Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 paź 2012 20:28 
Awatar użytkownika

Od czterech lat leczę się na niepłodność, jestem po dwóch in vitro.
I po jednym transferze. Niestety wczoraj poroniłam (na etapie ciąży biochemicznej).
Następny transfer mam mieć za około miesiąc (z powodów zdrowotnych mój lekarz tak mi radzi).
Nie ukrywam, że mam ataki paniki, jak myślę o tym kolejnym transferze.
Boję się, że znów mi się nie uda.

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży myślałam tylko o tym, że być może to ciąża pozamaciczna, lub, że dziecko będzie chore, bo wszystko co najgorsze przytrafia się właśnie mi...

Boję się, że mi nie wychodzi, bo za bardzo chcę....
Jak się "odblokować"?

23.09.12 - pierwszy transfer
08.10.12 - ciąża biochemiczna [*][*][*]
01.2013 - drugi transfer
02.2013 - ALLO MLR 0%
16.03.2013 - naturalny cud
19.09.13 - nasza córeczka jest już z nami!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 paź 2012 13:55 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

witam :-) Nie wiem, jakie chciała mi Pani zadać pytanie, trudno mi zatem odpowiedzieć. pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 cze 2013 13:47 

Witam,
jesteśmy po 3 nieudanych podejściach do in vitro, podobno zarodki były bardzo dobre, badania ok, a najlepsze przy trzeciej próbie, a mimo to się nie udało. Bardzo chcemy mieć dziecko i nasze życie praktycznie kręci się w okół tego problemy, mimo to staramy się żyć normalnie.
Cieszyły mnie informacje, jakie dostawałam przed każdym podejściem, tzn. cieszyłam się, że to już, że teraz się uda. Od momentu transferu byłam pozytywnie nastawiona, po czym na kilka dni przed testem zalegała mnie fala myśli, że się nie uda, że dziecko urodzi się chore, że nie zasłużyłam na dziecko, że nigdy nie będę mamą itp. i nie udawało się. Czy ja mam jakąś blokadę psychiczną? Z czego to może wynikać, ten strach, który mnie tak paraliżuje. Czy ten strach może być przyczyną niepowodzeń?
Teraz będziemy przystępować do crio i chciałabym zrobić coś, co zmieniłoby moje myślenie, ale nie wiem co..

09.2012- II ICSI nieudane :(
05.2013- III ICSI nieudane :(
07.2013- crio nieudane :(
09.2013 - crio odwołane :(
02.2014 - IV ICSI - 7tc [*] :cry2:
2 Maluszki na zimowisku :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 sie 2013 10:00 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Witam Panią :-)

Przepraszam za zwłokę w odowiedzi związaną z urlopem.
Nie sądzę, żeby Pani czarne mysloi powodowały w prosty sposób niepowodzenie, zwłaszczaw, że nie wygląda na to, że cierpi Pani na objawy depresyjne. to co Paqni czuje jest bliższe lękom, że się nie uda trudnym do zniesienia ale normalnym przy tak trudnej procedurze. Proszę raczej mysleć ,że zrobiła Pani wszystko co możliwe, żeby się udało. pozdrawiam i zyczę powodzenia :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 sie 2013 20:28 

Witam,

staramy się z mężem już ponad rok o dzidziusia, dopiero zaczynamy diagnostykę, jak na razie wszystko jest w porządku jedynie TSH dla "osób starających się" jest za wysokie, ale na wizytę u endokrynologa muszę czekać do połowy września.
Dodatkowo mam bardzo stresującą pracę, nie tyle sam zawód jest stresujący co tzw. mobing w pracy. W ubiegłym roku właśnie po kolejnym stresującym dniu w pracy zdecydowałam, że czas na dziecko by uciec z tego miejsca, ale niestety w ciąże do tej pory nie zaszłam:/ Chcę zajść w ciążę by odejść z pracy i w międzyczasie szukać czegoś innego (mniej stresującego) - chyba to mnie blokuje, wiadomo, że w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć stałą pracę, chciałabym coś zmienić, ale boję się, czy odejść pracy czy zostać, już nie wiem co mam robić:/

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 sie 2013 08:43 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Nie jest dobrym argumentem staranie się o dziecko z powodów innych niż potrzeby macierzyńskie. Może być pani bardzo rozczarowana kiedy się urodzi, pojdzie do przedszkola a :Pani będzie nadal tkwiła w starym miejscu. Bardzo trudno jest poszukiwać pracy mając malutkie dziecko. dodatkowo nacisk jaki pewnie stworzyła Pani sobie w głowie, że trzeba zajść wciążę , żeby uciec z pracy może być środkiem antykoncepcyjnym.
pozdrawiam :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 20:29 

To nie do końca było tak, że zdecydowałam się przez stres w pracy. Chcieliśmy z powodów oczywiście macierzyńskich, byliśmy już gotowi gdyż z mężem jestem już 2 lata po ślubie, a prawie 10 lat razem, ale nie ukrywam również, że parę razy przeszło mi przez myśl, że utrę nosa dyrektorowi, że pokażę czy sobie beze mnie poradzi:/ Nie umiem wyeliminować tych myśli. Teraz już po ponad roku starań zupełnie zmieniłam nastawienie, a dziecka chcielibyśmy bardzo.
Najgorsze jest też to, że jak byliśmy jeszcze krócej ze sobą to dwa razy po współżyciu brałam tabletkę "po", tak w razie czego. Teraz obwiniam się za to, tłumacząc, że pewnie to kara boska, za moje postępowanie w młodości, że skoro wcześniej nie chciałam, to teraz tak łatwo nie będzie. Tak się nakręcam z miesiąca na miesiąc.
Wsparcie w mężu mam bardzo duże, on podchodzi bardzo spokojnie, rozsądnie, wytycza cele i je realizuje. Ja tak niestety nie potrafię.
Seks też nie jest taki jak kiedyś, gdy byliśmy krócej ze sobą...Ja rzadko mam ochotę na zbliżenie, a starania o dziecko traktuję czasami jak zmuszanie się do seksu. Straszne to wszystko jest, nie spodziewałam się, że kiedyś będę miała takie problemy. Sama chyba sobie z tym nie poradzę:(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 paź 2013 06:56 
Ekspert Bociana
Awatar użytkownika
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Pani Beato:-) Niepłodność nie jest karą a tabletki po są włśnie po to, żeby nie rodzić dziecka kiedy nie jest się do tego gotowym. może wsrto o tym wszystkim porozmawiać z dobrym specjalistą? pozdrawiam

-- 31.10.2013, 05:56 --

Pani Beato:-) Niepłodność nie jest karą a tabletki po są włśnie po to, żeby nie rodzić dziecka kiedy nie jest się do tego gotowym. może wsrto o tym wszystkim porozmawiać z dobrym specjalistą? pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]