Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 kwie 2013 11:57 
Awatar użytkownika

Mam ważne dla mnie pytanie. Co sądzicie na temat urlopowania 11 miesięcznego dziecka po 5 tygodniach pobytu w RZ? Mały 7 dni temu skończył antybiotyk i jeszcze rano pokasłuje.....Jesteśmy krótko RZ, bo właśnie 5 tygodni i to okres w którym zmagaliśmy się z różnymi chorobami.........

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 kwie 2013 15:42 
Awatar użytkownika

dana, ja jestem przeciwniczką urlopowania małych dzieci, obojętnie zdrowych, czy chorych. Moim zdaniem nie służą one dziecku, taki "przerzucany" maluch nie ma poczucia bezpieczeństwa, czuje się zdezorientowany i zagubiony.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 kwie 2013 17:47 
Awatar użytkownika

malgoza zgadzam się z Tobą w 100%. W sumie to tak naprawdę liczy się przede wszystkim dobro rodzica, a nie dziecka. Gdyby rodzic był odpowiedzialny już po tym jak mu odebrano dziecko to nie składałby takich wniosków tylko zrobił wszystko by dziecko wróciło na stałe............

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 maja 2013 23:57 

Witam,
masz rację :
dana6 pisze:
Gdyby rodzic był odpowiedzialny już po tym jak mu odebrano dziecko to nie składałby takich wniosków tylko zrobił wszystko by dziecko wróciło na stałe............

z mojego doświadczenia wiem, że urlopowanie dzieciaczków nie służy im dobrze. Zarówno tym malutkim jak i tym większym. Moje jedno które bylo na "urlopie" u rodziców, wróciło do mnie chore i mocno zdezorientowane. Od tamtej pory, gdy Sąd pyta mnie o zdanie, odpisuję, że nie widzę takiej potrzeby z punktu widzenia dziecka. Jeśli widze że rb zależy nie ograniczam im możliwości kontaktu z dzieckiem, ale pod moim "okiem".
Z doświadczenia tez wiem, że często ten zapał rb trwa dwa do trzech miesięcy. Potem różnie to bywa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 maja 2013 10:57 
Awatar użytkownika

kataszka widzisz Sąd pyta Cię o zdanie...obawiam się, że nasz Sąd niekoniecznie będzie pytał mnie o zdanie, a jeżeli ja sama wyjdę z inicjatywą uświadomienia Sądu, mogę być źle zrozumiana......i tego się obawiam...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 maja 2013 21:47 

Na początku też miałam pewne opory, żeby pisać do sądu. Też myslałam, że będe źle zrozumiana, że "kabluję" na rb , ale szybko wytłumaczyłam sobie, że robię to przecież dla dzieciaka.
I uwierz mi , że czasami Sąd bierze pod uwagę moje informacje i moje zdanie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 maja 2013 22:21 
Awatar użytkownika

kataszka nie obawiam się "kablowania" na rb, ale tego, że próbuję być mądrzejsza od Sądu. Tam pracują zwykli ludzie, którym czasami wydaje się, że są nieomylni.
Co do "naszego" urlopowania. Malec wrócił punktualnie przesiąknięty fajkami, z brudem między paluszkami u rączek, jak się potem okazało z odparzoną pupą. Pierwszy raz widziałam takie białe krosty wokół odbytu....Mb zapomniała zabrać z domu jego kurteczki, teraz widzę że brakuje również rajstopek i bluzeczki....Już chyba jest taka pewna, że maluszek szybko do niej wróci, bo podjęła pracę i wynajęła mieszkanie........

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 maja 2013 20:54 

dana ale miałaś z sądu dokument nakazujący Ci wydać dziecko? jeżeli tak to do akt sprawy napisz notatkę ze stanu w jakim wróciło dziecko koniecznie;

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 maja 2013 21:48 
Awatar użytkownika

ktbs teraz wiem, że sama muszę wychodzić z inicjatywą, bo "szlachetny" sąd po raz kolejny wydał zgodę na urlopowanie maluszka na tydzień...nie mając żadnej wiedzy w jakim fizycznie stanie dziecko wróciło do nas, nie wspominając o dezorientacji i braku poczucia bezpieczeństwa. Zaczynam się czuć jak niańka wynajęta przez mb, a dziecko jak mały mebelek, który co 3 tygodnie można przestawić..... 8O

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 maja 2013 12:57 

dana koniecznie informacja dla sądu, z drugiej strony podziwiam odwagę sędziego - zabrać zabrała bo niekoniecznie rb funkcjonuje a na weekendy czy kilka dni nie ma problemu?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 cze 2013 21:15 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)

Niepłodność boli. Porozmawiajmy.

jak leczyc sie taniej
bociankowe SIĘPOMAGA

po latach walki udało się jesteśmy rodzicami :loving:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]