Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 12 wrz 2014 21:35 

A jeśli się ,,dołoży"imię i po adopcji dziecko ma 2 imiona,to chyba nie jest źle? :-D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 wrz 2014 07:39 

wydaje mi się nie a nawet lepiej:)

Która nie przemija?
Jest to ta do syna
On rośnie i ona
Jest olbrzymia.
Ta miłość nie przemija!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 sty 2015 15:23 

To jakiś wymysł, że jakieś imię pasuje do danego dziecka, bo to kwestia gustu, skojarzeń z innymi osobami a nie sprawa pasowania lub nie pasowania :-) Ja mam zmienione, mojej mamie adopcyjnej stare imię się nie podobało, bo było jak dla niej starodawne, poza tym ważnym czynnikiem było to, że ot po prostu chciała nadać sama imię dziecku, zrobiłaby tak nawet gdyby stare imię było dla mniej ładne.
:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 sty 2015 16:47 

[quote="hondaz"]To jakiś wymysł, że jakieś imię pasuje do danego dziecka, bo to kwestia gustu, skojarzeń z innymi osobami.

Tak zgadzam się z tobą Każdej matce która zobaczy swoje dziecko pierwszy raz od razu się nasuwają różne imiona ale je analizuje później z kim może kojarzyć się jej to imię i wybiera to właściwe jedno imię albo dwa imiona to jest rzecz gustu.Myśmy wiedzieli od razu jakie imiona nadamy naszemu synkowi i mogę w stu procentach stwierdzić że pasują do niego na pewno :)

Która nie przemija?
Jest to ta do syna
On rośnie i ona
Jest olbrzymia.
Ta miłość nie przemija!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 sty 2015 15:22 
Awatar użytkownika

Moje dziecko ma imię nadane przeze mnie, drugie imię dostało po swojej MB (tylko męska forma).

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
[b]Nela81[

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 19:21 
Awatar użytkownika

No właśnie my mamy teraz dylemat. Córeczka, która już niedługo z nami zamieszka ma 4 latka. Wydaje się, że jest przyzwyczajona do swego imienia, ale my chcielibysmy, aby miała jako pierwsze imię nadane przez nas, a jako drugie - swoje obecne. Narazie czekamy na pieczę, a ostateczną decyzję musimy podjąć do sprawy adopcyjnej, wiec mamy troche czasu. Myślę, że gdy Mała będzie już z nami, to wyczujemy sytuację i zobaczymy, czy jest gotowa na zmianę imienia.

03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 19:37 

AgaGd a córka ma imię, którego nie akceptujecie? Nie wyobrażam sobie zmiany imienia u 4-letniego dziecka tylko dlatego, że chcę nadać własne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 19:41 
Awatar użytkownika

Na pewno nie będziemy zmieniać imienia na siłę, gdy zobaczymy, że Mała jest zżyta ze swoim obecnym i utożsamia się z nim. Jeśli tak by było, to nasze imię będzie drugie, a nie pierwsze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 21:21 
Awatar użytkownika

AgaGd czterolatka to już rozumny człowieczek. Może sama zechce zmienić imię. Bedzie miała nowych rodziców, nowego brata, może mieć i nowe imię.
Powolutku, nic na siłę i na spokojnie.

Próbuję zatrzymać każdą chwilę i każde uczucie, bo cały czas wymykają mi się z rąk.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Agutek_af - właśnie tak myślimy :-)
To w OA powiedzieli nam, że możemy spróbować zmienić Małej imię. Nam na początku wydawało się właśnie, ze Córcia jest już za duża na zmianę imienia, ale w ośrodku powiedzieli tak jak ty.
Synkowi imię zmienilismy, ale w trakcie adopcji miał 6 m-cy, więc nie było z tym żadnego problemu. Niedawno nasz 13-latek zapytał nas jak miał na imię, gdy go poznaliśmy, więc mu powiedzieliśmy. Stwierdził tylko "dobrze, że mi zmieniliście imię".
W przypadku Córci musimy "wybadać sytuację" i dopiero wtedy zdecydować :love:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lut 2015 23:58 

U nas w rodzinie są dziewczynki adaptowane jedna miała 5 a druga 6 i miały zmienione imiona rodzice zaproponowali im imiona i sobie wybrały.to było 5lat temu
Myśmy synkowi również zmienili imię i teraz ma dwa imiona po swoim wujku i dziadkach :)

Do naszego synka w domu małego dziecka mówili rak tak miał na imię i jak będzie miał na imię i się szybko przyzwyczaił i my od początku mówiliśmy do niego Krzyś tak jak ma teraz na imię.

Która nie przemija?
Jest to ta do syna
On rośnie i ona
Jest olbrzymia.
Ta miłość nie przemija!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lut 2015 20:39 

my adptowalismy 3,5 latka i nie zmienialiśmy mu imienia. Odwiedzalismy go w DD przez dwa miesiące i mówiliśmy mu po imieniu i szczerze, to nie wyobrażam sobie aby w momencie kiedy zamieszkał z nami zmienić mu imię. Dodam tylko że gdybyśmy sami mogi wybrać imię dla dziecka to jego aktualnego imienia nie wybralibyśmy. Brak zmiany imienia wynikał z tego że nasz synek mimo tak młodego weiku wiele przeżył i chcileliśy aby miał coś stałego i coś co zna. Przyznam że teraz po pół roku wspólnego mieszkania nie wyobrazam sobie żeby nasz synek miał inaczej na imię niż ma.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lut 2015 21:14 
Awatar użytkownika

AgaGd pisze:
(...) Niedawno nasz 13-latek zapytał nas jak miał na imię, gdy go poznaliśmy, więc mu powiedzieliśmy. Stwierdził tylko "dobrze, że mi zmieniliście imię".

- U nas podobne zdanie usłyszeliśmy od starszego syna, adoptowanego w wieku 2 lat. Młodszego nawet to nie obeszło.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 lut 2015 23:19 
Awatar użytkownika

wako pisze:
AgaGd a córka ma imię, którego nie akceptujecie? Nie wyobrażam sobie zmiany imienia u 4-letniego dziecka tylko dlatego, że chcę nadać własne.

a ja sobie wyobrażam i nie widzę nic w tym złego.

AgaGd dobrze masz podejście z tym, że nic na siłę, bo jeśli córeczka się zgodzi, panie w ona się zgadzają, Sędzia się przychyli do wniosku, to nie miej wyrzutów sumienia tylko zmieniaj :) Cyba, że córeczka by bardzo to przezywała, to wtedy bym została przy imieniu obecnym.

22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 lut 2015 22:54 

My też zmienialiśmy imiona, mimo, że dzieci mają 6 i 8 lat, imię starszego było dla mnie trudne do zaakceptowania, więc po prostu przedstawiłam im opcję, że wraz ze zmianą nazwiska mogą, jeśli zechcą zmienić imiona a oni entuzjastycznie na to przystali i sami wymyślili sobie nowe, na szczęście całkiem "normalne" :) przez tydzień jeszcze dopytywałam, czy aby są pewni swoich wyborów a oni nie zmienili zdania, więc sąd zatwierdził nowe dane

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]