Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 kwie 2003 00:28 
Awatar użytkownika

Pozwalam sobie złożyć nowy wątek, bo prawdopodobnie moje następne pytania zostały przeoczone :roll:

Panie doktorze, co oznacza pierwsze zdanie tego opisu ? Moje endom. cześciowo wygląda jak z I fazy a czesciowo jak z II ? Jak napisałam histero. była w 23 dc.
Lekarz który wykonywał histeroskopię bardzo mnie nastraszył, powiedział że czeka mnie jeszcze kilka histeroskopii żeby doprowadzić to endom. do właściwego stanu, bo jest ono przerośnięte, przepisal duphaston 1x1 od 17-27 dc i Distreptazę 1x1, mam też pić Fitolizynę i zgłosić się po 3 miesięcznej kuracji. Skąd bierze sie przerost endometrium i jak mozna to leczyć? zaCzy w opisie badania histopat. jest jednoznacznie napisane że mam aktualnie zapalenie endometrium albo że są ślady po przebytym paleniu endometrium?I jeszcze jedno: równo rok temu miałam HSG, na własne oczy widziałam jak płyn wypełnia oba jajowody, nie czułam też zadnego bólu, podczas histeroskopii lekarz stwierdził cytuję "cechy niedrożności obu jajowodów", nie przechodziłam nigdy zapalenia przydatków, miałam jednak w przeciagu tego ostatniego roku 3 inseminacje, czy to mozliwe żeby w przeciągu roku jajowody stały się niedrożne?
Bardzo dziękuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Poniżej wcześniejsze pytanie:

"Uprzejmie proszę o prztłumaczenie/interpretację wyniku badania histopatologicznego. Materiał pobrano podczas histeroskopii wykonanej w 23 dc.
"Materiał: Wyskrobiny z kanału szyjki i jamy macicy, wycinki"
"Rozpoznanie histopatologiczne:
Endometrium partim in stadio proliferationis, partim cum signis secretionis irregularis focali (OM-?).
Mucosa endocervicalis.
Metaplasia planoepithelialis et cervicitis chronica (wycinki)"

Z góry dziękuję,
Magda "

Pana odpowiedź:
Endometrium w fazie proliferacyjnej czesciowo w fazie sekrecyjnej ogniskowo pytanie o otermin ostaniej miesiaczki. Błona sluzowa szyjki macicy Metaplazja plaskonablonkowa i przewlekle zapalenie sluzówki szyjki macicy Z powazaniem JD

PostZamieszczono: 16 kwie 2003 21:14 
Członek Honorowy Stowarzyszenia
Członek Honorowy Stowarzyszenia

dove pisze:
Pozwalam sobie złożyć nowy wątek, bo prawdopodobnie moje następne pytania zostały przeoczone :roll:

Panie doktorze, co oznacza pierwsze zdanie tego opisu ? Moje endom. cześciowo wygląda jak z I fazy a czesciowo jak z II ? Jak napisałam histero. była w 23 dc.
Lekarz który wykonywał histeroskopię bardzo mnie nastraszył, powiedział że czeka mnie jeszcze kilka histeroskopii żeby doprowadzić to endom. do właściwego stanu, bo jest ono przerośnięte, przepisal duphaston 1x1 od 17-27 dc i Distreptazę 1x1, mam też pić Fitolizynę i zgłosić się po 3 miesięcznej kuracji. Skąd bierze sie przerost endometrium i jak mozna to leczyć? zaCzy w opisie badania histopat. jest jednoznacznie napisane że mam aktualnie zapalenie endometrium albo że są ślady po przebytym paleniu endometrium?I jeszcze jedno: równo rok temu miałam HSG, na własne oczy widziałam jak płyn wypełnia oba jajowody, nie czułam też zadnego bólu, podczas histeroskopii lekarz stwierdził cytuję "cechy niedrożności obu jajowodów", nie przechodziłam nigdy zapalenia przydatków, miałam jednak w przeciagu tego ostatniego roku 3 inseminacje, czy to mozliwe żeby w przeciągu roku jajowody stały się niedrożne?
Bardzo dziękuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Poniżej wcześniejsze pytanie:

"Uprzejmie proszę o prztłumaczenie/interpretację wyniku badania histopatologicznego. Materiał pobrano podczas histeroskopii wykonanej w 23 dc.
"Materiał: Wyskrobiny z kanału szyjki i jamy macicy, wycinki"
"Rozpoznanie histopatologiczne:
Endometrium partim in stadio proliferationis, partim cum signis secretionis irregularis focali (OM-?).
Mucosa endocervicalis.
Metaplasia planoepithelialis et cervicitis chronica (wycinki)"

Z góry dziękuję,
Magda "

Pana odpowiedź:
Endometrium w fazie proliferacyjnej czesciowo w fazie sekrecyjnej ogniskowo pytanie o otermin ostaniej miesiaczki. Błona sluzowa szyjki macicy Metaplazja plaskonablonkowa i przewlekle zapalenie sluzówki szyjki macicy Z powazaniem JD

Po pierwsze przerost endometrium jest wynikiem zaburzen hormonalnych najczęściej względnego lub bezwzględnego hyperestrogenizmu. Leczy sie to najczęsciej podawaniem duzych dawek gestgenów. Wielkokrotne histeroskopie?? Slad po stanie zlanym z tego co widze dotyczy szyjki macicy i tam bardzo często takie zjawisko występuje, Jezli chodzi o jajowody to histeroskopia jest mniej wirygodną metodą diagnozowania drożności jajowodów niż HSG Weryfikacja powinna być dokonanana przy pomocy laparoskopii ( oczywiście jeżeli są wątpliwości) Z poważaniem JD

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 kwie 2003 21:59 
Awatar użytkownika

Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję :D
Życzę radosnych Świąt Wielkanocnych i wszystkiego dobrego !

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]