Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 cze 2017 22:01 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

nimrod pisze:
Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi z tym, że raz wydana opinia idzie za człowiekiem. Jeśli zabiorę dokumenty z jednego ośrodka i cofnę zgodę na przetwarzanie danych osobowych to w innych ośrodkach dowiedzą się o tym, że raz już nie przeszliśmy kwalifikacji? Jest jakaś centralna baza danych o kandydatach na rodziców adopcyjnych?

polecam lekturę tego pouczającego wątku:
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 25&t=95302

sądzę, że w praktyce wygląda to tak, że otrzymacie pytanie, czy kiedykolwiek przechodziliście procedurę adopcyjną. Jesli odpowiecie, że tak to niezaleznie od wycofanej zgody na przetwarzanie danych otworzy się własnie otchłań, o której napisała autorka cytowanego wątku. Jeśli zaś skłamiecie... no cóż.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 cze 2017 23:11 

Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 cze 2017 00:32 

Zastanawia mnie następujące porównanie: adopcja dziecka a adopcja zarodka.

Przy adopcji dziecka człowiek musi być poddawany tym wszystkim procedurom, traktowany z naruszeniem godności i, niejednokrotnie, dobrego imienia i w efekcie przysposabia narodzone już dziecko, porzucone, z bagażem doświadczenia odrzucenia. W przypadku adopcji zarodka nie potrzeba przechodzić żadnych procedur, poza medycznymi, nikt nie sprawdza, czy kandydaci mają zaburzenia osobowości, w jakim stopniu są zmotywowani do adopcji oraz czy są gotowi na poświęcenie swoich pasji i pracy dla dziecka. Ostatecznie przy adopcji zarodka dziecko jest z rodzicami od urodzenia.

Wiadomo, że taki wniosek jest pewnym uproszczeniem (inne przepisy regulują te kwestie) i rozpatrywany jest jedynie pod kątem procedury (psychologiczno-pedagogiczna/medyczna), ale skutek jest ten sam: para, która stara się o dziecko (w drodze adopcji), osiąga swój cel. Jednakże sposób traktowania ludzi w przypadku jednego i drugiego postępowania jest zupełnie inny. Podobnie jak w powyższym poście była mowa o in vitro w porównaniu z adopcją.

Uważam, że takie okoliczności powinny wpłynąć na podejście do kandydatów na rodziców adopcyjnych. Ludzie powinni być bardziej szanowani już za sam fakt podjęcia decyzji o przysposobieniu dziecka i zdecydowaniu się na poddanie tej całej procedurze. Sama procedura zaś powinna prowadzić jedynie do wyeliminowania obiektywnych przypadków niemożliwości zajęcia się dzieckiem lub zagrożenia dla dziecka.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 lip 2017 07:45 
Awatar użytkownika

Cześć.
Czy coś się dzieje w tych łódzkich Ośrodkach Adopcyjnych? Wiem, że są wakacje i nikt nie myśli teraz o sprawach przyziemnych, ale ciekawa jestem jak Wasze sprawy? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 lip 2017 14:26 
Awatar użytkownika

My czekamy w TPD na drugie dziecko. Na razie cisza :(

maj 2013 Groszek
grudzień 2016 znów czekamy
luty 2018 Fasolka

"To nie my daliśmy Ci życie,
To życie dało Cię nam."

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 lip 2017 23:26 
Awatar użytkownika

My bylismy dzis na kolejnej rozmowie i dowieźliśmy resztę dokumentów .... mam dzwonić po 21 sierpnia umówić sie na kolejną rozmowę .... sezon urlopów sie zaczął ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lip 2017 09:43 

Witam serdecznie, jestem tu Nowa. Zgłosiliśmy się do TPD, jesteśmy po pierwszej wizycie i rozmowie z pedagogiem. W sierpniu mamy rozmowy indywidualne. Z tego co mówiła nasza opiekunka par jest tak dużo, że szkolenia dla nas będą możliwe dopiero w 2018r. :( Pracownicy ośrodka jak każdemu innemu przysługuje prawo do urlopu. Osoby tam pracujące nie tylko mają z nami spotkania ale szereg innych spraw do zrobieni (wizyty w domach dziecka, sądzie itp.) Wiem wiem, mnie też się strasznie dłuży. Zgłosiliśmy się w lutym, pierwsze spotkanie i papierologia w marcu, potem 2-3 miesiące czekania na telefon i kolejne, które było w czerwcu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2017 23:41 
Awatar użytkownika

My już jesteśmy po indywidualnej rozmowie .... mam dzwonić około 21 sierpnia ..... czekam na ten dzien ....i też nam powiedzieli o szkoleniu w 2018 roku jak cos ....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lip 2017 10:47 

A my rozpoczęliśmy czekanie na ten telefon... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lip 2017 12:19 

madzia_29 pisze:
My już jesteśmy po indywidualnej rozmowie .... mam dzwonić około 21 sierpnia ..... czekam na ten dzien ....i też nam powiedzieli o szkoleniu w 2018 roku jak cos ....

madzia_29 dokładnie 21 sierpnia mam indywidualną rozmowę z pedagogiem :) głowa do góry czas szybko zleci, śmieliśmy się, że będziemy mieli czas na przeczytanie wszystkich sugerowanych książek

-- 25 lip 2017 13:21 --

tulipanowa pisze:
A my rozpoczęliśmy czekanie na ten telefon... :)

super, gratuluję serdecznie :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lip 2017 23:39 
Awatar użytkownika

Ja nic nie czytam ... nie przygotuje się lepiej ... jesteśmy jacy jesteśmy i to czas pokaże wszystko :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 lip 2017 11:19 

madzia_29 pisze:
Ja nic nie czytam ... nie przygotuje się lepiej ... jesteśmy jacy jesteśmy i to czas pokaże wszystko :-)

Wydaje mi się, ze nawet mimo czytania i próby przygotowania się na spotkanie i tak wszystko wyjdzie w praniu :) Na pewno nie zadają tych samych pytań wszystkim kandydatom, w tej samej kolejności itp. to nie test, do którego można się przygotować

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 lip 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Macie rację, do tych spotkań nie da się przygotować. Wiele zależy też od psychologa z którym będziecie te rozmowy odbywać. Dokładnie tak jak w życiu z jednym dogadujecie się od razu, a z innym potrzebujecie czasu, bądź nigdy nie złapiecie wspólnego języka. Trzeba cierpliwie to przetrwać i właśnie tej CIERPLIWOŚCI życzę nam wszystkim :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sie 2017 05:37 
Awatar użytkownika

Chodzimy do ROA od 1,5roku i jesteśmy cały czas na etapie maglowania-nie było jeszcze nawet wizyty domowej -powoli trace cierpliwość- młodsza nie będę w tym tempie doczekam się "emerytury" ;( Czy u Was tez tak to trwa,spotkania co 2mce.?Ktoś zaczynał tak jak my,1 spotkanie 1,5roku temu.Wyjde z siebie i stane obok- ja naprawdę jestem ciepliwa, ale lata leca a my tkwimy w miejscu nie wiedząc czy ktoś nas oceniani pozytywnie i da zielone światło na szkolenie.

-- 07 sie 2017 06:50 --

Fatuus pisze:
Cześć.
Czy coś się dzieje w tych łódzkich Ośrodkach Adopcyjnych? Wiem, że są wakacje i nikt nie myśli teraz o sprawach przyziemnych, ale ciekawa jestem jak Wasze sprawy? :)

Paranoja ot co czy zima czy sezon urlopowy czeka się tyle samo

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sie 2017 15:04 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

akinomku pisze:
Chodzimy do ROA od 1,5roku i jesteśmy cały czas na etapie maglowania-nie było jeszcze nawet wizyty domowej -powoli trace cierpliwość- młodsza nie będę w tym tempie doczekam się "emerytury" ;( Czy u Was tez tak to trwa,spotkania co 2mce.?Ktoś zaczynał tak jak my,1 spotkanie 1,5roku temu.Wyjde z siebie i stane obok- ja naprawdę jestem ciepliwa, ale lata leca a my tkwimy w miejscu nie wiedząc czy ktoś nas oceniani pozytywnie i da zielone światło na szkolenie.

1. zapytaj w ośrodku, ile ma trwać cała procedura
2. zapytaj, jak liczony jest czas: liczy się moment stawiennictwa w ośrodku, czy czas płynie od uzyskania kwalifikacji? W jednym z warszawskich ośrodków jest np tak, że czeka się długo na sam kurs, ale ośrodek liczy czas oczekiwania na dziecko od pierwszej rozmowy z kandydatami, czyli od momentu stawiennictwa są umieszczani w kolejce adopcyjnej
3. jesli się okaże, że czas jest liczony od kwalifikacji - zmieniaj ośrodek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]