Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 kwie 2014 12:05 
Awatar użytkownika

witam,
Jesteśmy już po kwalifikacji do programu MZ. Mieliśmy już dwie bezpłatne wizyty. Na kolejnej ma być rozpisana stymulacja.Czy za tą wizytę (na której rozpisywana jest stymulacja) klinika ma prawo pobrać
pieniądze? Wydawało mi się, że nie ale w rejestracji kliniki, w której
podchodzę do in vitro z programu MZ powiedziano mi, że wizyta z rozpisaniem
stymulacji jest płatna a dopiero kolejne bezpłatne. Jak jest naprawdę?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 kwie 2014 14:38 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Po zakwalifikowaniu pary do zapłodnienia pozaustrojowego wszystkie bezpośrednio związane z realizacją procedury zapłodnienia pozaustrojowego usługi, które są niezbędne dla danej pary i wynikają z jej indywidualnych potrzeb medycznych w tym zakresie są finansowane w ramach Programu.
Cykl, już objęty finansowaniem w ramach Programu, powinien się rozpocząć przygotowaniem pacjentki do stymulacji.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 kwie 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Czyli rozumiem, że wizyta ta powinna być bezpłatna?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 kwie 2014 11:13 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Tak, ta wizyta powinna zostać objęta finansowaniem w ramach Programu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 maja 2014 22:03 
Awatar użytkownika

Witam,
Również proszę o odpowiedź co z tą refundacją, zakwalifikowałam się do programu, pierwszy transfer ze świeżego zarodka niestety nie udany, pierwsza wizyta po tym transferze była w ramach programu, teraz przygotowywana jestem do drugiego transferu zarodek mrożony (ale w ramach tego właśnie programu, bo z tego co doczytałam to są trzy próby) i wizyty płaciłam już dwie również usg.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 maja 2014 11:32 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Tak jak zostało to wskazane powyżej, po zakwalifikowaniu pary do zapłodnienia pozaustrojowego wszystkie bezpośrednio związane z realizacją procedury zapłodnienia pozaustrojowego usługi, które są niezbędne dla danej pary i wynikają z jej indywidualnych potrzeb medycznych w tym zakresie są finansowane w ramach Programu.
Cykl, już objęty finansowaniem w ramach Programu, powinien się rozpocząć przygotowaniem pacjentki do stymulacji.
Jeżeli np. wspomniane przez Panią USG służyło ocenie przebiegu stymulacji, powinno być objęte finansowaniem w ramach Programu. Tak samo, jeżeli wizyty były związane z przygotowaniem do stymuacji bądź jej przeprowadzeniem powinny zostać sfinanswane w ramach Programu.
Jednocześnie, odnosząc się do Pani stwierdzenia, że dostępne są trzy cykle uprzejmie informuję, że jeden cykl obejmuje część kliniczną - stymulację, utworzenie zarodków (i w razie potrzeby ich kriokonserwowanie) oraz wykorzystanie wszystkich zarodków, łącznie z tymi zakonserwowanymi. W ramach Programu para ma prawo skorzystać trzykrotnie z indywidualnych, pełnych procedur wspomagania rozrodu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 lip 2014 21:31 

Chcialabym zadac dodatkowe pytanie o odpłatność

W 2013r przystąpiłam do programu MZ i skorzystałam z pełnej jednej procedury (transfer świeżego zarodka i później transfer mrożonego zarodka) i za te wizyty nie płaciłam. ponieważ nie mieliśmy już mrożonych zarodków nasza 1 próba została wyczerpana. Wiem że mam prawo jeszcze do dwóch pełnych prób, tylko nie wiem, jak to teraz będzie z odpłatnością? dodam że miałam przerwę w leczeniu, żeby zgromadzić środki na leki, a teraz gdy są częściowo refundowane rozważamy skorzystanie z kolejnych prób. czy jeżeli nie zmieniam realizatora, pozostaję w tej samej klinice , to do drugiej próby będzie druga kwalifikacja? Czy za wizytę w celu rozpisania leków, na początek pewnie antykoncepcyjnych itd będę płaciła, czy jest to już objęte programem jako stymulacja?

5.10.2013 crio jedynego ocalonego blastusia , 7dpt beta<1, 14 dpt niestety

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lip 2014 13:45 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Każda zakwalifikowana para ma prawo do 3 prób zindywidualizowanego leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Pomiędzy tymi próbami/cyklami nie jest przeprowadzana ponowna kwalifikacja. Najprawdopodobniej jednak przed kolejną stymulacją lekarz zaleci wykonanie badań, jeśli wyniki straciły ważność. Badania te i wizyty, dla pary zakwalifikowanej, są bezpłatne. Wizyta w ramach ustalenia i przepisania leków antykoncepcyjnych i harmonogramu stymulacji, są to świadczenia objęte finansowaniem z Programu.

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]