Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 17:29 
Awatar użytkownika

Witam,
bardzo proszę o odpowiedź, czy będąc w małżeństwie mogę sama ukończyć kurs i zostać rodzina zastępczą oczywiście za zgodą męża? Czy w małżeństwie muszą to być obowiązkowo dwie osoby?
Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 17:42 
Awatar użytkownika

Urszulka kilka lat temu kurs dla RZ ukończyła tylko moja koleżanka, a od zeszłego roku jest RZ za zgodą męża. Jak jest według obecnych przepisów? Myślę, że w Twoim pcpr-ze powinni Ci udzielić odpowiedzi...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 22:11 
Awatar użytkownika

Dziękuję, może zjawi się jeszcze ktoś, kto ma jakieś doświadczenie w tej sprawie:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 wrz 2013 23:17 

nie wiem co masz na myśli bycie rz bez męża?
w moim powiecie procedurę do rz przeprowadza się w rodzinie, a później jeżeli taka jest wola czasami potrzeba ze względów zawodowych decyzja małżonków funkcję rz pełni jedno z nich. Muszą jednak oboje spełniać podstawowe warunki na rz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 wrz 2013 13:11 
Awatar użytkownika

"Art. 41. 1. Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka tworzą małżonkowie lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim, u których umieszczono dziecko w celu sprawowania nad nim pieczy zastępczej, z zastrzeżeniem art. 55 i 58.

2. Rodzinę zastępczą spokrewnioną tworzą małżonkowie lub osoba, o których mowa w ust. 1, będący wstępnymi lub rodzeństwem dziecka.

3. Rodzinę zastępczą zawodową lub rodzinę zastępczą niezawodową tworzą małżonkowie lub osoba, o których mowa w ust. 1, niebędący wstępnymi lub rodzeństwem dziecka."

W ustawie założone jest że jesli jest małżeństwo to oboje potrzebują przeszkolenia, zresztą program szkolenia obejmuje również wgląd w Wasze relacje jako małżonków, myślę że po pozytywnym ukończeniu szkolenia RZ może zostać jedno z Was ale dopytaj w PCPR, wązne są względy dla których mąż nie chce być RZ a tylko wyrazić zgodę.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]