Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 lip 2013 14:55 

Witam,
proszę o pomoc i radę w następującym problemie.
Mój mąż kilka miesięcy temu dowiedział się że jest bezpłodny, od tego czasu jego psychika się złamała.
Nie wiem jak z nim rozmawiać,jak sobie radzić.
Normalnie w tyg wpada w wir pracy,ale jak tylko zaczynają się wolne dni,albo weekend popada w głęboką depresję, ciągle płaczę, ma czasami myśli samobójcze, ciągle powtarza że jest zepsuty i niepotrzebny.Najgorzej jest jak wracamy od znajomych,którym urodziło się dziecko.
Staram się go pocieszać , że będzie dobrze,ale to nie pomaga,wręcz przeciwnie,uważa , że mnie krzywdzi i ze lepiej abym go zostawiła.
Oczywiście chodzimy do lekarzy i ciągle mamy nadzieje, tylko mąż ciężko to znosi.
Wszytko też przeniosło się na życie seksualne, seks jest dla niego przymusem, odkąd się dowiedział o bezpłodności sex dwa razy na miesiąc to max i nigdy nie dochodzi. Mówi ze kojarzy mu się to z robieniem dzieci i tym jest zepsuty.
Boję się ze to zostanie mu to końca życia.
Jeśli zgłosić się z tym do psychologa to do jakiego?
proszę o poradę, czy ktoś ma podobne doświadczenia?
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sie 2013 20:51 

widzę, że żaden ekspert mi nie odpiszę i to jedna wilka ściema, nikt mi nie pomoże, na tym forum wszyscy mają mnie i mojego męża w wielkim poważaniu....prędzej móż mąż popełni samobójstwo..niż tu znajdzie się ekspert od odpisywania.
Mój problem jest gorszy niż innych?chyba tak..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 sie 2013 10:26 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Witam Panią :-) Prosze wybaczyć zwłokę spowodowaną urlopem.
wygląda na to, że Pani mąż ma depresję i to dość głeboką. mysle, że w pierwszej kolejności nalezy udać się do psychiatry i zaaplikować leki antydepresyjne, a potem dobrze byłoby,żeby Państwo skontaktowali się z doświadczonym psychoterapeutą, bo leki mogą nie wystarczyć. Pozdrawiam i proszę nie lekceważyć objawów męża.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 sie 2013 17:03 

Dziękuję za odpowiedź, ja to wszystko wiem, już nawet męża umówiłam u psychologa/seksuologa, ale jednak zrezygnował z wizyty.
Chodzimy do lekarzy od niepłodności itd,mąż ma dużo badań i tak jest w ciągłym stresie. Namawiam go nadal na pyschologa,ale siłą go nie zaciągnę, nie wierzy ze obca osoba moze mu pomóc, i co ona moze mu powiedzieć.
Zna Pani dobrego experta od takich spraw, do polecenia?
ja nie wiem jak ja mam rozmawiać z nim, jak mu wytłumaczyć, że nie jest beznadziejny i jest nadal mężczyzną.

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]