Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 lut 2013 23:43 

Z moim mężem znamy się od 12 lat a po ślubie jesteśmy 6 lat. Przez te 6 lat staraliśmy się o dziecko. Przeszliśmy 6 inseminacji i 4 IVF, żadna się nie udała. Obecnie jestem po laparoskopii. U męża okazało się, że ma azoospermię. Wydaje mi się, że ten wyrok go dobił. On nie chce ze mną rozmawiać, od kilku miesięcy zauważyłam, że nadużywa alkoholu. Jestem załamana. Przez te 6 ciężkich lat, które razem przeszliśmy, myślałam, że to bardziej scali nasze małżeństwo, lecz chyba jest odwrotnie. Staram się go wspierać, ale sama czuję się bardzo samotna. Mąż bardziej szuka towarzystwa kolegów do picia niż pobyć z własną żoną. Mąż szuka zapomnienia w alkoholu, nawet nie stara się już do mnie zbliżyć. Zupełnie nie wiem co mamy robić. Przez te 4 próby in vitro mamy tylko gigantyczny kredyt do spłacenia i czasem myślę, że już nic oprócz tego kredytu nas już chyba nie łączy. Zupełnie nie wiem jak sobie, nam pomóc. Czy da się jeszcze coś uratować?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 lut 2013 10:51 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Pani Mariolo. Myślę, że warto zacząć od poważnej rozmowy i zapytać męża, co czuje w związku z chorobą. Czy to niszczy jego samoocenę, czy nie czuje się wartościowym mężczyzną z powody słabych plemników? Jeśli tak, to pani rola, żeby pokazać mu jaki jest pani stpsunek do tego problemu.Może mąż będzie potrzebował terapii? Niepokojące jest, że zaczyna nadużywać alkoholu i może zechcież obarczyć swoje skłonności do picia tym,że jest nieszczęśliwy a nie tym,że jest uzależniony. pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 lut 2013 20:17 
Awatar użytkownika

Niechęć do rozmowy, alkohol i koledzy to ucieczka od problemu...
A może pomogłoby porobienie czegoś wspólnie poza domem? Sytuacja finansowa wyklucza wyjazdy na urlop, ale zawsze można iść np. pojeździć wspólnie na łyżwach :) Pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]