Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 sty 2005 22:35 
Awatar użytkownika

Jak wyżej - wpisujmy tylko te listy z odpowiedziami - ewentualnie, jeżeli w Waszych listach było coś więcej niż szablon (np o swoich odczuciach) - to ten fragment Waszego listu, żeby wątek nie obrastał komentarzami
Myślę, że oprócz treści listu należałoby wpisać dane urzędnika/ polityka, który nam odpisał i datę otrzymania listu . Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 sty 2005 21:31 
Awatar użytkownika

20 stycznia 2005 RMFu otrzymuje taka oto odpowiedz:

Sprobujemy rozgryzc sprawe ......... na razie list trafil do naszej
warszawskiej redakcji.

Pozdrowienia
Redakcja RMF FM

malo profesjonalne, ale zawsze cos...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2005 12:12 
Awatar użytkownika

"Sekretariat Biura Praw Pacjenta" <sekretariat@bpp.waw.pl>

Szanowna Pani!

Odpowiadając na pismo Pani z dnia 14 stycznia 2005 r. Biuro Praw Pacjenta uprzejmie wyjaśnia, co następuje:

W związku z tym, iż w wykazie świadczeń opieki zdrowotnej niefinansowanych ze środków publicznych, który stanowi załącznik do ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135) nie ma świadczeń zapłodnienia pozaustrojowego. Biuro Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia otrzymało informację, iż Narodowy Fundusz Zdrowia przystąpił do określenia standardu leczenia i współfinansowania zapłodnienia pozaustrojowego.

Powszechnie znane w Polsce problemy związane z finansowaniem drogich wysokospecjalistycznyc:h procedur medycznych ratujących życie, powodują, że wprowadzenie w chwili obecnej jakiejkolwiek nowej procedury wymaga szczególnie starannych analiz, również finansowych. Umożliwianych następnie jej refundowanie.

Zakończenie prac nad utworzeniem programu zdrowotnego w zakresie leczenia niepłodności z uwzględnieniem zapłodnienia pozaustrojowego przewidywane jest w
I kwartale 2005 roku.

z poważaniem

Krystyna Barbara Kozłowska
Dyrektor Biura Praw Pacjenta

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2005 12:22 

ja dostałam to samo:Szanowna Pani!

Odpowiadając na pismo Pani z dnia 14 stycznia 2005 r. Biuro Praw Pacjenta uprzejmie wyjaśnia, co następuje:

W związku z tym, iż w wykazie świadczeń opieki zdrowotnej niefinansowanych ze środków publicznych, który stanowi załącznik do ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135) nie ma świadczeń zapłodnienia pozaustrojowego. Biuro Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia otrzymało informację, iż Narodowy Fundusz Zdrowia przystąpił do określenia standardu leczenia i współfinansowania zapłodnienia pozaustrojowego.

Powszechnie znane w Polsce problemy związane z finansowaniem drogich wysokospecjalistycznyc:h procedur medycznych ratujących życie, powodują, że wprowadzenie w chwili obecnej jakiejkolwiek nowej procedury wymaga szczególnie starannych analiz, również finansowych. Umożliwianych następnie jej refundowanie.

Zakończenie prac nad utworzeniem programu zdrowotnego w zakresie leczenia niepłodności z uwzględnieniem zapłodnienia pozaustrojowego przewidywane jest w
I kwartale 2005 roku.

z poważaniem

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2005 12:56 
Awatar użytkownika

Szanowni Państwo!

Odpowiadając na pismo Państwa z dnia 18 stycznia 2005 r. Biuro Praw Pacjenta uprzejmie wyjaśnia, co następuje:

I kwartale 2005 roku.

z poważaniem

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2005 17:09 
Awatar użytkownika

hhmm... też dostałam pewną ciekawa odpowiedź (zawsze zaznaczałam opcję potwierdzenia przeczytania moich e-malii)

"Data: Poniedziałek, 24 Stycznia 2005 10:30
Od: Agnieszka Zaręba <sdpl.agnieszka@vp.pl>
Do: <bombloni@wp.pl>
Temat: Nie przeczytano: 3 miliony wyborców czeka na działan ie!
Załączniki: bezNazwy1.html (0,73 kB) POKAŻ USUŃ
bezNazwy2 (0,00 kB) USUŃ
Twoja wiadomość

Do: sdpl@onet.pl; sdpl.agnieszka@vp.pl; marek.borowski@sejm.pl;
kp-sdpl
Temat: PD: 3 miliony wyborców czeka na działanie!
Wysłano: 2005-01-21 21:56

usunięto w dniu 2005-01-24 10:30. "

no comment...

pozdrawiam,
zgaga

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sty 2005 09:59 
Awatar użytkownika

A ja dostałam odpowiedź na mój przydługawy list do polityków od przedstawiciela PiS:

Witam,
Bardzo dziękuję za mail, opisane w Pani liście kwestie dotyczące leczenia płodności postawię jako jeden z tematów zespołu do spraw medycznych, tak aby konkluzje programowe baczniej odniosły się do problemu. Jednocześnie zapraszam do współpracy na polu medycznym z naszymi ekspertami.
pozdrawia,
Maks Kraczkowski

No więc mam zamiar odpisać z pytaniem na czym ta współpraca miałaby polegać, bo chętnie się jej podejmę :)

25.01 CRIO - 18.02 widziałam serduszko...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sty 2005 12:27 
Awatar użytkownika

No i mam ciąg dalszy odpowiedzi z Pis. Z jednej strony mnie szlag trafił :evil: szczególnie przy pierwszych punktach, z drugiej mam nadzieję, że faktycznie dokładnie przyglądną się tematowi...

Szanowna Pani,
otrzymałem Pani pismo do wiadomości i czuję się w obowiązku wyrazić swoje stanowisko w poruszonej przez Panią sprawie.
Moją intencją jest udzielić Pani wyczerpującej odpowiedzi, więc jeśli w
którymś jej fragmencie uzna ją Pani za niesprawiedliwą lub niegrzeczną, to proszę mi wierzyć nie jest to moją prawdziwą intencją. Chcę jedynie by
zrozumiała Pani całą złożoność sytuacji, każdy jej aspekt. Także te z pozoru
poboczne.

1. Treść Pani pisma można by uznać za lobbing "korporacji" ginekologów,
będących w zmowie z firmami farmaceutycznymi, którzy gotowi są do
zarobkowania z powodzeniem zarówno na usuwaniu ciąż, jak i na zapłodnieniach in vitro. Ważne jedynie by czerpać z tego odpowiednie zyski, by firmy farmaceutyczne "odwdzięczały" się sponsorowaniem prywatnej kliniki pana doktora, jego wyjazdów z rodziną do Kuala Lumpur, Puerto Rico, czy na Mauritius w ramach tzw. "turystyki
kongresowej" oraz licznych prezentów rzeczowych. Dlatego, ze względu na odpowiedzialność polityczną i ostrożność procesową musimy sprawę dokładnie sprawdzić i przeanalizować, by zająć właściwe, merytoryczne stanowisko, które stanie się ważnym społecznie dokumentem, który następnie zamienimy w konkretną procedurę medyczną. W przeciwnym razie dostarczymy lewicowym mediom i lewicowym politykom jedynie tematu do złośliwości i kpin.

2. "Becikowe" nie jest substytutem pomocy rodzinom, o jakich Pani pisze.
Jest formą pomocy pro rodzinnej dopuszczalnej w ramach uprawnień
samorządowych. A i tak jak zapewne Pani słyszała w mediach, ta decyzja jest głośno kontestowana i prawnie podważana przez lewicowych polityków, wspieranych przez lewicowe media ("Gazeta Wyborcza", "Trybuna", TVP, TVN, etc), którzy wytrwale, od lat promują refundację farmakologicznych środków antykoncepcyjnych oraz hormonalną terapię zastępczą. Wspierani przez takie "autorytety" medyczne jak Prof. Dębski, Dr Południewski, Prof. Milewicz,
Prof. Zgliczyński I wielu, wielu innych. Niestety, do czasu uzyskania realnej władzy politycznej niewiele możemy uczynić w zakresie obowiązującego systemu ochrony zdrowia, który usiany jest
licznymi błędami oraz licznymi zapisami wprowadzonymi do ustaw i
rozporządzeń, świadomie w złej wierze, wyłącznie dla korzyści finansowych i politycznych określonych grup nacisku . Ta sytuacja powoduje krzywdę wielu ludzi, którzy pozostają bez właściwego leczenia (zabiegi, leki) i opieki, skazani na cierpienia, nieodwracalne zmiany zdrowotne a często także śmierć.

3. Rozumiem Pani rozgoryczenie i w pełni się z Panią zgadzam,
popieram również Pani stanowisko, że należy ten problem medycznie
zaklasyfikować, by wreszcie znaleźć odpowiednie rozwiązanie systemowe i
finansowanie budżetowe (NFZ) na potrzeby leczenia tego schorzenia.
Nie wiem jakie jest oficjalne stanowisko Polskiego Towarzystwa Leczenia
Niepłodności, co mówi na ten temat Consensus Światowego Kongresu Leczenia Niepłodności oraz jakie jest pełne stanowisko WHO, ale obiecuję Pani zapoznać się z tymi publikacjami, bo muszą się one stać podstawą naszych dalszych starań.

4. Podany przez Panią przypadek refundacji leczenia raka prostaty jest
jedynie trafny jako przykład wielu malwersacji przy wypisywaniu
refundowanych recept na męża, czy ojca, gdy rzeczywistym przeznaczeniem była antykoncepcja żony, czy córki, bo jak trafnie Pani zauważyła ten sam hormon może mieć różne przeznaczenie w zależności od aplikacji. Ale choć użycie leków, o których Pani wspomina do leczenia niepłodności na podobnej zasadzie bliski jestem uznać za działanie w dobrej wierze (choć wciąż bezprawne), to trudno mi zaakceptować zrównanie choroby nowotworowej (jakiejkolwiek) z Pani chorobą. Zajmując się problematyką chorób nowotworowych mogę z całą
odpowiedzialnością powiedzieć, że nic nie da się porównać z rzeczywistością przed jaka staje osoba, u której wykryto nowotwór złośliwy.

5. Nie chcemy podejść do tego zagadnienia koniunkturalnie, co trochę nam
Pani sugeruje przeliczając ilość beneficjentów na siłę wyborczą. Od lat
walczymy z aborcją na żądanie, z refundowaną antykoncepcją (jawną czy
ukrytą), promujemy rozwiązania pro rodzinne (medyczne, ekonomiczne i
prawne) i z tych samych pobudek zajmiemy się Pani wskazaniem.
Dlatego zapraszam Panią na spotkanie. Chętnie skorzystamy z Pani wiedzy i osobistych doświadczeń. Proszę, jeśli to możliwe o podanie Swoich danych, o bliższe przedstawienie się (rodzinne, środowiskowe, zawodowe, etc) oraz o przedstawienie swojego męża, jako że to choroba rodziny. A i Państwa wspólny głos będzie miał większą siłę, większą wagę.
Proszę również o sugestię, kiedy takie spotkanie mogło by się odbyć (w
Warszawie).

Z wyrazami szacunku,
PB

Ostatnio zmieniony 25 sty 2005 22:09 przez Jagus, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sty 2005 17:53 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Odpowiedz PAna BArtnika:

Nie potrafię odpowiedzieć na Pani pełny emocji list.
To niemożliwe. Każda odpowiedź okaże się zła, wobec Pani dramatycznych, osobistych przeżyć i głębokiego żalu do wszystkich i do wszystkiego.
Konstruktywne argumenty, być może zbyt "techniczne, wobec tak osobistych konotacji, przyjmuje Pani za grę polityczną, a chęć współpracy za manipulację.
Atakując już na wstępie potencjalnych sprzymierzeńców oddaje Pani
niedźwiedzią przysługę tym wszystkim, którzy wciąż bezskutecznie oczekują swoich dzieci i pomocy państwa.

Nigdy nie podawałem się za specjalistę w dziedzinie niepłodności. Nie na tym chyba zresztą miała polegać moja rola. Miałem się podjąć koordynacji działań i lobbingu w tej sprawie w naszym środowisku politycznym. Obiecałem
natomiast sięgnąć po wiedzę do oficjalnych dokumentów i naukowych publikacji oraz poprosić o stanowisko właśnie specjalistów. Dlatego wystosowałem zaproszenie na ręce Pani XXXXXXX, by przez jej osobę, z biegiem czasu
poznać kolejne osoby i ich opinie (w tym specjalistów) związane z Waszym Środowiskiem. Zamierzałem również poprosić o pomoc znane nam autorytety medyczne.

Moje lewicowe lęki również poddała Pani błędnej ocenie. Chciałem bowiem
jedynie zwrócić uwagę na zagrożenia dla Sprawy, bo gdy stanie się ona naszą inicjatywą polityczną, automatycznie stanie się przedmiotem ataków środowisk lewicowych, jak każda nasza inicjatywa. I to z tym większą siłą, czym większa racja stoi za naszymi działaniami.

Skoro nie lubi Pani przykładów onkologicznych, przytoczę neurologiczne ;
miopatia, rozsianie boczne zanikowe. Chcę jednak zauważyć, że to nie ja
przeciwstawiałem schorzenia, a jedynie odpowiadałem na otrzymany list,
sugerując właśnie by nie relatywizować sytuacji zdrowotnych.
Wciąż jednak będę się upierał, że stawianie upragnionych, choć od lat
niemożliwych narodzin vs. niechcianej, przedwczesnej śmierci jest
nieporozumieniem i okrucieństwem.

Na szczęście nie dotyka mnie osobiście żadna z tych sytuacji, dlatego chcę
pomóc innym i uważam to za swój obowiązek.

Panią także zapraszam na spotkanie.

Z wyrazami szacunku,

Piotr Bartnik
Prezes Zarządu

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 26 sty 2005 14:15 
Awatar użytkownika

No i dostałam odpowiedź z SLD, chociaż nie wiem czy to można odpowiedzią nazwać....

Szanowny użytkowniku www.sld.org.pl

Dziękujemy za e-mail.

Codziennie otrzymujemy dużą ilość korespondencji, co niestety powoduje niemożność udzielenia szczegółowej odpowiedzi na każdy e-mail. Przepraszamy.

Szanowny użytkowniku, jeżeli Twoja informacja nie dotyczy www.sld.org.pl, przekażemy ją właściwym pracownikom Rady Krajowej SLD.

Z poważaniem
Redakcja www.sld.org.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 sty 2005 13:52 
Awatar użytkownika

Oto odpowiedż jaką otrzymałam z Biura Praw Pacjenta(chyba wszystkim odpisują to samo).

Szanowna Pani,

Odpowiadając na Pani pismo z dnia 21 stycznia 2005 roku,Biuro Praw Pacjenta uprzejmie wyjaśnia,co następuje:
W związku z tym,iż w Wykazie świadczeń opieki zdrowotnej niefinansowanych ze środków publicznych,który stanowi
załącznik nr 1 do ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. oświadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych(Dz.U.Nr210,poz.2135),nie ma świadczeń zapłodnienia pozaustrojowego,Biuro Praw Pacjenta otrzymało informację,
iż Narodowy Fundusz Zdrowia przystąpił do określonego standardu leczenia i współfinansowania zapłodnienia pozaustrojowego.
Powszechnie znane w Polsce problemy związane z finansowaniem
drogich wysokospecjalistycznych procedur medycznych ratujących życie powoduja,że wprowadzenie w chwili obecnej jakiejkolwiek nowej procedury wymaga szczególnie starannych analiz,również finansowych,umożliwiających następnie jej refundowanie.
Zakończenie prac nad utworzeniem programu zdrowotnego w zakresie leczenia niepłodności z uwzględnieniem zapłodnienia pozaustrojowego przewidywane jest w I kwartale 2005 roku.

Z poważaniem

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 sty 2005 13:56 
Awatar użytkownika

Ja otrzymałam identyczną odpowiedź z Biura Praw Pacjenta.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 27 sty 2005 17:36 
Awatar użytkownika

Państwo
XXXXXXX

Potwierdzając wpływ Państwa listu skierowanego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego a przekazanego w dniu 22.01.br. do Biura Listów i Opinii Obywatelskich celem udzielenia odpowiedzi uprzejmie informujemy, że z uwagą zapoznaliśmy się z zasygnalizowanym problemem. Pragniemy jednak wyjaśnić, że podjęcie postulowanych działań nie leży w zakresie kompetencji Prezydenta, RP, które są ściśle określone przepisami Konstytucji.
Jak wynika z ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135 z 2004r.) - finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz wydatków m.in. na refundację leków jest jednym z podstawowych zadań Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zatem wszelkie uwagi i postulaty dotyczące tej kwestii należy kierować bezpośrednio do Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (ul. Grójecka 186, 02-390 Warszawa), gdzie również można otrzymać wszelkie wyjaśnienia w tej sprawie.
Jednocześnie nadmieniamy, że z informacji biura prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, iż projekt w sprawie finansowania z publicznych pieniędzy zabiegów zapłodnienia in vitro będzie przygotowany przez NFZ do końca kwartału br.

Ponadto chcielibyśmy zapewnić, że listy wpływające od obywateli są wnikliwie analizowane przez ekspertów współpracujących z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, a wnioski są w miarę możliwości wykorzystywane w Jego działaniach wynikających z konstytucyjnych uprawnień.

Z poważaniem
Joanna Kamińska - asystent specjalista
Biuro Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 sty 2005 15:28 
Awatar użytkownika

Również wysłałam mejle do paru osób i instytucji. A oto odpowiedzi, jakie dostałam:

Od pana Piotra Bartnika (z PISu? bo adres mejlowy wskazuje na coś innego)
Szanowna Pani,
Dziękuję za poparcie.
Po wczorajszej burzy, dzisiaj powoli zaczynamy się wspólnie organizować.
Czy chce Pani otrzymywać kopie naszej korespondencji i włączyć się do prac "zespołu" ?

Serdecznie Pozdrawiam,

Piotr Bartnik

Tel.kom.: 0 608 319 619
piotr.bartnik@anewtherapy.com.pl

Gdy spytałam, na czym ta współpraca miałaby polegać, to otrzymałam odpowiedź:

Na wymianie danych i informacji, na konsultacjach.
Wspólnym lobbingu w sprawie (różne formy).
Wnioskowaniu formalnym (urzędowym) przez Posłów PIS, zgodnie z postawionymi
priorytetami - wyślę Pani kopie maili od pozostałych Pań, które już to
sprecyzowały.

No i mam dobrą wiadomość, PIS zdecydował o organizacji konferencji
poświęconej finansowaniu leczenia niepłodności (leki, zabiegi). Właśnie
otrzymałem potwierdzenie telefoniczne. Poszło szybciej niż sam się
spodziewałem.

Teraz musimy ustalić dogodny dla Pań termin, skład zespołu organizacyjno -
merytorycznego (będę potrzebował również kontakt telefoniczny do Pań) oraz
zaprosić jak największą liczbę osób / par, których nie krępują publiczne
wystąpienia we własnej sprawie, bo związek między osobą / parą a chorobą
będzie oczywisty.

Proszę o komentarz.

Pozdrawiam,

Piotr Bartnik

ul. Łucka 18
00-845 Warszawa

Tel.: +48 22 654 46 92
Fax.: +48 22 654 46 93

Dostałam też odpowiedź od pana Maksa Kraczkowskiego z PISu:
Witam,

Dziękuję za list ( listy ), są dla mnie bardzo cennym źródłem informacji. Gromadzę w obecnej chwili dane dotyczące metod i ewentualnych sposobów prawno - medycznych pomocy w rozwiązaniu tej zaniedbanej dotychczas przez kolejne rządy RP kwestii ochrony i wspomagania zdrowia.

serdecznie Państwa pozdrawiam,

Maks Kraczkowski

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2005 14:17 
Awatar użytkownika

Witam
Dostałam odpowiedż z Kancelarii Sejmu

W związku z listem dotyczącym braku kontraktów na finansowanie zabiegów
In vitro, Biuro Listów i Skarg Kancelarii sejmu uprzejmie informuje, że decyzja w sprawie finansowania tych zabiegów należy do Narodowego Funduszu Zdrowia. Sejm, jako najwyższy organ władzy ustawodawczej, nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez NFZ. Nadzór nad działalnością Funduszu sprawuje minister właściwy do spraw zdrowia.
Proponujemy zatem zgłoszonymi uwagami zainteresować Ministerstwo Zdrowia.
Informujemy również, że projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu.

STARSZY SPECJALISTA
mgr Olga Elżbieta Adamczyk

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]