Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sty 2007 01:00
Posty: 14
Witam,
bardzo proszę o odpowiedź, czy będąc w małżeństwie mogę sama ukończyć kurs i zostać rodzina zastępczą oczywiście za zgodą męża? Czy w małżeństwie muszą to być obowiązkowo dwie osoby?
Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lip 2009 00:00
Posty: 542
Urszulka kilka lat temu kurs dla RZ ukończyła tylko moja koleżanka, a od zeszłego roku jest RZ za zgodą męża. Jak jest według obecnych przepisów? Myślę, że w Twoim pcpr-ze powinni Ci udzielić odpowiedzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 wrz 2013 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sty 2007 01:00
Posty: 14
Dziękuję, może zjawi się jeszcze ktoś, kto ma jakieś doświadczenie w tej sprawie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 wrz 2013 23:17 
Offline

Rejestracja: 06 sty 2005 01:00
Posty: 4739
Lokalizacja: zachodniopomorskie
nie wiem co masz na myśli bycie rz bez męża?
w moim powiecie procedurę do rz przeprowadza się w rodzinie, a później jeżeli taka jest wola czasami potrzeba ze względów zawodowych decyzja małżonków funkcję rz pełni jedno z nich. Muszą jednak oboje spełniać podstawowe warunki na rz

_________________
kasia - ciocia na zastępstwo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 wrz 2013 13:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2005 01:00
Posty: 171
Lokalizacja: strzelce opolskie
"Art. 41. 1. Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka tworzą małżonkowie lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim, u których umieszczono dziecko w celu sprawowania nad nim pieczy zastępczej, z zastrzeżeniem art. 55 i 58.

2. Rodzinę zastępczą spokrewnioną tworzą małżonkowie lub osoba, o których mowa w ust. 1, będący wstępnymi lub rodzeństwem dziecka.

3. Rodzinę zastępczą zawodową lub rodzinę zastępczą niezawodową tworzą małżonkowie lub osoba, o których mowa w ust. 1, niebędący wstępnymi lub rodzeństwem dziecka."

W ustawie założone jest że jesli jest małżeństwo to oboje potrzebują przeszkolenia, zresztą program szkolenia obejmuje również wgląd w Wasze relacje jako małżonków, myślę że po pozytywnym ukończeniu szkolenia RZ może zostać jedno z Was ale dopytaj w PCPR, wązne są względy dla których mąż nie chce być RZ a tylko wyrazić zgodę.

_________________
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group