Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 mar 2015 08:36 
Awatar użytkownika

dorotea86

dziękuję SERDECZNIE za odpowiedź

Czym- poza zmianą nazwy- konkretnie różnią się rodziny zawodowe od niezawodowych?

Czy, z doświadczenia, lepiej udać się na szkolenie na rodzinę zastępczą do innego ośrodka niż ten w którym uzyskało się kwalifikacje na rodzinę adopcyjną?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 mar 2015 21:28 
Awatar użytkownika

W rodzinie zawodowej - osoba prowadząca rodzinę zastępczą otrzymuje pensję - zatrudnienie w ramach umowa zlecenia. W niezawodowej tego nie ma.

Jeśli chodzi o szkolenie to musi uzbierać się grupa - czasami to trwa. Część par nie spełnia wymogów formalnych, część wykazuje nieprawidłowe predyspozycje osobowościowe lub wychowawcze. W rezultacie nie otrzymują wstępnej kwalifikacji.

Grupy są szkolone, gdy w danym regionie jest zapotrzebowanie na opieką zastępczą. Tego też warto się dowiedzieć u źródła - PCPR, MOPS.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 mar 2015 10:20 

witam chciałabym sie dowiedzieć o możliwośc zostania rodzina zastępczą jakie warunki trzeba spełniać i czy wogóle mając dziecko adoptowane można kolejne wziąć na przysposobienie jako rodzina zastepcza

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 mar 2015 10:05 

Anese, mając adoptowane dziecko możesz oczywiście być RZ, tylko zauważ, że dziecko w RZ to nie jest dziecko przysposobione. Sprawujesz nad nim po prostu opiekę na czas, gdy rodzice nie mogą tego robić. Zwykle po jakimś czasie sytuację dziecka trzeba rozwiązać: wraca do rodziców, jeśli zmienili swoje funkcjonowanie, albo rodzice są pozbawiani praw i dziecko jest zgłaszane do adopcji. Możecie je wtedy adoptować, ale jeśli z jakichś powodów nie jest to możliwe, wówczas dziecko trafia do innej rodziny adopcyjnej. W każdym razie dopóki dziecko jest u Was w RZ nie jest w pełni Waszym dzieckiem - rodzice mają prawo do kontaktowania się z nim i do decydowania o istotnych sprawach w jego życiu. Dlatego warto się zastanowić, z jakiego powodu chcecie być RZ - czy liczycie na to, iż w ten sposób uda się Wam skrócić drogę do adopcji, czy wręcz przeciwnie - nie stać Was już na kolejną adopcję, a chcielibyście zajmować się jeszcze dziećmi. Jeśli to pierwsze, to rodzice biologiczni będą znać Wasze dane i to jest minus takiej adopcji, jeśli to drugie, to musicie wziąć pod uwagę, iż rodzicielstwo zastępcze jest bardzo ciężką pracą - często trzeba się nieźle naużerać z rodzicami biologicznymi a nieraz i samym dzieckiem, które czerpie od nich wzorce i niekoniecznie chce się podporządkować Waszym zasadom.
Szkolenia na rodziny zastępcze przeprowadzają MOPR-y i PCPR-y.

-- 16 mar 2015 09:16 --

Jeszcze jedno. Jeśli liczycie na to, że adoptujecie dziecko, które będzie u Was najpierw w RZ to musicie liczyć się też z tym, że coś pójdzie nie tak i dziecko wróci jednak do rodziców biologicznych a Wy przeżyjecie tragedię. Tu na forum są opisane historie, gdy tak się właśnie działo...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 kwie 2015 19:24 
Awatar użytkownika

Witam. Ukończyłam kurs na RZ. Chciałabym zaopiekować się małym dzieckiem. Gdzie mogę szukać takiego dziecka na własną rękę. Dowiadywać się w Domach Małego Dziecka, w Pogotowiach Opiekuńczych, PCPR innych powiatów..... Proszę o radę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 kwie 2015 19:31 
Awatar użytkownika

moniak3 jak już Ci się uda "zdobyć" dziecko do rz to daj znać gdzie i jak. My szkolenie ukończyliśmy w 2008r. Byliśmy rz przez kilka miesięcy 2013r., ale dziecko wróciło do rb. Od tamtej pory szukamy. Domy dziecka nie były zainteresowane naszą ofertą. Był moment, że myśleliśmy, że się uda. Wycieczka 370 km od domu i co? Dopiero na miejscu okazało się, że jedno z dzieci jest nieuleczalnie i śmiertelnie chore. Nie podjęliśmy wyzwania...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 kwie 2015 08:32 

Pojąć tego nie mogę, że są "puste" RZ.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 kwie 2015 22:35 

mnie również się to w głowie nie mieści :?
gdzie wy dziewczyny mieszkacie że takie cuda?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: witam
PostZamieszczono: 12 kwie 2015 16:24 

Witam.Mam bardzo wielką prośbę do wszystkich Państwa którzy uczestniczą na tym forum.Proszę mi pomóc!!! Proszę podpowiedzie mi gdzie mogę odbyc kurs dla rodzin zastępczych interesuje mnie najbardziej kurs który mogę zrobic prywatnie.Jeżeli ktoś wie prosze o odpowiedz.dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 kwie 2015 12:21 

Justyna ogólnie to w ośrodki które szkolą również prywatnie może wskazać ci twój mops. Nie wiem skąd jesteś trudno podpowiadać

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 maja 2015 18:56 
Awatar użytkownika

No to złożyłam dzisiaj dokumenty do PCPR.
We wtorek panie mają przyjść do domu. O ile się nie wystraszą, hihi, a OA zaliczy mi szkolenie, po wakacjach pewnie będzie dziecko u nas.
Dziewczyny, nie wiem gdzie mieszkacie, e w naszym powiecie jest BARDZO DUŻO dzieci i bardzo mało RZ.
Panie najchętniej juz jutro uszczęśliwiły nas dzieckiem.
Jak chcecie, piszcie na priva, podam Wam namiary na nasz PCPR.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
[b]Nela81[

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 maja 2015 19:02 

Miniula, będziecie rodziną zastępczą zawodową czy niezawodową? Jakie dziecko chcecie przyjąć? Co na to synek?
Gratuluję decyzji!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 maja 2015 20:10 
Awatar użytkownika

Pockahontas na razie chyba niezawodową, bo musiałabym z pracy zrezygnować.
Synek za mały żeby coś rozumieć ;-) Starsi brzęczą że przydałoby się mieć siostrę.
Z tego co powiedziały panie, mają już dla nas dziewczynkę.
My najchętniej właśnie dziewczynkę, tak do 9 lat. Na razie jedno, ale za 2-3 lata jak dom rozbudujemy to możemy brać do 3 spokojnie.
I wtedy wiek i płeć bez różnicy.
Zobaczymy :-)

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
[b]Nela81[

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 maja 2015 20:47 

Miniula, a to konkretne "wasze" dziecko ma być w dłuższej perspektywie czy z założenia na czas ogarnięcia się rodziców?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 maja 2015 10:31 
Awatar użytkownika

Pockahontas myślę że to zależy. Ja byłam chciała na dłużej. Ale ja jak będzie to zobaczymy.

[b]Nela81[

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]