Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 sie 2013 21:00 

Dzień dobry.

Mam zaawansowaną endometriozę. Mogę stracić możliwość zajścia w ciążę albo mieć z tym poważne problemy.

Swoją chorobę traktuję jak karę. Myślę, że nie zasługuję na dziecko i nadaję się na mamę.

Proszę o pomoc.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 sie 2013 10:30 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Witam. Choroba nigdy nie jest karą, tylko faktem, który pojawia się, bo tak zostaliśmy stworzeni. Jesli jednak Pani uważa ją za karę i nie zmieni swojego błędnego przekonania warto skontaktować się z psychoterapeutą bo to wyraz problemów, których nie da się załatwić poprzez internet. Na początek proszę jednak postarać się zweryfikować swój pogląd, może to wystarczy. pozdrawiam :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 sie 2013 18:13 

Idąc do szpitala na operację bałam się najgorszego. Ostatecznej diagnozy w postaci nowotworu złośliwego i całkowitego usunięcia kobiecych narządów. Teraz wiem, że mam endometriozę. Sprawy dotyczące kobiecego zdrowia, z dnia na dzień, stały się priorytetem. Wszystko po to, żeby kiedyś móc zajść w ciążę. Pierwszą i drugą sytuację łączy to samo pytanie. Czy nie mogąc zajść w ciążę, z powodu braku kobiecych narządów albo z powodu złego ich stanu, nadal będę pełnowartościową kobietą?

Zdarzają mi się gorsze dni. Wtedy po prostu jestem smutna i bardzo łatwo o łzy. Jednak moje problemy w żaden sposób nie wpływają na wypełnianie obowiązków zarówno zawodowych jak i prywatnych. Cieszą mnie zwykłe, drobne rzeczy. Mam dobre relacje z innymi ludźmi.

Nigdy w życiu nie korzystałam z pomocy psychoterapeuty. Czy decydując się na taką pomoc zostanę uznana za osobę chorą psychicznie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 sie 2013 08:47 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Nie, nie zostanie Pani. Problemy mają charakter sytuacyjny ale nie powinna Pani ich zaniedbać , bo mogą dodatkowo wpłynąc na starania się o dziecko. Pozdrawiam :-)

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]