Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 maja 2015 19:09 
Awatar użytkownika

Witam Panie Dokotrze,
Chciałam zapytać o jedną rzecz, podchodzę (podchodziłam) teraz do pierwszego IVF, byłam stymulowana Puregonem 175 , później 200 i Cetrotide.
W 12 dc (3 dni przed planowaną punkcją) poczułam że "rozbiera" mnie grypa i wzięłam 2 tabletki Polopiryny S, zaczęło się malutkie plamienie, które zaraz się skończyło, na drugi dzień pojechałam na ostatnie USG przed punkcją, pęcherzyków było ok 16 szt po 18-24 mm , ednometrium 12 mm , wszystko zapowiadało się dobrze do czasu gdy powiedziałam doktorowi o tym , że wzięłam tą Polopirynę. Punkcja została odwołana , ponieważ Doktor powiedział że mogę dostać krwotoku podczas punkcji... Nie rozumiem tego, przecież niektóre kobiety biorą Aspirynę, Clexane, Acard i wszystko jest ok! Czy to normalnie by 2 tabletki Polopiryny mogły aż tyle namieszać ? Wg Pana Doktora straciłam szansę na pierwsze refundowane podejście, czy wg Pana też ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2015 21:12 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Podczas punkcji jajników nie można całkowicie uniknąć ryzyka niebezpiecznego krwawienia z jajnika. Kwas acetylosalicylowy zwiększa takie ryzyko. Ze względu bezpieczeństwa unika się wykonywania zabiegów innych niż ratujące życie w takich sytuacjach.
Niektóre kobiety maja zalecany kwas acetylosalicylowy (np Aspirynę, Acard etc) ale po pobraniu komórek jajowych.

pozdrawiam serdecznie
Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 maja 2015 19:43 
Awatar użytkownika

Rozumiem, ale wg Pana straciłam przez to I refundowane podejście ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 cze 2015 23:55 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Przyjęcie bez wcześniejszej konsultacji leku który uniemożliwia wykonanie zabiegu jest związane z anulowanie stymulacji-cyklu (przerwaniem leczenia przez lekarza odpowiedzialnego za bezpieczeństwo pacjenta).
Pozdrawiam
Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 cze 2015 13:22 
Awatar użytkownika

nikt mnie nie powiadomił że mam się konsultować z zamiarem zażycia jakiegoś leku, nie dostałam żadnej kartki z wytycznymi, nikt nie powiedział co mi wolno a czego nie wolno... rzeczy które wydają się oczywiste dla lekarzy nie są oczywiste dla zwykłych ludzi. Doktor powiedział , że straciłam I refundowane podejście... a czy aby na pewno tylko z mojej winy ?

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]