Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 07:03 
Awatar użytkownika

Pomóżcie mi. Bronię się przed antybiotykiem, ale nie mogę sobie dac rady z gardłem.
Znacie jakieś dobre sprawdzone sposoby no i bezpieczne w ciąży. Ile takie leczenie gardła trwało w waszym przypadku?
Bardzo proszę o pomoc.

Ostatnio zmieniony 30 kwie 2004 14:31 przez Timka, łącznie zmieniany 2 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 07:17 
Awatar użytkownika

Timka, a może tak gorące mleczko i czosnek?

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 09:28 
Awatar użytkownika

Timka jesli nie mozesz dac sobie rady z gardlem to niestety do lekarza i moze jednak trzeba zaczac brac cos mocniejszego- antybiotyk. Ja tez w 7 tyg mialam taki klopot poszlam do laryngologa i dala mi Bioparox moj gin zezwolil bo to jest miejscowe dzialanie tego antybiotyku niestety moze nasilac mdlosci bo jest dosyc niesmaczny ale mi pomogl. Czasami lepiej od razu leczyc niz ma sie cos z tego gorszego zrobic albo masz sie zamartwiac powodzenia :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 09:32 
Awatar użytkownika

Byłam u lekarza i juz mam recepte na antybiotyk, jednak wolalabym tego uniknąć. Jeszcze mam nadzieję, że się uda, jeśli nie to dziś wieczorm - jutro rano biuore antybiotyk :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 10:25 
Awatar użytkownika

Czesc Timka, jak mnie bolało gardło i ogólnie dość kiepsko sie czulam, ale gardło było najgorsze to jadłam czosnek(naturalna penicylina)-w ciązy wolno 2 ząbki dziennie, do tego lek homeopatyczny Homeogene 9(do ssania na gardło) oraz Bioparox. Wydaje mi się jednak,ze najskuteczniejszy okazał się Bioparox, ponieważ nie tylko działa na gardło, ale na górne drogi oddechowe i zapobiega powikłaniom.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 13:38 
Awatar użytkownika

Moja przyjaciólka w ciąży, kiedy miała bardzo silny ból gardła, też brała Bioparox i szybko jej pomógł.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 13:52 
Awatar użytkownika

Ja dostałam antybiotyk Duomox. Czy któraś z Was go brała?

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 15:55 
Awatar użytkownika

ja brałam przez 10 dni w 5, 6 tyg. ciąży-też się martwiłam, ale i laryngolog i mój prow gin. jednogłośnie stwierdzili, że jest bezpieczny i bardziej szkodliwa dla dziecka jest niewyleczona infekcja i zmagania organizmu z chorobą niż antybiotyk- szczególnie ten. Także nie martw się -bierz go skoro ktoś uznał,że to najlepsze wyjście. Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 kwie 2004 15:59 
Awatar użytkownika

Cze Timka.
Ja bylam już 2 razy mocno chora w ciąży ( obecnie 27 tydzień ) i za każdym razem bronilam się przed antybiotykiem ale cóż dostalam DUOMOX 1000, bo domowe sposoby nie skutkowaly. A po antybiotyku juz po 3 dniach bylo lepiej. I wierz mi lepiej dla Ciebie i maluszka bedzie jesli weźmiesz ten Domox niz będziesz tak zwlekać i doprowadzisz do innej infekcji. Bo to może byc dopiero niebezpieczne, znam dziewczyne która zbagatelizowala przeziębienie w pierwszych tygodniach ciąży i prawdopodobnie przeszło na nerki zapalnie i poronila. A DUOMOX jest bezpiecznym antybiotykiem w ciązy i nie martw sie tylko ufaj lekarzowi. Powodzenia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 maja 2004 13:21 
Awatar użytkownika

tez bralam duomox jak mialam zapalenie oskrzeli w 4-ym miesiacu. nie stresuj sie, tylko lecz chorobsko, mi tez powiedziano, ze jest bezpieczny. mnie postawil na nogi, Tobie tez na pewno nic nie bedzie.
sciskam

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lis 2009 22:25 
Awatar użytkownika

Sorry dziewczyny, że odgrzewam taki stary wątek, ale właśnie do Was mam pytanie. Dostałam receptę na duomox. Jestem w 8mym miesiącu ciązy. Chcialam przez wknd się wyleczyć, ale widzę, ze jednak jest coraz gorzej. Macie jakieś doświdczenie? brać antybiotyk czy jeszcze się wstrzymać?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lis 2009 12:22 

Ja brałam duomox w II trymestrze ciąży na ropne zapalenie migdałów...zarówno lekarz internista jak i ginekolog twierdzili,że o wiele większe szkody wywołać może nie branie antybiotyku i rozprzestrzenienie się bakterii po organizmie niż wzięcie antybiotyku. Na większość zakarzeń baketryjnych już rozwiniętych domowe sposoby ani bioparox nie pomogą niestety...

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lis 2009 13:10 
Awatar użytkownika

LaCiguena ja brałam dwukrotnie duomox. lekarz powiedział, że to penicylina i nie przenika przez łożysko.
tak, że lepiej wziąć, dziecku większej krzywdy nie zrobi, za to powikłania po niedoleczonej chorobie, tak.

IGA ur.20.11.2009 :)

III.2012 CRIO- cb :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lis 2009 19:49 
Awatar użytkownika

LaCiguena witaj,
ja tez bralam duomox jakies trzy tyg. temu (17 tc), potwierdzilam u lekarza prowadzącego - mozna brac bezpiecznie, nalezy do grupy lekow nie majacych negatywnego wplywu na plod, moj gin powiedzial ze jest to najlzejszy z antybiotykow, doczytalam swojego czasu na necie ze nalezy do pierwszej grupy lekow (jest taki podzial lekow branych w ciaży) tzn bezpieczny.
mi pomogl, a tez sie meczylam domowymi sposobami dluzszy czas.
zdrowia zycze! i pozdrawiam ;)

św. Dominiku dziękuję i proszę o daszą opiekę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 lis 2009 23:24 
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczyny :D

Ja jestem w 7 t.c i zaczyna mnie łapac jakieś przeziębienie.
To co mnie niepokoi to fakt,że jest mi ciągle zimno-wiem może to pytanie się wyda Wam głupie i śmieszne,ale czy to jest normalne w ciąży ? Proszę o odpowiedż.
Ubieram się ciepło i dbam o siebie a jakoś niemogę się dogrzac.
Pozdrawiam

Byłam u lekarza diagnoza:ostra infekcja gardła.Dostałam Bioparox,podobno bezpieczny bo miejscowo działa.Co do ciągłego uczucia chłodu to dlatego,że mam niskie ciśnienie krwi.
Pozdrawiam

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]