Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 paź 2018 19:33 

Witam bardzo serdecznie,
Panie doktorze bardzo Pana proszę o interpretacje wyników męża, jak również pomoc w pokierowaniu nas w odpowiednią stronę gdzie i co dalej, gdyż w głowie mętlik i nie wiemy co dalej.
Mój obecny ginekolog odesłał nas od razu do Kliniki Niepłodności. Mąż miał tylko to jedno badanie, nie robił innych. Prace ma siedzącą, nigdy nie chorował, ma 36 lat.Dwa lata temu miał usuwany kamień przez moczowód.

Jeżeli chodzi o mnie /32 lata/podstawowe hormony w normie, owulacje potwierdzone, po zabiegu histeroskopii /usunięty polip /, w pierwszej koleności podejrzewaliśmy nieprawidłowości z mojej strony stąd ten zabieg,jajowody drożne.
1.Czy jest szansa na naturalne poczęcie? 2.Czy te parametry można podnieść? 3.Czy pan również uważa, że powinniśmy się udać od razu do kliniki niepłodności? 4.Czy należy wykonać inne badania przed wizyta /klinika-urolog-androlog/? Dodam, ze jesteśmy z terenu Podkarpacia i jeżeli chodzi o androloga to jest bardzo ciężko. Czy sam urolog wystarczy?Czy ostatecznie klinika.
Wiem z czytania tego forum pisze Pan, by powtórzyć badanie posiew nasienia, czy musi być jakiś odstęp czasu od jednego badania do tego z posiewem i czy można jakoś do tego czasu brać coś na polepszenie nasienia?
Dużo pytań wiem:(, bardzo Pana proszę o pomoc w nadaniu jakiegoś kierunku.
Z góry serdecznie dziękuję.

Czas trwania abstynencji 7 dni
Czas upłynnienia 20 min
Objętość 3,2 ml
pH 7,9
Kolor mleczno-szary
Lepkość -
ciałka żelatynowe w ejakulacie obecne
Aglutynacje -
Komórki okrągłe <5
Leukocyty <1
Elementy komórkowe nabłonki płaskie poj.wpw.
Ocena koncentracji plemników
miliony w ml 40,63
całkowita liczba w ejakulacie 130,02
Ocena Ruchliwości
Ruch postępowy PR /a+b/ 25,30
Ruch niepostępowy NP /c/ 9,64
Ruch PR+NP, /a+b+c/ 34,94
Nieruchome IM /d/ 65,06
Plemniki żywe 38%
Plemniki żywe w całym ejakulacie 49,41 mln
Plemniki o prawidłowej budowie 0,00
Plemniki o nieprawidłowej budowie 100,00

Uwagi
Nieprawidłowości w analizowanej morfologii plemników dotyczyły 92 % akrosomów, w tym 22% ze zwiększoną liczbą wakuoli w obrębie akrosomu, 59%wstawek oraz 33% witek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 paź 2018 21:28 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Sytuacja wygląda poważnie. Przy 0% prawidłowości budowy NIE MA SZANS na ciążę w ramach pożycia.
Decyzja dr ginekologa o skierowaniu do ośrodka rozrodu medycznie wspomaganego jest słuszna.
Nie mogę wskazywać konkretnego - taka jest zasada forum.
Przy wyborze ośrodka trzeba się kierować jakością serwisu, wszechstronnością (ginekolog - androlog - całościowy LAB) oraz doświadczeniem zespołu, ale także odległością od miejsca zamieszkania - wizyty są zawsze czasochłonne. Choć, z drugiej strony, może warto zainwestować siły i środki w leczenie w dalszym, ale lepszym ośrodku leczenia nieplodności, aby sukces przyszedł relatywnie szybko.
Powodzenia

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]