Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Którą opcje zmian w regulaminie NB wybierasz?
Czas głosowania minął 04 cze 2012 03:45
Opcja nr 1 16%  16%  [ 52 ]
Opcja nr 2 59%  59%  [ 196 ]
Opcja nr 3 26%  26%  [ 86 ]
Liczba głosów : 334
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 maja 2012 10:54 
Awatar użytkownika

hihi olinek-75
to jeszcze - moja szefowa do mnie gdy jestem zakręcona i mało kojarzę:
wyjmij głowę z dupy
dla mnie opcja 3

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 11:06 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

olinek-75, bardzo dziekuje. Bede wybredna. Wiekszosc z tych przyslow to jakbym gdzies juz slyszala, tylko w innej wersji. :wink: Musi byc, ze jestem starej daty. [tu ikonka zalania sie rzewnymi lzami]
Wzor matematyczny rozklada na lopatki, to fakt. Szkoda, ze ja jestem matematyczna noga i nijak nie wiem, jak to rozumiec. Probowalam nawet rozwiazac (tak, tak :hihi:) i wyniknelo z tego jedynie tyle, ze nagle doznalam iluminacji, iz x2 oznacza x do kwadratu a nie 2 razy x. :wink:
Poza tym wydaje mi sie, ze ja nadwrazliwa nie jestem, ale na pewno nie jestem naturalistka. Zawsze to wiedzialam, ale dokladnie to po raz kolejny poczulam czytajac niektore fragmenty, brrrrr.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 11:29 
Awatar użytkownika

Monek ja tez 80 % nie znałam ,a ze 20 % to zaadoptowane przyslowia :wink: ( jednak terśc z cioci Wiki wklejałam ) .. w kazdym razie jakby nie było to tylko oznacza , ze ludzki język to neverending strory i wciąz będzie takie słowotwórstwo i będą wulgaryzmy jak są i były i tylko do nas zalezy na ile będziemy je tolerowac .Grunt , żeby siebie nie wyzywac i nimi nie obrażać wprost ,ale jakis margines należałoby jednak zachować .
Fajnie , ze chciało Ci się taką ankietę przeprowadzić ! :love:

Chyba tyle ..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 11:35 
Awatar użytkownika
olinek-75 pisze:
Ja krótko .Nie bądźmy takcy nadwrażliwi . Nikt nie chce tutaj jakiejś patologii językowej .

Ja też krótko. Nie umrę od tego, że wulgaryzmy na forum się pojawią :wink: (zresztą do przewidzenia było, że opcja nr 1 przepadnie z kretesem 8) ), ale jednak część z tego co napisałaś to nie moja estetyka - najogólniej rzecz ujmując...
I chyba jeszcze przypomieć wypada, że jak już na pierwszej stronie moderatorzy napisali, już teraz wyraz dupa - jako kolokwializm a nie wulgaryzm - nie jest z forum usuwany. :wink:

Miłego weekendu dla wszystkich. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 11:42 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

olinek-75 pisze:
Fajnie , ze chciało Ci się taką ankietę przeprowadzić !

To nie jest moj pomysl, wiec tez i zadna moja zasluga. :wink: Ale przekaze komu trzeba i bardzo sie ciesze, ze odbior jest pozytywny. Ciagle tylko jakos malo tych glosow, biorac pod uwage, ze na forum jest zarejestrowanych dobrze ponad 30tys uzytkownikow.
ASKAB_1979 pisze:
część z tego co napisałaś to nie moja estetyka

Doskonale okreslenie! Bardzo dobrze oddaje klimat.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 12:01 
Awatar użytkownika

Myślę, że wulgaryzmy same w sobie nie są złe:
o ile nie są wyrazem agresji słownej
o ile nie są prostackie, chamskie, prymitywne, nie pojawiają się w powodującym oczopląs nadmiarze.

Tu przykład, dla zainteresowanych - taka "radosna twórczość" internaucka:
http://www.youtube.com/watch?v=UZnaV8uz2Zw

Sam 'scenariusz' nawet nieźle trzyma się konwencji czarnego humoru, ale dla mnie osobiscie dotrwanie do konca filmu było bolesne, bo po prostu więdły uszy.
Ciekawa jestem Waszej opinii. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 12:06 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Rysieczka pisze:
o ile nie są prostackie, chamskie, prymitywne, nie pojawiają się w powodującym oczopląs nadmiarze

Tylko problemem jest, ze dla kazdego miara prostactwa, chamstwa, prymitywizmu i nadmiaru moze byc po prostu rozna. Chodzi o to, zeby o tym nie zapominac.
Wracajac do Twojego poprzedniego postu chcialam napisac, ze widze ogromna roznice pomiedzy zastosowaniem wulgaryzmu, zakladam, ze swiadomym, a popelnieniem bledu ortograficznego, interpunkcyjnego czy stylistycznego. Bo w tym ostatnim przypadku zakladam, ze to nieswiadome. Rozumiem jednak, ze osoby wrazliwe jezykowo moga cierpiec czytajac wypowiedzi umieszczane na forum.
A teraz biegne obejrzec filmik, ktory umiescilas.

Dodane -- 26 Maj 2012, 12:24 --

Bylam, widzialam. Filmik mnie przede wszystkim znudzil, uszy mi nie zwiedly.
Rysieczko, troche odbiegamy od tematu. Przede wszystkim zalezy nam na tym, zeby porozmawiac o tym, jak bedzie wygladala nasza rzeczywistosc na Bocianie przekuta na zapisy regulaminowe. Slowo pisane, a slowo mowione, ze nie wspomne juz o sztuce :mrgreen: to przeciez rozne sprawy. Przedmiotem naszych zainteresowan jest teraz slowo pisane i to konkretnie na naszym forum. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 12:26 
Awatar użytkownika

ASKAB_1979 pisze:
ale jednak część z tego co napisałaś to nie moja estetyka - najogólniej rzecz ujmując...
I chyba jeszcze przypomieć wypada, że jak już na pierwszej stronie moderatorzy napisali, już teraz wyraz dupa - jako kolokwializm a nie wulgaryzm - nie jest z forum usuwany

moja też nie -dla wyjaśnienia .
A wkleiłam to tylko na "prośbę " Monek o przytoczenie przysłów ze słowem na d.
Dla wyjaśnienia , bo uważnie przeczytalam to co wpisała na wstepie :wink:

Chyba tyle ..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 12:34 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Monek pisze:
jakie konkretnie przyslowie masz na mysli?

olinek-75 pisze:
wkleiłam to tylko na "prośbę " Monek o przytoczenie przysłów ze słowem na d.

I z tego nieporozumienia taka kleska urodzaju. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 13:20 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

To ja tez jeszcze przed urlopem zaglosuje, Ci co mnie znaja wiedza co wybralam :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 maja 2012 13:36 
Awatar użytkownika

nie ważyłabym sie poza tą dyskusją wklejac obojetnie czy jest dopuszczone czy nie takiego potoku dup :wink: .. co za duzo to i świnia nie zje ponoć :wink:

Dodane -- 26.05.2012, 13:37 --

Baw miłego wypoczynku .

Chyba tyle ..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 maja 2012 09:41 
Awatar użytkownika

Monek pisze:
Rysieczko, troche odbiegamy od tematu. Przede wszystkim zalezy nam na tym, zeby porozmawiac o tym, jak bedzie wygladala nasza rzeczywistosc na Bocianie przekuta na zapisy regulaminowe. Slowo pisane, a slowo mowione, ze nie wspomne juz o sztuce :mrgreen: to przeciez rozne sprawy. Przedmiotem naszych zainteresowan jest teraz slowo pisane i to konkretnie na naszym forum. :wink:

Monek, nie odbiegamy od tematu, ale go drążymy, zamiast pójść po łebkach. Sto lat temu miałam zajęcia z lingwistyki, co nieco jeszcze mi w głowie kołacze.

A tak najszerzej rzecz ujmując to rozmawiamy o kulturze wypowiedzi - chyba?

Zastanawiam się, dlaczego regulamin ma ujmować problem jedynie na poziomie jednostki leksykalnej jaką jest wyraz. Rozumiem, system działa automatycznie i tylko taka cenzura jest technicznie dostępna. Ale czy to nie jest pójście na łatwiznę? :wink:

Monek pisze:
Tylko problemem jest, ze dla kazdego miara prostactwa, chamstwa, prymitywizmu i nadmiaru moze byc po prostu rozna. Chodzi o to, zeby o tym nie zapominac.

To fakt. Sądzę również, że wulgaryzmu raczej również nie da się ująć w ścisłe ramy na poziomie wyrazu. To kontekstualizacja i przez to nasz odbiór poszczególnych słów, stosunki pomiędzy nadawcą a odbiorcą (prościej rzecz ujmując: to, czy się lubią, czy nie cierpią :mrgreen: , itp.) decydują o ich zabarwieniu, wymowie, przekazie, o tym, czy są one odbierane jako agresywne, rubaszne, zabawne, prostackie czy inne.

A filmik (może nie najlepszy, ale taki akurat znalazłam) pokazuje, jak różnie mogą odbierać różne osoby tę samą treść:
moje uszy akurat uwiędły, Ciebie ten słowotok znudził (rozumiem że rozmawiamy o przeklenstwach).

Przepraszam, jeżeli niejasno się wyrażam.

Ale zapytam wprost:

kto ma decydować czym jest wulgaryzm a czym nie jest?
Wielki Brat (tzw. system)? :wink:

Nie jestem przeciwna cenzurze, rozumiem, że trzeba jakoś zapanować nad ogromną społecznością, która pojawia się na Bocianie. Może jednak próbować zakazać używania wypowiedzi "powszechnie uważanych za obraźliwe", nakazać dbałość o "kulturę wypowiedzi" czy coś w tym stylu (z tego co wiem, na szanujących się forach stosowane są tego typu określenia regulaminowe)?

ale rozumiem, że tu chodzi o problem techniczny, gdyż 'system' takowych nie wyłapie? Ale z drugiej strony wykropkowanie czy [ciachnięcie] tzw. wulgaryzmów nie "wymoderuje" ewentualnej agresji.

Dlatego też, póki co nie zagłosowałam za żadną opcją, gdyż żaden wariant mnie nie przekonuje i moim zdaniem nie rozwiązuje problemu. :roll:

Dodane -- 28.05.2012, 09:14 --

Żeby nie być gołosłowną, poniżej umieściłam moją nieśmiałą propozycję, luźno wzorowaną na innych tego typu regulaminach:

Niedopuszczalne jest umieszczanie na portalu Nasz Bocian treści:
a) niezgodnych z prawem,
b) łamiących zasady netykiety,
c) obraźliwych i agresywnych,
d) szkodzących dobremu imieniu Forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 maja 2012 10:48 
Awatar użytkownika

Rysieczka pisze:
To fakt. Sądzę również, że wulgaryzmu raczej również nie da się ująć w ścisłe ramy na poziomie wyrazu. To kontekstualizacja i przez to nasz odbiór poszczególnych słów, stosunki pomiędzy nadawcą a odbiorcą (prościej rzecz ujmując: to, czy się lubią, czy nie cierpią , itp.) decydują o ich zabarwieniu, wymowie, przekazie, o tym, czy są one odbierane jako agresywne, rubaszne, zabawne, prostackie czy inne

z tym się zgadzam w 100% .Używamy tu słowa pisanego i bywa tak , że cięzko jest ując nasze mysli , uczucia i emocje .. dochodzi do nieporozumień też przez to i nadinterpretacji własnej uzytego przez kogoś słowa co pociąga za soba różne skutki .

Chyba tyle ..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 maja 2012 11:08 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Rysieczko, wydaje mi sie, ze teraz lepiej rozumiem, co chcialas przekazac. Po kolei w takim razie.
Rysieczka pisze:
najszerzej rzecz ujmując to rozmawiamy o kulturze wypowiedzi

Szeroko rzecz ujmujac kwestia uzywania wulgaryzmow miesci sie w problematyce kultury wypowiedzi. Ale pojecie to zawiera cala mase innych (poza wulgaryzmami) elementow, a przedmiotem naszych zainteresowan na tym konkretnie watku jest problem dopuszczalnosci i granic dopuszczalnosci uzywania wulgaryzmow na forum, czyli wezsze ujecie tematu pt. kultura wypowiedzi. Dlatego tez pozostane przy swoim zdaniu, ze piszac "szeroko" odbiegamy od tematu.
Rysieczka pisze:
Zastanawiam się, dlaczego regulamin ma ujmować problem jedynie na poziomie jednostki leksykalnej jaką jest wyraz. Rozumiem, system działa automatycznie i tylko taka cenzura jest technicznie dostępna. Ale czy to nie jest pójście na łatwiznę? :wink:

Dziekuje za docenienie dotychczasowej pracy modow. :mrgreen:
Regulamin nie ujmuje problemu jedynie na poziomie wyrazu. On ujmuje ten problem rowniez na tym poziomie. Powiedzmy, ze to taka forma wyszczegolnienia, skupienia sie na elementach szczegolnie drazliwych i stosunkowo latwo weryfikowalnych. Jesli chodzi o automatyczne moderowanie wypowiedzi, to jest to mozliwe jedynie na poziomie wyrazu (byc moze grupy wyrazow, ale tego nie jestem pewna, musialabym sprawdzic), system na pewno nie wylapie intencji piszacego, bedzie jedynie slepym egzekutorem naszych postanowien tutaj. Gdyby system czegos nie dostrzegl, zawsze pozostaje mozliwosc recznego moderowania tekstu. Nie oceniam tego jako pojscie na latwizne, raczej jako mozliwosc skorzystania z przydatnego narzedzia, ktore ma jedna zalete, ktorej nie ma zaden moderator: widzi wszystko, wszedzie i stale oraz dziala blyskawicznie. :wink: To pozwoli uniknac sytuacji, kiedy cos, czego nie chcemy na naszym forum jednak na nim jest z powodu ograniczonych przeciez mozliwosci przerobowe modow.
Rysieczka pisze:
wulgaryzmu raczej również nie da się ująć w ścisłe ramy na poziomie wyrazu. To kontekstualizacja i przez to nasz odbiór poszczególnych słów, stosunki pomiędzy nadawcą a odbiorcą (prościej rzecz ujmując: to, czy się lubią, czy nie cierpią , itp.) decydują o ich zabarwieniu, wymowie, przekazie, o tym, czy są one odbierane jako agresywne, rubaszne, zabawne, prostackie czy inne.

A ja mysle, ze sie da. Kontekst dotyczy w moim przekonaniu w wiekszym stopniu slow i wyrazen obiektywnie neutralnych, gdzie wszystko to, o czym piszesz moze spowodowac, ze dana wypowiedz jest zyczliwym zartem skierowanym do lubianej osoby, albo zawoalowana szpila wsadzona komus, kogo niekoniecznie sie lubi. Dla zobrazowania tego, o czym pisze podam przyklady dwoch zdan: 1. x to k..wa; 2. x to inteligentna osoba; Wydzwiek pierwszego zdania jest moim zdaniem jednoznacznie obrazliwy, a wydzwiek drugiego moze zalezec od innych aspektow niz samo tylko znaczenie danego slowa. Kontekst nie zmienia wulgaryzmu w niewulgaryzm, te zawdzieczaja bycie nimi jednak czemus innemu niz sam kontekst. Chociaz podobnie jak w przypadku wszystkich innych slow, moze spowodowac jego rozny odbior. Akurat w filmiku, ktory zalikowalas, wulgaryzm znalazl zastosowanie calkiem neutralne i pelni po prostu role znaku inetrpunkcyjnego. :mrgreen:
Rysieczka pisze:
kto ma decydować czym jest wulgaryzm a czym nie jest?
Wielki Brat (tzw. system)?

Wielki Brat bedzie widzial, ze cos jest wulgaryzmem tylko jesli mu o tym "powiemy". Mysle, ze prawie kazdy z nas doskonale czuje, czy dane slowo jest wulgaryzmem czy nim nie jest. W razie watpliwosci mozna sie posluzyc slownikiem.
Rysieczka pisze:
Może jednak próbować zakazać używania wypowiedzi "powszechnie uważanych za obraźliwe", nakazać dbałość o "kulturę wypowiedzi" czy coś w tym stylu (z tego co wiem, na szanujących się forach stosowane są tego typu określenia regulaminowe)? (...) wykropkowanie czy [ciachnięcie] tzw. wulgaryzmów nie "wymoderuje" ewentualnej agresji.

Zapisy mowiace o tym, co postulujesz powyzej znajduja sie juz w naszym regulaminie. Mowia o tym punkty 4 i 19.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 maja 2012 15:52 
Awatar użytkownika

Monek pisze:
Ciagle tylko jakos malo tych glosow, biorac pod uwage, ze na forum jest zarejestrowanych dobrze ponad 30tys uzytkownikow.

byc moze nie znalezli swojej opcji tzn " na forum dopuszcza sie wszystkie wulgaryzmy bez wzgledu na ich forme zapisu" :wink:

zartuje ofkors...ja jeszcze nie zaglosowalam... jak bede miala chwile, czasu to przytocze prof. Miodka..natknelam sie na interesujacy wywiad z nim na temat wulgaryzmow ..

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]