Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 lut 2019 11:12 

Panie Doktorze,
obecnie jestem po dwóch poronieniach. Oba zakończyły się w 8 tygodniu. Lekarz nie wyczuł tętna płodu. W obu przypadkach zlecił łyżeczkowanie.

Obecnie szukam kliniki genetycznej, która wykona pakiet badań po poronieniu. Kliniki oferują badania na trombofilię lub pakiet: trombofilia + celiakia.
Proszę o informację czy wskazane jest też badanie na celiakię? Przejrzałam wątki na forum i nie zauważyłam żeby ktoś z użytkowników robił to badanie.

Natomiast mam problemy gastryczne. Często boli mnie brzuch, mam wzdęcia. Konsultowałam się z gastrologiem, badanie usg jamy brzusznej nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mam zwracać uwagę co jem, co z czym łączę, wyeliminować co mi szkodzi.

Pytanie: czy robić też badanie na celiakię czy samą trombofilię. Dopiero zaczym diagnostykę i szukanie przyczyny poronienia.

dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Beata

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lut 2019 23:55 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Zalecenia dotyczące badania na celiakię zależą głównie od Pani gastrologa. Nie ma dowodów na znaczenie tych badań w poronieniach.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]