Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 sty 2004 18:57 
Awatar użytkownika

Dziewuszki...
czy ogarnely mnie jakies zabobony, czy faktem jest, iz leczenie zebow w czasie ciazy jest niewskazane? cmi mnie zab i chcialabym udac sie do swojego dentysty(wowczas ze znieczuleniem), ale cos mi w glowie stuka, ze czytalam gdzies o jakis przeciwskazaniach. czy to fakt, czy zabobony? podzielcie sie swoja wiedza,
buziaki
15 tyg. Maluch i baryłkowata

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2004 19:25 
Awatar użytkownika

marchewka mam ten sam problem , tyle ze ja jeszce nie poszlam bo nie wiem do konca jak z tym znieczuleniem , a ja straaaaasznie boje sie dentysty brrrrrrrrrrr

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2004 19:46 
Awatar użytkownika

Kasiu, ale w koncu porod tez bywa pod znieczuleniem, tylko fakt, dziecko jest juz duze, a moje ma dopiero kilkanascie tygodni... poczekamy na jakies wiesci od bardziej doswiadczonych.
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2004 20:33 
Awatar użytkownika

oj dziewczyny :P
władować sobie w kręgosłup znieczulenie to ok a miejscowe u dentysty to niby strach he? ( to do Kasiulla :P)
O ile sie dobrze orientuje to znieczulenie miejscowe absolutnie nie szkodzi , jedynie rentgen zakazany w ciaży :)
A do dentysty najlepiej isc na samym początku, jak tylko sie dowiedziałam ze jestem w ciązy poszłam na przegląd, wymieniłam jedna starą plombe pod którą sie mogłoby cos ewentualnie "urodzić;)" przez 9 miesięcy, usunęłam kamień i jestem luźna , przynajmniej o zęby.
Dentysta w porównaniu z porodem to pestka :) wiec nie racjonalizować własnego cykorstwa opowiesciami o szkodliwosci znieczulenia tylko marsz do dentysty ;)
pozdro
aha żeby nie pyło, panicznie sie boje dentysty :) ale czego sie nie robi

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2004 20:34 
Awatar użytkownika

a tak serio to na pewno wiecej szkody moze zrobic dzidziusiowi infekcja od zeba niz miejscowe znieczulenie

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2004 23:49 
Awatar użytkownika

Czytałam (lecz z tym jest różnie ...), że bardziej szkodzi próchnica niż leczenie. A co do zatrzyku to moja dentystka stwirdziła, że gorsza jest adrenalina ze strachu niż zastrzyk. Pełna tej mądrości, ale drżąc o swoje maleństwo na razie się nie wybieram.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sty 2004 08:17 
Awatar użytkownika

ech chyba nic mi nie pozostaje jak sie wybrać , brrrrrrrrrrrr strzele sobie zastrzyk i jakoś przeżyję , lepiej teraz niż jak rozboli na całego:-))
dzięki dziewczyny , aha marchewka jesteśmy na tym samym etapie ciąży , koniec 15 tyg:-)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sty 2004 09:09 
Awatar użytkownika

Moja zaprzyjaźniona dentystka też stwierdziła ,że znieczulenie nie jest szkodliwe dla dzidziusia , a z ząbkami lepiej zrobić porzadek póki wcześniej . Ja miałam wymieniany ubytek plomby , co prawda obyło się bez znieczulenia , a tak spokojna jak wówczas nie byłam u dnetysty jeszcze nigdy . Chyba przewartościowałm sobie parę spraw i doszłam do wniosku ,że nie ma potrzeby narażania mojego dziecka na stres i to w związku z dentystą , także siedziałm spokojnie jak nigdy i myślałm sobie o róznych przyjemnościach :wink: Co prawda z utęsknieniem przywitałm koniec tej wizyty. Dentystka żartuje sobie ,że jak przyjdę do niej w zaawansowanej ciąży to najpierw wyśle mnie na porodówkę , a potem dopiero weźmie się za ewentualne leczenie :wink: Na szczęście te przyjemności mam już za sobą.

Pozdrawiam
Majka i Malutka (33-ci tydzień ciąży)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sty 2004 12:46 
Awatar użytkownika

Mialam ta "przyjemnosc" w 17 tyg (ukruszyla sie plomba), oczywiscie ze znieczuleniem, tylko poinformowalam dentystke o moim stanie odmiennym ;) juz na etapie telefonicznego umawiania sie (nie wiedzialam, czy kazdy srodek znieczulajacy moze byc stosowany u ciezarnej a jesli nie, to czy moja pani takowy posiada)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 sty 2004 14:38 
Awatar użytkownika

dzieki kochane dziewczyny. jutro dzwonie do dentysty, precz z zabobonami !
Kasia, ja tez jestem w koncowce 15 tyg. a skad jestes ?
buziaki

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2004 19:06 
Awatar użytkownika

no i jak marchewka , poszlaś już do dentystyy??
ja jestem zdrugiego konca Polski z Sosnowca:-)
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2004 12:34 
Awatar użytkownika

na razie sie przymierzam powoli, bo zab ucichl, ale chyba nie powinnam zwlekac, wiec raczej sie wybiore. a Ty ?

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2004 13:51 
Awatar użytkownika

Marchewko! Wzięłam Twoją osobę za przykład i zapisałam się na wizytę do dentysty. A mam co naprawiać. A dzisiaj widzę, że Ty sie wycofujesz. Oj, nieładnie! Natychmiast dzwoń do stomatologa i zapisuj się na wizytę. Ja idę w poniedziałek (nie było wcześniej terminu). Czekam na Twoją decyzję i na działanie!! Pozdrawiam.
P.S. Dziewczynki dentysta czeka. Nie zwlekajcie!

Adaś ['] +12.11.08
Wiktor ['] +12.11.08

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sty 2004 16:35 
Awatar użytkownika

Misza, spoko, pojde na pewno. na razie strasznie mi niedobrze i nie wiem dlaczego... mdlosci juz dawno mialam za soba, nie wiem o co chodzi...

buziaki

PostZamieszczono: 06 sty 2004 21:25 
Awatar użytkownika

marchewka22 pisze:
Dziewuszki...
czy ogarnely mnie jakies zabobony, czy faktem jest, iz leczenie zebow w czasie ciazy jest niewskazane? cmi mnie zab i chcialabym udac sie do swojego dentysty(wowczas ze znieczuleniem), ale cos mi w glowie stuka, ze czytalam gdzies o jakis przeciwskazaniach. czy to fakt, czy zabobony? podzielcie sie swoja wiedza,
buziaki
15 tyg. Maluch i baryłkowata

moja kochana stomatolozka wyjasnila, ze jest specjalne bezpiecznie znieczulenie dla ciezarowek - slabsze niz normalne, ale tez skuteczne. tazke zęby do gory :lol:

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]