Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 kwie 2008 17:56 
Awatar użytkownika

dr Jerzy Umiastowski, lekarz, przewodniczący Komisji Etyki Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jest on współautorem "Kodeksu Etyki Lekarskiej" który to jest w znacznym stopniu nie przestrzegany z powodu oderwania od rzeczywistości. Według mojej opinii jest jednym z odpowiedzialnych za wiele negatywnych zjawisk związanych z zawodem lekarskim i całą ochroną zdrowia w Polsce.
Dr Umiastowski mimo że pracuje w zawodzie (w szpitalu) porusza sie w świecie idei filozoficznych w oderwaniu od rzeczywistości która go otacza.
Teoretycznie jest przedstawicielem wszystkich lekarzy w tej komisji, ale na wybory do samorządu chodzi niewiele osób (frekwencja 5%-1%, chyba?)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ;-)
PostZamieszczono: 22 kwie 2008 23:09 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Witajcie kochani. Mam pytanie jak to zbieranie podpisów ma się do tego, iż LiD już nie istnieje?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2008 09:47 
Awatar użytkownika
Zarząd Stowarzyszenia
Administrator
Członek Stowarzyszenia

Na razie LID nie istnieje zbyt krótko, aby dało się odpowiedzieć na to pytanie ;-) . kontakt z osobą odpowiedzialną za projekt jest tylko w piatek i w piatek bedziemy pytać czy i co się zmienia w tej sprawie.

Niepłodność boli. Porozmawiajmy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2008 12:15 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Przepraszam troche odpadlam bo probowalam dziecko do przedszkola panstwowego zapisac... trzy tygodnie wyjete z zycia (ale mam sukcesy).
IVF dla małżeństw a przedszkola dla samotnych matek... gdzie tu logika?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2008 14:30 
Członek Stowarzyszenia

Zdaje się, że członkowie Komisji są mocno zaskoczeni zakresem działania Komisji, w szczególności przygotowanie usawty o IVF: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,5149909.html

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2008 17:12 
Awatar użytkownika

Czy już coś wiadomo w sprawie poszerzenia składu komisji? Byłoby wspaniale mieć tam np prof JSz

nasze trzy cuda 20.11.2008
maleńki cud 28.11.2012

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 kwie 2008 21:07 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

nasz apel jak na razie pozostał bez odpowiedzi...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lip 2008 21:38 
Awatar użytkownika

Michal Czy wiecie może ile podpisów już wpłynęło do Klubu i czy został już utworzony Komitet ?? Czy macie jakiekolwiek informacje na ten temat ??
Pozdrawiam!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 gru 2008 12:22 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

Widze, ze na watku dawno nie bylo ruchu.
Na jednym z watkow na Bocianie znalazlam RAPORT komisji. Pomijam juz poglady wyrazone w nim, bo tego mozna bylo sie spodziewac biorac pod uwage jej sklad, chodzi mi o bledy merytoryczne wystepujace w nim, np. uzywanie pojecia "implantacja" jako rownoznacznego z pojeciem "transfer", chodzi mi o oparcie wynikow prac komisji na nieprawdziwych zalozeniach i statystykach (na przyklad, ze przezywalnosc mrozonych komorek jajowych jest taka sama jak przezywalnosc mrozonych zarodkow) itp.
Zastanawialam sie, czy Stowarzyszenie planuje jakies dzialania w zwiazku z tym? Wyslanie jakis listow do osob potencjalnie decyzyjnych, zeby uzmyslowic im fantastycznosc niektorych zalozen? Mam tu na mysli premiera na przyklad, albo samego Gowina, ktory w licznych wywiadach powoluje sie na nieistniejace "fakty". Moze on o tym nie wie? Moze jakies listy otwarte do gazet i magazynow? Moze warto by zaangazowac w akcje same kliniki? Chyba powinny byc zaiteresowane dobrymi rozwiazaniami? Niestety, nie jestesmy silnym lobby... Nie palimy zadnych opon przed siedziba premiera i malo kto o nas wie, czy w ogole slyszy nasz glos.
Przyznam szczerze, ze nie mam zadnego doswiadczenia w dziedzinie "palenia opon", ale moze jest cos, co moglabym zrobic? Chetnie sie zaangazuje.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008 14:23 
Awatar użytkownika

Michal Ja jestem całkowici za :lol: Popieram inicjatywę i może PRESEL będzie pomocny przy zbieraniu podpisów :?:
Monek Róbcie coś, ja się podpisuję pod każdym Waszym projektem :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008 21:16 
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia

Monek, chcę ci powiedzieć, że działamy w miarę naszych skromnych możliwości. Napisaliśmy do premiera, który odesłał nasz list do Gowina; on z kolei zaproponował nam spotkanie w przyszłym tygodniu. Nie wiem o czym chce z nami gadać, skoro projekt ustawy ma już gotowy. Pewnie to tak dla picu, że niby odbył konsultacje społeczne.
Mam tu taki APEL do bocianowiczów: jeśli komuś coś leży na sercu, to niech pisze, ale najlepiej gotowe listy. Ogólne sugestie to dla nas "prezesów" za mało, bo nie śledzimy forum dokładnie i na pewno sporo cennych uwag nam umyka. My na papierze firmowym wydrukujemy i wyślemy z podpisami gdzie potrzeba.
Sytuacja w Stowarzyszeniu jest taka, że działa nas tylko czworo :oops: , każdy obarczony kupą dzieciaków. "Piśmienna" jest Bacha i to ona pisze na bieżąco odnosząc się do aktualnych, najbardziej palących wypowiedzi.
Obecnie, czyli dziś - jutro, chcemy przygotować "komentarz" do ustawy bioetycznej z zamiarem rozesłania go do wszystkich klubów w sejmie, a przede wszystkim do PO, bo jak dziś podała gazeta to we wtorek Gowin przedstawi projekt swojej ustawy (pod warunkiem, że uda się ją zdobyć aby móc skomentować).
Tak więc jeśli ktoś ma coś gotowego lub choćby sugestie, to niech pisze pilnie do mnie na priv lub do Bachy, lub na adres stowarzyszenia - wtedy to dotrze do Michała i groszka.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008 21:26 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

blankaz, ja mam gotowy list do premiera, ktory zamierzalam wyslac do niego w poniedzialek. Jesli chcesz, moge przeslac Ci jego kopie. Planowalam tez napisac do Gowina wlasnie, pomyslalam tez o Kaczynskiej, ale jeszcze nie splodzilam nic.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 gru 2008 23:41 
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia

wysłałam ci maila z namiarami na nas

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 14 gru 2008 18:21 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

blankaz, dostalam i wyslalam. Do Bachy tez.
Jesli moge sie Wam w jakikolwiek sposob przydac, to dajcie znac. Jedynym ograniczeniem jest odleglosc.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 gru 2008 03:20 
Awatar użytkownika

WItajcie,
Blanko, jestem gotowa Wam pomóc, ale dopiero jutro wieczorem będę miała czas aby przejrzec ustawę - właśnie ją ściągnęłam,
przykro mi, ze tak rzadko tu już zaglądam :oops:
jeśli chcecie się wyartykułować mogę Wam pomóc w napisaniu listu/sformułowaniu treści,
i jeśli jesteście zainteresowani prosze o maila na bugaga@wp.pl

pozdrawiam serdecznie
Jaga

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]