Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 lip 2018 21:34 

Witam wszystkich, mam problem i chciałabym się poradzić.
Cykle mam regularne (ok 26-27 dniowe). Miesiączki zazwyczaj bardzo bolesne (pierwszego dnia)
Od kilku miesięcy staramy się o dzidziusia, więc bardziej zaczęłam interesować się swoim zdrowiem.
Ok 21-24 dnia cyklu (od dawna, ale z różną częstotliwością) mam ciemnobrązowe uplawy, aktualnie (24 dzień cyklu) pojawiły się dodatkowo skrzepy. Mam dziwne wrażenie jakby to było jakieś bardzo wczesne poronienie (albo raczej problem z zagniezdzeniem sie zarodka?)
Informowałam wczesniej o tym ginekologa, który przy robieniu USG (listopad 2017, marzec 2018) i badań mowil, że jestem zdrowa jak ryba i wszystko w porządku. W ogóle nie komentując ciemnobrązowych plamien.
Zmieniłam wiec ginekologa i Pani skierowała mnie na badania hormonów (w 5 i 16 dc) - wyniki dobre. Owulacja w porządku. Domowe testy owulacyjne tez wskazywały owulacje.
Pani ginekolog przepisała mi progesteron, żeby go "podtrzymać" w drugiej fazie cyklu.
Twierdzi, że plamienia mogą byc powodem spadku progesteron w ostatniej fazie cyklu.
Czy możecie mi doradzić czy to odpowiednie rozwiązanie, czy powinnam przeprowadzić jakies dodatkowe badania?

Dodam, że robiąc hormony zrobilam rowniez pełen pakiet badania krwi (TSH i wszystkie wyniki w normie). Jaki moze byc powód tych plamien i skrzepow skoro wszystkie badania są w porządku?

Z gory dziekuje za opinie i pomoc.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2018 23:08 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

8Marta8 witaj na forum =ooo*
Na wstępie zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem po forum

Przydatny Tobie może być dział Jak się leczyć, znajdziesz tam wątki merytoryczne poświęcone diagnostyce i leczeniu niepłodności.
Możesz również do skorzystania z pomocy Eksperta :arrow: Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku

8Marta8 pisze:
Ok 21-24 dnia cyklu (od dawna, ale z różną częstotliwością) mam ciemnobrązowe uplawy, aktualnie (24 dzień cyklu) pojawiły się dodatkowo skrzepy. Mam dziwne wrażenie jakby to było jakieś bardzo wczesne poronienie (albo raczej problem z zagniezdzeniem sie zarodka?)
u mnie podobne cykle z plamieniami pojawiły się jakoś rok temu. Fakt, nie byliśmy wtedy na etapie starań o dziecko, ale było to trochę mało komfortowe... dostałam wtedy od ginekologa luteinę (progesteron) do stosowania w 2.połowie cyklu przez 3 mce. Pomagało, więc stwierdził (tak jak Twoja dr), że przyczyną jest zbyt mały poziom progesteronu po owulacji. Przyjmowałam luteinę przez kilka cykli i unormowało się. od kilku mcy cykle normalne, leków już nie przyjmuję.

13.11.2015 - crio - 11 dpt :testI: 12 dpt->bHCG 148,2 -> 33dpt :love:
25.07.2016 przyszło na świat nasze Szczęście :love:

Piotruś

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 lip 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Witaj, jakiś czas temu również miałam problem z podobnymi plamieniami.. nie wyglądało to dobrze i bardzo niekomfortowo się z tym czulam :-/ taka brązowa, lepka maź. Udałam się z tym do ginekologa i na początku stwierdził, że to może od niskiego progesteronu. Ale wyniki były w normie. Później mi powiedział, że czasem tak się zdarza, jeśli macica nie "wyczyscila się" po ostatniej miesiaczce. Faktycznie z czasem zmiebijszyla się ilość aż całkowicie zniknęła.

05.2017 usunięty jajnik = szanse -50% :(
11.2017 transfer 2 zarodków -> ciąża bliźniacza
01.2018 obumarcie ciąży w 12tc [*][*] Rodzice 2 Aniołków.. na zawsze w naszych sercach!!
06.2018 ciąża naturalna!
10.07.2018 mamy ❤

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 lip 2018 16:46 

takie plamienia bardzo często towarzyszą zajściu w ciążę.. Więc daj znać jak idą starania

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sie 2018 09:17 

Hejka,
Ja również mam takie plamienia. Mam sytuację analogiczną do Twojej - krótkie cykle, i plamienie od 23 dnia. Cykle mam 27dniowe.
Niestety takie plamienia towarzyszą endometriozie, którą mam :(

W kwietniu miałam laparoskopię (torbiel jajnika, ale nie endometrialna) - która potwierdziła tą diagnozę.
Teraz staramy się o dzidziusia. Mój lekarz kazał stosować duphaston, żeby wyeliminować te plamienia. Zastanawiam się czy nie powinnam mieć również badań hormonalnych przed rozpoczęciem terapii progesteronem?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]