Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: NADCIŚNIENIE
PostZamieszczono: 17 kwie 2004 10:11 
Awatar użytkownika

Dziewczyny
jakie macie ciśnienie w ciąży? Ja dzisiaj mierzyłam i raz miałam 137/85 raz 120/79. Mierzycie sobie same czy u lekarza?
Szukałam w internecie czegoś o nadciśnieniu ale nie mogłam znaleźć. Pomóżcie :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2004 10:14 
Awatar użytkownika

lavita ja ponieważ mam nadcisnienie indukowane ciażą od 20 tyg jestem na lekach Dopegyt ktore sobie skutecznie z tym radza a sa bezpieczne dla maluszka. decyzja o ich braniu zapadła gdy cisnienie wzrosło(jednarazowo ale jednak)do 150/100 norma jest do 140/90 a mierze je sobie sama bo tylko wtedy wynik jest miarodajny u lek. mam zawsze znacznie wyższe.

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2004 10:19 
Awatar użytkownika

Moonia
dzięki, ja zawsze myślałam, ze w ciąży to będę miała niskie ciśnienie, ale chyba jednak nie. Kupię czyba dzisiaj ciśnieniomierz, nie wiem tylko czy lepszy jest taki ze słuchawkami czy elektroniczny jak myślisz?

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2004 13:18 
Awatar użytkownika

Lawita ja na samym początku ciąży miałam dwa razy wysokie ciśnienie. Raz 140/90 a za drugim razem w szpitalu w strasznych nerwach 160/95. Kupiłam sobie ciśnieniomierz elektryczny i mierzyłam codziennie. Ciśniennie było w porzadku. Teraz już mierzę co kilka dni i oczywiście u lekarza. Zawsze mam wynik w granicach 120/70 a więc OK. Kup sobie ciśnieniomierz to będziesz spokojniejsza i bedziesz kontrolować na na bierząco. A który lepszy to nie wiem

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2004 13:45 
Awatar użytkownika

elektryczny pewnie wygodniejszy

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 kwie 2004 22:01 
Awatar użytkownika

wiecie co, juz sama nie wiem z tymi cisnieniomierzami... na poczatku ciazy zaraz kupiłam cisnieniomierz i oczywiscie co drugi dzien stres bo cisnienie w granicach 140/90 wiec na pograniczu, doszło do tego ze mierzyłam kilkanascie razy na dzien, paranoja, u lekarza zawsze miałam eleganckie, nie wyzsze niz 130/70 . Pewnego dnia mój francowaty kot pogryzł rurke od cisnieniomierza i w ten sposób nie mysle o cisnieniu. U lekarza zawsze mam ok , dzis bedac u mamy zmierzylam sobie na elektronicznym i oczywiscie mialam 149/90 wiec znow panika a za godzine juz niby w porzadku. Sama nie wiem czy mam takie skoki cisnienia a u lekarza mam fuksa czy po prostu te elektronczne cisnieniomierze sa guzik warte :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 kwie 2004 09:17 
Awatar użytkownika

No właśnie. Ja chyba kupię taki zwykły, chociaż jest mniej wygodny.
No i muszę trochę meża przeszkolić, bo jak do tej pory mi mierzył to myślałam że mi ręka pęknie :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 kwie 2004 17:02 
Awatar użytkownika

Ja mierzę elektronicznym i ciśnienie mam takie jak u lekarza. Z tego co słyszałam to na pewno lepsze są elektroniczne naramienne niż te na nadgarstek.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2004 13:20 
Awatar użytkownika

witajcie zaczelam ten watek od poczatku ale zamkneli mi temat ech to bardzo przykre strach spytac sie o cos bo zaraz cieochrzanioa ze nie wyszukałas z ektoskiedys rozpoczol podobny temat ech sorki moze jestem przewraziwiona ale ejstem w ciazy jestem marudna płaczliwa i bardzo mi przykro z e2 moje tematy sa nieczynne mimo z eludzie chceli sie wypowiadac i mi pomoc ale dososowuje sie i właze na ten temat.
Opisze swoja sytacje od poczatku
Mam 30 lat po roku staran udało mi sie mimo prawie zdiagnozowanego pco zajsc naturalnie w ciaze. jestem wiec spanikowana i bardzo sie boje. Obecnie jestem w 8 tc. Przed ciaza mialam nadcisnienie i bralam leki które obecnie odstawiono mi poniewaz były szkoldiwe dla plodu i powodowały skórcze macicy. Ginekolog nastraszył mnie ze bedzie kłopot i to bardzo duz u niego na 1 wyzycie mialam cisnienie 160/90 takze wysokie - niema co sie dziwic szalony dzien 2 testy pozytywne potem lekarz potwierdzajacy diagnoze szok dl amnie i rodziny wiec emocje podniosły cisnionko.
Obecnie biore 1 dopegyt - podobno jedyny lek dopuszczalny w leczeniu nadcisnienia wciazy - wg mojego internisty. Dlatego prosze was o rade co wy brałyscie majac nadcisnienie od poczatku ciazy bo mniemam ze znajdzie sie jakas była lub obecna ciezarówka ktora zaszla w ciaze majac nadcisnienie :lol: :lol:

powiem wam ze ejstem zdiwiona nie wiem jak to mozliwe ale od kilkau dni monitoruje cisnienie mierzac je (przesade wiem ale panikuje) co 3 godziny i jestem zdziwiona bo utrzymuje sie na poziomie 120-130 na 60-74 dziwne nawet przed ciaza nie miałam tak niskiego biorec dwa razy tyle leków mialam o wiele wyzsze. Wszytsko wskazujena to z eciaza jakims cudem obnizyła mi cisnienie. czy któras z was tak miała? Nie sadze aby ten ZDopeyt mi obnizął bo biore 1 tabletke a dochodzi sie tam do 8 dzinnie aby byl skutek obnizenia wiec topna pewno nei zasluga leku tym bardziej ze w weeknd majac wolne o dpracy nie wzielam wogle bo usypialam cały dzien i cisnienie bylo bardzo niskie. Nie wiem czy ozliwe , bałam sie jus ze mam popsuty cisnieniomierz ale inni maja wyskie aja mam niskie. dziwna sprawa klopoty znadcisnieniem zrobiły mi sie po 3 latach brania marwelonu - tab antykoncepcyjnych wiec bys moz eciaza przywracajac normalne działanie hormonkówobnizyla mi do norlamnego poziomu sama nie wiem, ciagle obawiam sie skoku prosze o podzielnie sie jak wy sobie radziłyscie ztym i jakie leki brałyscie Pozdrawiam serdecznie mamnadzieje z tym razem niekt nie wywali mnei z tego tematu :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sie 2004 10:02 
Awatar użytkownika

Mumisia
widzę że nikt nie odpowiedział, ale teraz bardzo mało cięzarówek tutaj zagląda, wszystkie przeniosły się tutaj
http://www.inetium.pl/mamydzieci/viewfo ... 136c1e7be0
zapraszam

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sie 2004 10:07 
Awatar użytkownika

mumisia w poczatkowej ciązy cisnienie samo z siebie znacznie sie obniza dopiero gdzieś od połowy drugiego trymestru zaczyna wzrastać ja normalnie tez mam zawsze na granicy normy tak ok 140/90 z tym,ze bez lekow a na poczatku ciązy spadalo samo z siebie nawet do 90/60 w pierwszej ciązy nie kontrolowałam systematycznie cisnienia i skonczyło sie to b. silną gestoza cisnieniem ponad 200 oiomem i porodem w 31 t.c następną przeszłam na dopegycie doszłam do 3 tabletek i to wystarczyło choć jak szlam rodzic to pojawił sie skok do 160 i tak sie już utrzymywało. łykaj ten dopegyt myśle,ze bedziesz musiała czesto robic usg dopplerowskie (przepływy) pewnie duzo lezec moze tez jakies leki uspokajające (ja bralam Validol relanium piłam melise) POWODZENIA!!!!

Mikołajek 15.12.2011 [*]

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sie 2004 23:08 
Awatar użytkownika

Lavita, tym razem tutaj... Jeszcze odnośnie ciśnieniomierza elektronicznego - internista zalecał taki zwykły, a w przypadku elektronicznego po pierwszym mierzeniu odczekać parę minut i zmierzyć ponownie... Pierwszy wynik zazwyczaj z powodu stresu jest wyższy...

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lis 2004 12:57 
Awatar użytkownika

Ja równiez codziennie musz miezyc cisnienie, a jestem juz w 36 tc.Od samego poczatku mialam wysokie skoki.Lekarka zdiagnozowala ze jest to na tle emocjonalnym.Bralam walidol, krople walerianowe. Pozniej cisnienie ladnie sie utrzymywalo w granicach 110/70. 3 tygodnie temu wyladowalam w szpitalu poniewaz skrocila mi sie szyjka i zalozono mi krazek.W szpitalu cisnienie bylo ok.Od powrotu do domu mam juz wyzsze cisnieni nawet czasami 140/85-90. Nie wiem moze juz boje sie porodu i to jest to. Czytalam ze takie cisnienie jest graniczne, ale jednak lekarka kazala mi brac relanium. Boje sie czy nic mi i dziecku nie grozi. Czy jesli podnioslo by mi sie bardziej (no. podczas porodu) to zawsze moga wykonac cesarke czy cesarka tez odpada ?

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lis 2004 14:33 
Awatar użytkownika

Aqua, jestem już po porodzie. W 39 t.c. podnioslo mi sie cisnienie 140/90, pojawily sie tez obrzeki na kostkach stop. Cisnienie nie podnosilo sie... Dostalam relanium i skierowanie do szpitala, jesli pomimo brania relanium cisnienie nie spadnie ponizej tej wartosci. Mialam mierzyc cisnienie 6 razy dziennie. Utrzymywalo sie niestety na tym samym poziomie, a nawet wzroslo do 150/100. W 40 t.c. trafilam do szpitala. Cisnienie 160/110. Od razu na porodowke na zbicie cisnienia, pomimo lekow, wzrost do 170/120, potem troche spadlo do 160/100. Po 4 godzinach uslyszalam pytanie, czy godze sie na cc, bo przy takim cisnieniu nie ma mowy o poporodzie naturalnym...

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lis 2004 15:07 
Awatar użytkownika

Czyli cesarka jest mozliwa przy tak wysokim cisnieniu ? A jakie dostalas znieczulenie: zewnatrzoponowe czy ogolne ? Czy przed znieczuleniem do cesarki musieli Ci zbic jeszcze to cisnienie ? Wiesz przeczytalam w jednej z tych ksiazek o ciazy ze zbyt wysokie ciesnienie moze byc przyczyna smierci dziecka jeszcze w lonie matki i to mnie strasznie zaniepokoilo ? Dlaczego pytali Cie czy zgadzasz sie na cc ? Czy cc przy nadcisnieniu tez jest niebezpieczne ?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]