Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 cze 2014 23:03 

Witam! Jestem w programie rządowym in vitro. Chciałam zapytać czy w tym programie lekarz może mi odmówić wydania recepty na lek reundowany,chodzi o Luteinę dopochwową 100 mg. , jestem ubezpieczona i wizyty przygotowujące do ICSI są płatne z Ministerstwa. Jestem po jednym niestety nieudanym transferze i dotychczas lekarz przepisywał mi ten lek na 100%. Niedługo będę podchodziła do criotransferu i chciałabym mieć wiedzę na temat tego co mi się należy. Różnica w cenie jest ponad 10- krotna. Z poważaniem. Joanna

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 lip 2014 17:06 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122 poz. 696, z późn. zm.) warunkiem skorzystania z leków refundowanych jest otrzymanie recepty wystawionej przez osobę uprawnioną, tj. lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, lekarza dentystę lub felczera ubezpieczenia zdrowotnego, który posiada podpisaną umowę z dyrektorem właściwego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jeżeli lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ nie może przepisywać leków refundowanych. Jeśli zaś posiada umowę powinien przepisywać leki osobom ubezpieczonym zgodnie ze wskazaniami do objęcia refundacją. Jeżeli nic w Pani sytuacji (stan zdrowia oraz status ubezpieczenia zdrowotnego) nie uległo zmianie, ma Pani prawo do otrzymania recepty z lekiem objętym refundacją. W przypadku problemu z uzyskaniem recepty może Pani skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta lub właściwym terytorialnie Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]