www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/bb/

Ciąża naturana a program ministerialny
http://www.nasz-bocian.pl/bb/viewtopic.php?f=100&t=87632
Strona 1 z 1

Autor:  zuzia79 [ 20 cze 2014 10:28 ]
Tytuł:  Ciąża naturana a program ministerialny

Dzień dobry,
Mam pytanie, jestem przed ostatnim trzecim programem zapłodnienia pozaustrojowego w ramach programu ministerialnego. W następnym cyklu miałam rozpocząć program. Okazało się że w tym cyklu zaszłam naturalnie w ciąże ( pierwszy raz w życiu) niestety okazało się że jest to ciąża biochemiczna. Pytanie moje jest takie: czy w związku z tym że zaskoczyła ciąża w sposób naturalny wykreśla mnie to z programu ministerialnego? Bardzo proszę o szybką odp. Dziękuję.

Autor:  Ekspert MZ [ 04 lip 2014 16:41 ]
Tytuł:  Re: Ciąża naturana a program ministerialny

Zgodnie z treścią Programu, w przypadku naturalnego zajścia w ciążę przestaje Pani wraz z partnerem spełniać kryteria kwalifikacji pary do Programu. W treści Programu niepłodność została określona jako niemożność zajścia w ciążę po roku utrzymywania przez parę regularnych stosunków płciowych. W związku z czym powinni Państwo zakończyć udział w Programie.

Autor:  zuzia79 [ 04 lip 2014 23:40 ]
Tytuł:  Re: Ciąża naturana a program ministerialny

Moja ciąża biochemiczna okazała się pozostałością po leku, który w składzie zawiera hcg. Podejrzenie ciąży wynikło z testu na którym pojawiła się blada druga kreska i bardzo niskiej bety.
To mnie raczej nie wyklucza z programu?

Autor:  Ekspert MZ [ 25 lip 2014 12:29 ]
Tytuł:  Re: Ciąża naturana a program ministerialny

W poprzednim poście nie wspomniała Pani o fakcie, iż potwierdzenie ciąży biochemicznej było wynikiem oddziaływania leków na Pani organizm. Faktycznie więc nie była Pani w ciąży, nie powinien to być więc powód zakończenia Pani udziału w Programie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/