Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 lip 2015 13:29 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Witam serdecznie.

Staramy się z partnerem (ja 29 lat, partnet 32 lata) o dziecko od 2 lat a nie zabezpieczamy się od 3. Po roku współżycia (w 2013 roku) bez zabezpieczenia poszłam do ginekologa celem wykonania badań i powiedziałam, że nie zabezpieczamy się od roku i nie ma nadal ciąży. Wizyty wykazały problemy z owulacją (cykle po 60dni i brak pęcherzyków dominujących), lecz lekarz temat zignorował i przepisywał ziółka (lekarz z NFZ). Zalecił czekać na naturalną ciążę. Zaszłam w ciążę w czerwcu 2014, jednak było podejrzenie ciąży pozamacicznej, leżałam w szpitalu przez 12 dni. Nie znaleziono ciąży przez cały ten okres jednak przed zabiegiem stwierdzono przestrzeń echoujemną 4,4mm w macicy, która mogła być pęcherzykiem ciążowym. Beta źle przyrastała przez cały czas oraz krwawiłam, więc miałam zabieg. Po zabiegu wróciłam do ginekologa, który przepisał mi Clostylbegyt i przez pół roku miałam stymulację owulacji i monitoringi (u innego ginekologa). Zawsze rósł pęcherzyk lub dwa, dostawałam również Pregnyl na pęknięcie. Niestety nadal brak ciąży.

Przed ciążą partner miał badanie nasienia i wyniki:

Abstynencja 4 dni
Czas upłynnienia - 10 minut (norma do 60min)
Objętość ejakulatu - 4,5 ml (norma powyżej 1,5)
pH - 8.2 (norma do 7,2)
Lepkość - + (norma +)

Obecność innych elementów morfotycznych - pojedyncze nabłonki płaskie, nieliczne bakterie
Postępowy ruch plemników - 19,66% (norma powyżej 32%)
Całkowity ruch plemników - 33,33% (norma powyżej 40%)
Koncentracja plemników na ml - 70,64 mln (norma powyżej 15 mln)
Całkowita liczba plemników w ejakulacie - 317,86 mln (norma powyżej 39 mln)

Ruch szybki, linearny (A) 4,55%
Ruch wolny linearny i nielinearny (B) 15,15% (norma wspólna A+B ≥32%)
Ruch w miejscu (C) 13,64 % (brak norm)
Brak ruchu (D) 66,67% (norma ≥60%)

Czy nasza historia kwalifikuje się do programu? Jeśli tak, to czy czynnik jajnikowy wystarczy (6 cykli na CLO) oraz 2-3 lata starań ?
Mam już jedną córkę którą urodziłam 9 lat temu w poprzednim związku.

Pozdrawiam

Transfer jednej kruszynki 8A 29.04.16
bHCG 7dpt-9.7 8dpt-28.4 :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lip 2015 12:16 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Jeżeli jest rozpoznany czynnik jajnikowy i dodatkowo 6 cykli ze stymulacją owulacji to jest to podstawa do rozważenia kwalifikacji do Programu.

pozdrawiam

Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]