Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 sie 2003 00:47 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny:)

Wiekszosc z Was zagladajacych tutaj(do tego tematu) jest mamami adopcyjnymi lub bedzie w najblizszej przyszosci. Stad pytanie;
Czy wszystkie dałyscie NOWE imię dla swojego dziecka, czy moze cos Wam mówi by to imię pozostawic i niczego nie zmieniac?
Ja byłam skłonna zostawic bo mi sie podobało ale pani psycholog doradziła , by jednak zmienic na INNE-WŁASNE. Nowa rodzina i NOWE imię. Jak było u Was?

Przy okazji pozdrawiam wszystkie mamuśki:)))

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 00:55 
Awatar użytkownika

My zmieniliśmy imię, ale to które miała nadane przez urzędnika w USC zostawiliśmy na pamiątkę, jako drugie. Moja Ola była mała i nie zrobiło jej to chyba większej różnicy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 00:58 

My w sumie zmieniliśmy, ale nie do końca. Bo Adaś to imię jakie dostał od pielęgniarek w szpitalu (w dokumentach miał imię inne), a miał być Piotruś. Jak zobaczyliśmy Adasia próbowaliśmy mówić do Niego Piotruś i coś nie szło i został Adaś :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 07:53 
Awatar użytkownika

My zmieniliśmy i mały ma pierwsze imię po jednym dziadku a drugie po drugim dziadku. Dziadkowie są szczęśliwi :P .
Imię miał nadane przez panią z urzędu więc nawet się nie zastanawiałam, bo nie chciałam żeby urzędnik zadecydował o imieniu mojego dziecka. Zwłaszcza, że przez całą ,,ciążę" mówiłam o nim Wojtuś i nie mogło być już inaczej :P

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 10:21 
Awatar użytkownika

My zmieniliśmy imię, a to wcześniej nadane (nie wiem przez kogo) zostawiliśmy jako drugie imię. Weronika bardzo szybko przyzwyczaiła się do nowego imienia.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 10:28 
Awatar użytkownika

my teraz mówimy "Szymek albo Marta", ale jeśli dziecko będzie starsze niż kilkumiesięczne, a nadane imię będzie nam się podobało to zobaczymy :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 11:04 
Awatar użytkownika

My też zmieniliśmy imię Synka.
W szpitalu nadano mu imię Marcinek (ale mój brat tak ma na imię), a ja zawsze chciałam mieć synka Adasia.
Natomiast drugie imię nadaliśmy mu na pamiątkę mamy biologicznej - z opisu czytanego nam w ośrodku dowiedzieliśmy się, że 'rodzicielka' chciała aby nazywał się Patryk - więc na sprawie powiemy :

ADAM PATRYK synek Księcia i Mariusza :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 12:53 
Członek Stowarzyszenia

My nie zmienialiśmy imienia (w naszym OAO raczej namawiano do pozostawienia imienia, oczywiście jeśli rodzice adopcyjni są w stanie je zaakceptować - nic na siłę). Na poczatku przez chwilę zastanawialiśmy się nad zmianą ze względów "skojarzeniowych" z innymi osobami o tym imieniu, ale ponieważ te "skojarzenia" wcale nie były takie złe a nie mieliśmy jakiegoś wymarzonego i wybranego imienia dla dziecka, więc postanowiliśmy zostawić te, które nadała jej matka. (Braliśmy pod uwagę również fakt, że matka zostawiła list do swojej córki i na pewno kierowała go imiennie (teraz już wiemy, że tak) i chcieliśmy, żeby Małgosia poczuła się w przyszłości w pełni jego Adresatem.) Jesteśmy teraz z tego zadowoleni, bo nasza córeczka to typowa Małgonia :D .
A na drugie imię daliśmy jej Magdalena, bo w dniu w którym ją poznaliśmy było święto tego właśnie imienia.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 13:43 
Awatar użytkownika

My naszemu synkowi zmieniliśmy imie bo bardziej mu pasowało Szymonek, a nie jak miał poprzednio. I ma jedno tylko imie

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2003 14:41 
Awatar użytkownika

My też zmienilismy, choc nam w DD odradzano. Nowe imie wymyslilismy ad hoc, a potem sie okazalo, ze tak mial na imie gach mojej babci (a Maksia prababci).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 wrz 2003 15:01 

My też zmieniliśmy imiona chociaż wcześniej myślałam, że to bez sensu. Okazało się, że imiona są dziwnie brzmiące - z jakiegoś serialu :wink: , więc nie mieliśmy skrupułów. Tak jak powiedziała pani psycholog - małe bardzo szybko się przyzwyczaiły - już na drugi dzień reagowały na nowe imiona. Poza tym mieliśmy sami problem, bo miały być Weronika i Patrycja, a jak je zobaczyliśmy to jednogłośnie stwierdziliśmy, że zupełnie te imiona nie psują. No i jest jak jest :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 wrz 2003 17:52 
Awatar użytkownika

Małgonia też ma imię przeze mnie jej nadane. Poprzednie imię , z serii "oryginalnych" , którego nie mogłam zupełnie zaakceptować , pozostawiłam jako drugie, bo w końcu było to jej imię przez ponad trzy lata.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 wrz 2003 07:57 
Awatar użytkownika

Nas bardzo namawiała do zmiany imienia Pani dyrektor DD w którym był Mateuszek. Ale stanęło na tym, że Mateuszek został Mateuszkiem - wywaliliśmy tylko drugie imię. Nie bardzo wiem, jak by to było gdybym do niego nagle zaczęła mówić innym imieniem (miał już dwa i pół roku), jak bym mu wytłumaczyła, że teraz to już jest Piotrusiem na przykład.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 14 wrz 2003 14:19 
Awatar użytkownika

Jestem przyszłą mamusia adopcyjną więc jeszcze nie zmieniłam imienia mojego wyczekiwanego skarba :)
Ale na pewno to zrobie. Czuję, że powinnam.
Synka planujemy nazwać Kubuś, a dziewczynkę Wiki. :)
Pozdrawiam wszystkie adopcyjne mamy i te,
które dopiero czekają na ten zaszczyt. :flowers: :flowers: :flowers:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2003 10:05 
Awatar użytkownika

mamy swoje wymarzone imiona... co zrobimy z imieniem, które dziecko będzie miało? To zależy, kto mu je nadał - jeśli biologiczna mama, pozostanie jako drugie imię - na pamiątkę i na przyszłość. Jeśli urzędnik, nie będziemy przywiązywać do niego wagi.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]