Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 kwie 2015 15:56 

Witam,
w ostatnim cyklu przed kwalifikacją udało nam się zajść w ciążę (36 cykl, pierwsza ciąża potwierdzona badaniami beta hcg). Niestety radość nie trwała długo bo kolejne badania beta hcg pokazywały bardzo niewielki przyrost np 230 a po 96 h 250 a był to już wg OM 6 tydzień ciąży. Badanie powtarzałam kilka razy bo na USG nie można było uwidocznić ciąży a beta hcg cały czas minimalnie rosła. W końcu kolejne USG (końcówka 7 tygodnia) wykazało, że ciąża jest ale w jajowodzie. Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. W chwili przyjęcia do szpitala beta już spadała i wynosiła 140 (przy wyniku 250 2 dni wcześniej). Dodam, że nic mnie nie bolało, miałam tylko niewielkie plamienia. Ogólnie fizycznie czułam się bardzo dobrze. Niski wynik beta hcg i brak jakichkolwiek dolegliwości spowodował, że lekarze zaniechali decyzji o laparoskopii i zdecydowali się na leczenie methotrexatem. Dostałam jedną dawkę leku domięśniowo. Nadal nie było żadnych bóli a plamienie ustało. Po 3 dnia powtórzono badanie beta hcg i wynik to 24. Wypisano mnie ze szpitala z zaleceniem powtórzenia badania beta hcg po tygodniu i poinformowano, że przez najbliższe 3 miesiące powinniśmy stosować antykoncepcję. Nie było żadnej ingerencji chirurgicznej i jajowód został oszczędzony.
Chciałabym się dowiedzieć jak program MZ odnosi się do takich sytuacji. Czy po tych 3 miesiącach możemy podejść do programu i zostaniemy zakwalifikowani? Czy program przewiduje jakieś inne ramy czasowe po ciąży pozamacicznej?
Dodam również, że mamy udokumentowanie 3 lata starań o ciążę, wszystkie badania są w porządku (między innymi AMH, FSH, LH). Moje badania są bez zarzutu a głównym czynnikiem niepowodzeń jest czynnik męski (niska morfologia nasienia i wysoka fragmentacja DNA plemników) chociaż plemników jest bardzo dużo (180 mln/ml) więc i tak podchodzimy do kwalifikacji jako przypadek idiopatyczny.
Proszę o podpowiedź jak warunki programu MZ traktują takie sytuacje. Czy możemy podejść do kwalifikacji po 3 miesiącach czy program nie dopuszcza takiej sytuacji i znów musimy czekać kolejny rok aby się zakwalifikować?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 maja 2015 22:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Czekanie kolejnego roku nie jest zasadne.
Kryteria kwalifikacji wydają się być obecnie spełnione.
Pozdrawiam
Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]