Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 19:50 

Cześć,
jestem nowa na bocianie.
W zeszłym roku w czerwcu ukończyiśmy z mężem szkolenie na rodziców adopcyjnych i dumą odebraiśmy nasz dyplom. Ponieważ byliśmy w trakcie budowy domu odroczylismy nasz proces na rok-chcieliśmy poukładać nasze wariackie sprawy zwiazane z domem i przeprowadzką i wtedy wrócic na spokojnie do tematu. W ierpniu pojawiliśmy się ponownie w ośrodki i złozyliśmy wniosek o rozpoczęcie procedury. Podczas rozmów z paniami z ośrodka sprecyzowaliśmy swoje marzenia odnośnie dzieci-2-3 letni chłopiec. Od tego czasu mój syn śnił mi się 2 razy (Wojtuś-zobaczymy czy moje serce dobrze mi podpowiada).Od czasu rozoczęciaprocedury z jednej strony czekam na TEN telefon z drugiej jednak biję się z myślami. Czy sobie poradzę, jak to będzie, jak odbbierze mnie moje dziecko, jak mam się nim zajmować w co się bawic jak zainteresować sobą, światem i co mam zrobić żeby sie udało.To mnie strasznie zjada. W sumie nic się przecież jeszcze nie stało , nie mam tej sytuacji przed oczyma a mam strach. Poradzcie mi co mam zrobić, czy będę wiedziała jak się zachować?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 20:02 

MIałam podobnie, co więcej uważałam że nie mam instynktu macierzyńskiego. Przeszło mi jakieś 15 minut po spotkaniu z dziećmi:-) Do tej pory jestem tym zaskoczona:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 20:49 

jak długo jesteś już mamą?
napisz swoją historię :-D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 20:54 

martal1979 ja się tak nakręcałam przed poznaniem syna, że prawie zeszłam na zawał. Przerażenie ustąpiło jak tylko na niego spojrzałam. To było moje dziecko i nic więcej nie miało znaczenia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 20:56 

boję się, że się nie sprawdzę, że stanę jak wryta i nie będe wiedziała co z młodym człowiekiem zrobić, taka sytuacja patowa w głowie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 wrz 2015 21:11 

Większość z nas miała taki strach w sobie, to normalnie kiedy człowiek nie wie czego się spodziewać :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 wrz 2015 07:46 

jesteśmy razem ponad 3 lata.Instynkt mi zaskoczył momentalnie, początkowo zabawy wydawały mi się sztuczne ale dość szybko zaczęło mi to wszystko sprawiać przyjemność i dawać radość:-)

a dodam że wcześniej byłam kompletnie aspołeczna jeśli chodzi o kontakty z dziećmi, zachwycanie się cudzymi dziećmi i nawiązywanie interakcji z nimi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 wrz 2015 20:14 

mam nadzieję, że tak się również stanie u mnie
jak duże dziecko adoptowałaś?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]