Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 sty 2017 12:06 

dzien dobry, od 5 lat jestem zawodowa rodzina zastepcza dla 5 dzieciaków, z których 3 juz się usamodzielniła.umowę mam jeszcze na 4 lata, w której jasno jest zawarte że w rodzinie może przebywać do 3 dzieci.Tutejszy PCPR chcę mnie przekształcic w niezawodowa rodzinę.i stąd moje pytanie czy może i na jakiej podstawie prawnej.będę wdzięczna za odpowiedź bo nigdzie nic nie mogę znaleźć, pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 sty 2017 20:19 

Witam.
Każda umowa przewiduje możliwość jej rozwiązania, więc w każdej chwili PCPR może rozwiązać umowę (oczywiście przy zachowaniu terminów przewidzianych w umowie), wówczas pozostajemy "zwykłą" rodziną zastępczą.
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 sty 2017 12:02 

Nawet wtedy kiedy w umowie jest jasno napisane w jakich okolicznosciach może odstąpić a żadna z tych przeslanek w tym przypadku nie wystepuje?argumentem jest że za malo dzieci przebywa w rodzinie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 sty 2017 19:55 

Jeżeli umowa przewiduje konkretne przypadki jej rozwiązania i nie zawiera żadnych innych, jak również nie ma tzw. furtki to umowy nie można rozwiązać. Jeżeli PCPR zdecyduje się jednak na rozwiązanie umowy to powinien podać przepisy, na których się opiera, wówczas pozostaje droga sądowa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 sty 2017 21:45 

Czyli w waszej rodzinie przebywa 2 dzieci? Jeżeli tak, to można zmienić umowę, która będzie przewidywała takie rozwiązanie. W Polsce funkcjonuje bardzo dużo rodzin zastępczych zawodowych, gdzie pod opieką przebywa minimum 2 dzieci.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]