjmie. Ewentualnie rodzinny dom dziecka. A u nas wszędzie jest przepełnienie. No, jak na pierwszy raz, to się rozpisałam. Pozdrawiam wszystkich. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lut 2010 17:30 

dziewczyny zajrzyjcie też na pogaduchy z linku który nika podała, poznamy się bliżej wymienimy doświadczenia :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2010 20:59 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich bardzo ciepło, Jestem tutaj "nowa" i cieszę się, że można porozmawiać o rodzicielstwie zastępczym. Chcę się też podzielić pewną radosną dla mnie wiadomością :) . Po prawie dwóch latach od zgłoszenia się do ośrodka-Lublin (w tym czasie odbyliśmy serię spotkań indywidualnych, testy) w tym tygodniu rozpoczynamy z mężem szkolenia dla rodzin zastępczych :). Hura !. Podobnie jak multimarta docelowo chcemy adoptować. Ponieważ jesteśmy z mężem otwarci na różne opcje Pani z ośrodka zasugerowała nam żebyśmy zastanowili się nad przyjęciem rodzeństwa. Trochę Nas tym zaskoczyła, ale nie ukrywam, że mocno się nad tym zastanawiamy. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, rady....

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2010 21:26 

kitt witaj a po wskazówki i porady zapraszamy na wątek główny ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2010 22:21 
Awatar użytkownika

serdecznie dziękuję za powitanie :). Cieszę się, że mogę dołączyć do Waszego grona :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2010 22:26 
Awatar użytkownika

Witajcie! Zwracam się szczególnie do Sagi i i Malgozy, które mają większe doświadczenie w prowadzeniu PR. W ciągu trzech lat mojej pracy, dzieci trafiały do RZ lub wracały do domu. Dopiero teraz zaczyna się seria adopcji.
Wypełniając wniosek do adopcji mam wrażenie, że nie wszystko jest się w stanie tam przekazać o dziecku. Czy macie kontakt z przyszłymi rodzicami adopcyjnymi? Jak to wygląda? Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 mar 2010 23:09 

almika witaj :)
odpowiem ile pozwolisz, też jestem PR;
pewnie stanie na tym że co region, ośrodek to inny zwyczaj, ja np nie wypełniam wniosków do adopcji;
cała dokumentacja dziecka jest pokazywana kandydatom, jeżeli wyrażą chęć spotkania z dzieckiem to odbywa się ono na zasadzie: ja z nimi rozmawiam a dziecko bawi się za weneckim lustrem z paniami z ośrodka;
jeżeli kandydaci zdecydują się na spotkanie, przechodzą do pokoju obok i mają kontakt z dzieckiem;
ja "jestem" dla nich do końca albo dłużej, zależy czego potrzebują ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2010 12:31 
Awatar użytkownika

Dziękuję za informację. Mam złe doświadczenia, w czasie przekazywania dzieci do rodzin zastępczych./oczywiście nie wszystkich/. Nie chciałabym, aby podobnie było przy adopcji.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 mar 2010 13:10 

almika każdy z nas ma lepsze i gorsze doświadczenia w różnym zakresie, niestety w sprawie adopcyjnych też bywa trudno ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2010 12:55 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich . Tu jestem nowa ale rodziną zastępczą jestem od 6 lat.
DZiś mam 3 dzieci. Przeszłam wiele od adopcji po oddanie do DD. Bagaż doświadczeń duży oj duży. Pozdrawiam bratnie dusze.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2010 13:58 
Awatar użytkownika

witaj Helam :)
zapraszam do nas na plotki:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... &start=735

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]