Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 kwie 2003 12:52 
Offline

Rejestracja: 21 sty 2003 01:00
Posty: 1019
Witam!Piętnastego minie miesiąc odkąd moja kruszynka jest w niebie.Po zabiegu miałam około 3-4dni krwawienie z plamieniami na przemian.Cały czas mam jakieś upławy może spowodowane zapaleniem.Czuję cały czas "mokro".I co najważniejsze mam plamienia .Nawet po przytulaniach mam niewielkie krwawienie.Kiedy to się skończy i kiedy dostanę miesiączkę.Pozdrawiam.

Od moderatora: Źródło :arrow: http://parenting.pl/portal/plamienie-po-poronieniu

Plamienie po poronieniu

Objawy po poronieniu różnią się wśród kobiet, ale zwykle obejmują krwawienie, bóle brzucha, skurcze, wyczerpanie. Plamienie po poronieniu występuje w różnym natężeniu. W zależności od konkretnego przypadku, trwa kilka lub kilkanaście dni. Krwawienie po poronieniu trwające dłużej niż dwa tygodnie może już oznaczać poronienie niecałkowite, które wymaga opieki lekarskiej.
Co się dzieje z ciałem kobiety po poronieniu?
Krwawienie jest objawem poronienia, ale utrzymuje się również po nim. Silny ból w dole brzucha, także objaw poronienia, utrzymuje się maksymalnie dwa dni. Ból brzucha po poronieniu przypomina bóle menstruacyjne.

Wiele kobiet po poronieniu uskarża się na obolałe piersi. Często piersi są wypełnione mlekiem na tyle, że mleko z nich wycieka. Aby sobie z tym poradzić, można stosować zimne okłady, dobrze dobrany, unoszący biustonosz, a także wkładki laktacyjne, które zapobiegną plamom na ubraniu. Dyskomfort piersi powinien przejść po około tygodniu.

Po poronieniu należy powstrzymać się przed forsowaniem osłabionego organizmu. Dobrze jest zapytać lekarza o to, czy można podjąć aktywność fizyczną i w jakiej formie będzie ona bezpieczna.

Obciążenie fizyczne jest jednak nieporównywane z obciążeniem psychicznym, które odczuwa kobieta po poronieniu. Silne, negatywne emocje, takie jak poczucie winy, gniew, rozpacz są, niestety, naturalne w tej sytuacji. U wielu kobiet zdarza się także depresja po poronieniu. Oprócz tego, problemy emocjonalne wpływają także na organizm – pojawiają się koszmary senne, zaburzenia odżywiania, problemy ze snem, wahania nastrojów. Jeśli kobieta nie może sobie z nimi poradzić, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy. Ważne jest, aby starać się zregenerować siły, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jeśli jest to możliwe, dobrze jest wziąć kilka dni urlopu.

Krwawienie po poronieniu

Poronienie objawia się silnym krwawieniem. Krwawienie utrzymuje się jeszcze do dwóch tygodni po poronieniu. Takie krwawienie przypomina menstruację, choć u niektórych kobiet jest to tylko lekkie plamienie.

Krwawienie, szczególnie to obfite, zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Trzeba więc pamiętać o pewnych zasadach higieny, które powinny zapobiec zakażeniom. Przede wszystkim należy:

używać podpasek zamiast tamponów,
brać prysznic zamiast kąpieli,
zrezygnować z korzystania z basenu,
zrezygnować z irygacji pochwy,
powstrzymać się przed współżyciem.

Ryzyko infekcji zmniejszy się wraz z rozpoczęciem naturalnego cyklu menstruacyjnego. Normalne miesiączki powinny powrócić około 3-6 tygodni po poronieniu. Początkowo krwawienie menstruacyjne zwykle trwa dłużej i jest obfitsze.
Kiedy krwawienie po poronieniu może oznaczać coś niepokojącego?
Krwawienie po poronieniu trwające ponad dwa tygodnie może oznaczać niecałkowite poronienie. Jest to stan, gdy w ciele kobiety po ciąży pozostała część tkanki. Martwa tkanka pozostająca w ciele kobiety prowadzi do krwawień, a w efekcie także do infekcji, jeśli nie zostanie usunięta. Oprócz tego kobieta może uskarżać się także na skurcze w dole brzucha i gorączkę (gorączka oznacza infekcję). Aby organizm sam wydalił tkankę, podaje się specjalne leki doustne, a jeśli one nie pomogą, konieczna jest operacja i chirurgiczne usunięcie.

źródło
:arrow: http://parenting.pl/portal/miesiaczka-po-poronieniu#

Miesiączka po poronieniu

Po poronieniu musisz się uporać nie tylko z własnymi emocjami i dojść do równowagi psychicznej, ale również przygotować się na zmiany w cyklu miesiączkowym. Organizm musi się oswoić z gwałtowną zmianą hormonalną po stracie ciąży. Jednym z dręczących pytań jest to, kiedy nastąpi powrót do regularnego miesiączkowania i kiedy pojawi się pierwsza po poronieniu miesiączka. Pamiętaj, że aby na nowo zaczęły się regularne cykle, organizm musi przetworzyć informację, że nie jesteś już w ciąży.

1. Kiedy pierwsza miesiączka po poronieniu?

Organizm musi hormonalnie przestawić się i zaprogramować na to, że po poronieniu nie jesteś już w ciąży. Regularne miesiączkowanie po poronieniu samoistnym rozpoczyna się wtedy, gdy z organizmu znika hormon ciążowy beta-hCG, co następuje z chwilą całkowitego oderwania się łożyska od ściany macicy. Pierwsza miesiączka u kobiet po poronieniu pojawia się zazwyczaj po czterech-sześciu tygodniach. Brak okresu po sześciu tygodniach od krwawienia poronnego nie jest jeszcze powodem do zmartwień. Zanim udasz się do ginekologa, warto jeszcze poczekać tydzień lub dwa, ponieważ miesiączka może pojawić się po kilku dniach.

Weź pod uwagę to, kiedy nastąpiło poronienie. Jeśli utrata ciąży nastąpiła pod koniec pierwszego trymestru lub na początku trymestru drugiego, stężenie beta-hCG w organizmie było bardzo wysokie i powrót gospodarki hormonalnej do normalności wymaga dłuższego czasu. Późne poronienie ciąży skutkuje znacznym poziomem beta-hCG we krwi, a tym samym czas zanikania hormonu po poronieniu i powrót do miesiączkowania może się wydłużyć w czasie.

Innym powodem, dla którego oczekiwanie na miesiączkę po poronieniu może się wydłużyć, jest pozostanie w macicy niewielkiej części łożyska. Taka sytuacja prowadzi do nieregularnego pojawiania się i zanikania krwawień z pochwy, które wcale nie są miesiączką. Jest to dalszy ciąg krwawienia poronnego. Dla własnego spokoju warto udać się do ginekologa, aby ocenił, czy całość łożyska została wydalona z macicy. Jeśli stężenie beta-hCG spada do zera, a ty nadal masz plamienia, lekarz może zalecić progesteron dla oszukania organizmu i wywołania miesiączki.

2. Jak wygląda pierwsza miesiączka po poronieniu?

Wiele kobiet po stracie ciąży zastanawia się, jak będą wyglądały pierwsze miesiączki po poronieniu. Z reguły są one takie same, jak przed poronieniem. Jeżeli zatem miałaś wcześniej obfity okres, najpewniej po poronieniu miesiączka również będzie dość obfita. Gdy miałaś krwawienia miesięczne krótkie i skąpe, teraz też możesz się spodziewać właśnie takich miesiączek. To samo tyczy się długości trwania cyklów. Najpewniej będą one takiej samej długości, jak przed stratą ciąży. Chociaż czasami zdarza się, że kilka pierwszych cyklów miesiączkowych jest nieco dłuższych.

3. Kiedy powraca płodność po poronieniu?

Pojawienie się okresu po poronieniu wcale nie musi oznaczać powrotu płodności i jajeczkowania. Po poronieniu samoistnym bywa tak, że jeden, a czasami kilka cyklów, jest bezowulacyjnych. Kiedy następuje poronienie samoistne całkowite, czyli wydalenie w całości elementów jaja płodowego z macicy przed końcem 20. tygodnia ciąży, powrót do płodności jest możliwy już w pierwszym cyklu po poronieniu. Gdy następuje poronienie samoistne niecałkowite, czyli kiedy w macicy pozostają fragmenty łożyska lub skrzepy krwi, potrzebne jest wyłyżeczkowanie macicy. Po zabiegu abrazji macicy płodność wraca w czasie od dwóch do czterech tygodni. Pierwsza miesiączka po poronieniu niecałkowitym często jest niepoprzedzona owulacją. Natomiast pierwszy cykl menstruacyjny może być bezowulacyjny albo owulacyjny.

W następnych cyklach może nastąpić skrócenie tzw. fazy ciałka żółtego, lub inaczej – fazy lutealnej. Przeważnie charakter miesiączki, jej obfitość i rodzaj wydzielanego śluzu nie zmieniają się. Jeżeli jednak zmiany takie wystąpią, mogą świadczyć m.in. o zapaleniu jamy lub szyjki macicy, które są częstymi przyczynami poronienia. Każdą pojawiającą się nieprawidłowość należy przedstawić lekarzowi, najlepiej podczas badania kontrolnego, które odbywa się po poronieniu.

Ze względu na nieregularność i zmieniony charakter pierwszych cykli menstruacyjnych po poronieniu, podczas kilku początkowych cykli nie należy wyznaczać fazy niepłodności przedowulacyjnej. Warto podjąć samoobserwację od razu po ustaniu krwawienia po poronieniu. Najlepiej także wstrzymać się od stosunków płciowych aż do czasu wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego. Jeżeli kobieta doświadczyła poronienia całkowitego samoistnego starania o dziecko może kontynuować już w trakcie pierwszego cyklu. Jeżeli natomiast poronienie miało charakter niekompletny i konieczne było przeprowadzenie zabiegu, należy wstrzymać się przez ok. 3-6 miesięcy, w celu całkowitego zagojenia narządu rodnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 kwie 2003 18:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sty 2003 01:00
Posty: 154
Lokalizacja: Poznań
Wydaje mi sie Ludwiko, ze nie powinnas plamic. To plamienie moze byc efektem jakiejs infekcji , albo "burzy " hormonow. Proponuje jednak zglosic sie do lekarza.
Czy po zabiegu podano Ci oslonowo jakis antybiotyk np. doxycykline lub zinat ?
pozdrawiam,
Edith


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 kwie 2003 19:26 
Offline
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Rejestracja: 20 lut 2002 01:00
Posty: 1209
Lokalizacja: Gdańsk
Po poronieniu miesiączka pojawia się około 6 tygodni po zabiegu, ale faktycznie nie powinnaś plamić i radzę udać się do lekarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 kwie 2003 01:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2003 01:00
Posty: 137
Lokalizacja: Boston
Dolaczam sie do rad dziewczyn. Moze to byc rowniez pozostalosc po niecalkowitym poronieniu. Powinnas miec zrobione USG zeby ustalic czy w srodku nic nie zostalo.
Zglos sie koniecznie do lekarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 kwie 2003 23:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2002 01:00
Posty: 1315
Lokalizacja: Lublin
LUDWIKO, PĘDŹ NA USG!! JA PO DRUGIM PORONIENIU MIAŁAM JAKIEŚ PASKUDZTWO W ŚRODKU, RESZTKI JAKIEŚ CZY CO, I PROFESOR RADWAN MUSIAŁ CZYŚCIĆ MNIE JESZCZE RAZ, [treść niezgodna z tematem wątku]

_________________
Agusia
NAJSZCZĘŚLIWSZA NA ŚWIECIE MAMUSIA WERONIKI I MARTY
moje skarby


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 kwie 2003 14:29 
Offline

Rejestracja: 21 sty 2003 01:00
Posty: 1019
Dziękuję za odpowiedzi.Dostałam miesiączkę 34 dni po poronieniu.Także jestem juz po pierwszym normalnym cyklu.Przed łyżeczkowaniem brałam 2 antybiotyki,oraz laktovaginal.Ponieważ miałam straszne bóle lekarz zdecydował o zabiegu(miałam nie mieć ponieważ wyleciało mi w domu).Po zabiegu brałam w dalszym ciągu wszystkie te lekarstwa,a przy okazji dostałam zapalenia.Dziś czuję się już lepiej.[treść niezgodna z tematem wątku]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lip 2004 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2004 00:00
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Witam Kochane!!!
28.05.04 w miałam łyżeczkowanie (ciąża obumarła w 14 tyg. :() zażywałam antybiotyk 5 dni, krwawiłam dosyć długo ponad miesiąc. [treść niezgodna z tematem wątku] Na wywołanie okresu [treść niezgodna z tematem wątku]dostałam Duphaston. Okazało sie teraz że moja błona śluzowa w macicy jest bardzo cieńka bo ma niecałe 2 mm a żeby mogła sie złuszczać (czyli żeby dostać okres) powinna mieć 7-8 mm. Dostałam tabletki antykoncepcyjne na sztuczne wywołanie okresu. Czy to normalne że tak jest u mnie?? Czy któraś z Was tak miała??

_________________
AgulkA, mama Aniołków *28.05.04 (14 tc :() *08.12.04 (10 tc :()


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 lip 2004 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwie 2004 00:00
Posty: 201
Lokalizacja: warszawa
czesc Aga,
[treść niezgodna z tematem wątku]
To że nie dostałaś jeszcze okresu nie powinno Cię martwić. Po zabiegu różnie to bywa, średnio 4-6 tygodni więc masz jeszcze czas. Słyszałam, że czasem to trwa jeszcze dłużej bo to zależy od przypadku. Macica jest naruszona i musi się zregenerować.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 lip 2004 14:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2004 01:00
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa-Olsztyn
Witajcie!

Ja wyłyżeczkowanie miałam pod koniec stycznia br. (obumarła ciąża po 6 tyg.). Na miesiączkę czekałam baaaaardzo długo bo 2 miesiące! To był najbardziej obfity i bolesny okres jaki w życiu miałam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 lip 2004 16:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 cze 2004 00:00
Posty: 33
Lokalizacja: Włocławek
witam zabieg miałam 16 czerwca a miesiączke równo po miesiącu pierwszy dzin był straszny dużo i mocno.....no i bolało...ale trwało to tylko 3 dni.....po zabiegu niekrwwiłam tylko lekko plamiłam okoł 7 dni..więc jak widac sprawa bardzo indywidulana!!!

_________________
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 lip 2004 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2004 00:00
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Kochane doczekałam sie wreszcie po prawie dwóch miesiącach dostałam okres! [treść niezgodna z tematem wątku]

_________________
AgulkA, mama Aniołków *28.05.04 (14 tc :() *08.12.04 (10 tc :()


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 paź 2004 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2004 00:00
Posty: 6
witam
ja po zabiegu miałam miesiączkę 3 tygodnie póżniej
miesiączka jest dużo bardziej obfita
[treść niezgodna z tematem wątku]
ale jeżeli strasznie leci należy się zgłosić do lekarza po leki które obkurczają macicę bądz na zatrzymanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 gru 2004 13:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 paź 2004 00:00
Posty: 209
Lokalizacja: Lębork
Jja poroniłam 13.10.2004- ( bez łyżeczkowania)- macica sama się oczyściła.
Miesiączkę dostałam 16.11.2004.
Byłam 29.11.2004- na kontroli u lekarza -wszystko jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 gru 2004 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 wrz 2003 00:00
Posty: 1789
Lokalizacja: k. W-wy
Łyżeczkowanie 10.11.04r. obumarłej ciąży (10tc) - @ przyszła 31 dnia po zabiegu (10.12.04). Obraz usg OK

_________________
Ania i [url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47159&q=Antoś%20mój%20kochany&k=2]malutki Antoś[/url]
Jestem taaaaki duży


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 gru 2004 16:32 
Offline

Rejestracja: 03 sie 2004 00:00
Posty: 371
ja dostałam @ równo po 5 tygodniach od zabiegu

_________________
Lena
aniołek 09.09.2004
aniołek 29.12.2004


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group