Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 mar 2005 19:25 
Awatar użytkownika

Drogie ciężaróweczki, mam pytanie dotyczące upławów w ciąży. Ja od samego początku ciąży mam obfite upławy mleczno-wodniste. Nie jest to objaw zapalenia bo w posiewach nie wyszły mikroorganizmy chorobotwórcze. Czasami te upławy u mnie są tak obfite, że muszę zakładać wkładkę gdyż mam wilgotną bieliznę. Zastanawiam się czy tak ma być podczas ciąży czy też jest to objaw niepokojący np. sączenie się wód płodowych? Co 3 tyg. mam badanie USG, które nie wykazało nieprawidłowości ale czy w badaniu USG byłby widoczny upływ wód płodowych? Proszę o wypowiedzi :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2005 11:45 
Awatar użytkownika

Witaj Eternity :lol: Ja od samego początku (a to już 14 tc trwa) mam dość obfite upławy a bez wkładki to się nie ruszam! Są one koloru mlecznego a czasami lekko żółtawe i wydaje mi się, że to normalny objaw ciąży. W książce "W oczekiwaniu na dziecko" pisze, że w 4 m-cu występuje biała wydzielina z pochwy. Myślę, że sączenie się wód płodowych inaczej wyglądałoby :? Jeżeli wszystkie wyniki i usg masz w porządku, to się nie martw :!:

"Kto idzie z nadzieją, ten dojdzie do celu..."

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2005 14:16 
Awatar użytkownika

Witam, ja także od początku ciąży mam dość duże upławy (kremowe , żółtawe-bez infekcji)
wiele razy pytałam lekarza czy to nie płyn owodniowy, zapewnił że wydzielina jest jak najbardziej ok a płynu mam sporo :)
najgorsze jest to uczucie ciągłej wilgoci, ale cóż taki urok ciąży
tak więc na pewno jest ok
spokojnej ciąży i rozwiązania :)
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 kwie 2005 16:18 
Awatar użytkownika

Miałam ten sam dylemat i dużo się naczytałam na boćku o obawach wypływania wód p. ale gdzieś przeczytałam, że one są bezbarwne i bezzapachowe więc teraz jestem spokojna.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 kwie 2005 08:21 
Awatar użytkownika

Ja również mam bardzo obfitą wydzielinę, czasami dosłownie czuję,jak ze mnie wypływa.Im bliżej porodu,tym więcej.Ale lekarka powiedziała,że to normalny objaw ciąży, więc się nie martwię :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2005 11:33 
Awatar użytkownika

Ja na upławy dostawałam różne globulki. Podobno normalna jest wydzielina, ale nie biała zwarta, bo ta jest grzybiczna (wg mojego gina), tylko śluzowata (czy coś w tym stylu). Jestem teraz już w końcówce ciąży, globulki brałam kilkakrotnie właśnie na tą białą wydzielinę (zapisywane i przez mojego gina i przez lekarza z izby przyjęć i przez jeszcze jednego lekarza - wszyscy twierdzili, że to trzeba kurować), a w ostatnim posiewie (już do porodu) wyszły mi jednak jakieś niedobre bakterie. Teraz mam antybiotyk.
pozdrawiam
F.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2005 14:30 
Awatar użytkownika

witajcie! mam pytanie. czy upłway koloru mleczno - białego moga byc oznaką ciąży? mam 6 dni spóźnienia okresu i boje się że jestem w ciąży. takich białawych upławów nigdy wcześniej nie miałam. normalnie wyglądaja jak mleko. pomóżcie i proszę o odpowiedź.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2005 14:41 
Awatar użytkownika

Tak białawe upławy mleczno-wodniste to często objaw zafasolkowania :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2005 16:35 

asiunianr pisze:
witajcie! mam pytanie. czy upłway koloru mleczno - białego moga byc oznaką ciąży? mam 6 dni spóźnienia okresu i boje się że jestem w ciąży. takich białawych upławów nigdy wcześniej nie miałam. normalnie wyglądaja jak mleko. pomóżcie i proszę o odpowiedź.

TO ZNACZY ŻE BOISZ SIĘ....o matko chciałabym się tak bać...

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2005 17:29 
Awatar użytkownika

ale czy to możliwe skoro kochaliśmy sie tylko chwilke bez zabezpieczenia a puźniej zakładał prezerwatywe???? Jak bym miała pewnosc że jestem w ciąży to chyba bym była najszczęśliwsza na świecie :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2005 22:12 
Awatar użytkownika

wszystko jest możliwe, wystarczy jeden jedyny raz bez zabezpieczenia. Ja też zaszłam w ciążę po jednym razie i to zaraz po zabiegu laparoskopii. Ale zamiast snuć domysły zrób test ciążowy. Jeżeli to nie dzidzia to zapewne zaburzenia hormonalne. Tak czy owak wizyta u lekarza wskazana w obu przypadkach!

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2005 14:14 
Awatar użytkownika

kurcze robiłam dzisiaj test, ale nic nie wyszło, nie było żadnej linii. chyba coś źle zrobiłam. kupie jeszcze jeden i jeszcze raz zrobie. Moze tamten był poprostu zepsuty albo co. No nie wiem ide kupc jeszcze jeden i zrobie jeszcze raz.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2005 21:32 
Awatar użytkownika

zrobiłam test i nic! :( jedna bardzo wyraźna kreska była i nic więcej. bardzo bym chciała byc w ciąży. jednak nie mam żadnych objawów. mam 7 dni spuźnienia okresu a zawsze miałam rególarnie. co mam dalej robic czy zostane Mamusią czy jeszcze nie? :cry: boję się isc do ginekologa zeby mi nie powiedział że jestem chora, bo wolę byc w ciąży. proszę pomóżcie mi

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2005 21:46 
Awatar użytkownika

Skoro jest już 7 dni po terminie a test jest negatywny to na 99% nie jesteś w ciąży. Powtórz jeszcze raz test za dwa dni a jeżeli bedzie negatywny to idź do lekarza. Zapewne to tylko zaburzenia hormonalne a na to są odpowiednie zastrzyki lub tabletki wywołujace miesiączkę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2005 22:02 
Awatar użytkownika

Eternity dziękuję za szybką odpowiedź i zmartwiłam sie tym co napisałaś że to nie ciąża na 99% bo boje sie co jest że spuźnia sie okres? w takim razie co mi może byc? nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych ani antybiotyków więc co się mogło stac?? wybaczcie że tyle pisze ale nie wiem co jest :cry:

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]