Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 gru 2014 12:21 

Witam, chciałabym zwrócić się z zapytaniem do innych zawodowych rodzin - jak układa się Wam współpraca z Waszymi PCPR-ami. Wdzięczna będę za szczere odpowiedzi. Wspólnie z mężem prowadzimy zawodową rodzinę zastępczą, w której obecnie wychowuje się czworo dzieci oraz troje własnych. Znam przepisy regulujące kwestie umieszczania kolejnych dzieci w rodzinie. Czy w Państwa PCPR również "nie chce się przemęczać rodzin dla ich dobra"? To są argumenty naszego PCPR w sytuacji zgłaszania chęci przyjęcia kolejnych dzieci. Może zwyczajnie czegoś nie rozumiem, jednak ocena zarówno sytuacji dzieci jak i ostatnia ocena rodziny (II kwartał br.) są pozytywne, ocena koordynatora również, na postawione wprost pytanie czy coś jest nie tak, oczywiście słyszymy że wzorowo wykonujemy swoją pracę. Mamy bardzo dobre warunki - duży własny dom, w którym 4 pokoje pozostawione są tylko do dyspozycji dzieci, duże podwórko z sadem. A co najważniejsze dużo miłości w sercach, dużo determinacji i chęci, które ktoś na siłę próbuje w nas zgasić. Odnosimy wrażenie jakby pracownicy PCPR oskarżali nas (jak to czynią najczęściej sąsiedzi) o dorabianie się na dzieciach. Nic bardziej mylnego - z własnych środków zakupiliśmy w tym roku busa 9-osobowego aby wspólnie móc pojechać na zagraniczne wakacje. Nie rozumiem dlaczego dzieci z naszego powiatu umieszcza się w innych powiatach, a w momencie kiedy inny powiat szuka pilnie rodziny i my bylibyśmy chętni nasz macierzysty powiat nie wyraża na to zgody twierdząc, że muszą trzymać miejsca dla swoich dzieci... A gdzie tu dobro dziecka, gdzie slogany "wszystkie dzieci nasze są". Bardzo proszę wytłumaczyć mi czy to ja jestem nadgorliwa i czy w Państwa PCPR-ach również zniechęca się rodziny. Dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 gru 2014 18:26 

Nie jestem ZRZ ani RZ, niemniej mam doświadczenia z PCPR, dość zabawne :mrgreen:

Siedzą na posadkach niewłaściwe osoby, brak należytej kontroli/nadzoru przez starostwa i UMarszałkowskie.

Powinna być Pani wdzięczna PCPRowi, że raczyli uszczęśliwić Państwa chociaż tymi dziećmi ;-)

PS. 7 dzieci to naprawdę spore wyzwanie dla 2 ludzi.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]